بين الملل

احتمال کمبود پنج میلیون نیروی متخصص در آلمان تا ۲۰۳۰

در آلمان متولدین سال‌هایی که بیشترین نرخ تولد در آنها ثبت شده، رفته‌رفته بازنشسته می‌شوند بدون آنکه به اندازه کافی جایگزینی برای آنها باشد. بر پایه تحقیقی جدید آلمان به زودی با معضلی به نام کمبود نیروی کار روبرو می‌شود.

28 دی 1400 21:37
اعلام حوزه‌های مناسب برای فعالیت

برپایی نمایشگاه دائمی ‌محصولات دانش‌بنیان در قرقیزستان

دکتر سیاوش ملکی‌فر در بیست و ششمین رویداد «یکشنبه‌های صادراتی» صندوق نوآوری و شکوفایی که امروز با حضور هیات تجاری در حوزه صنایع معدنی، ساختمان، کشاورزی و غذایی از کشور قرقیزستان به منظور ارائه مشاوره و مدیریت صادرات محصولات دانش بنیان در محل صندوق نوآوری برگزار شد، عملکرد شرکت‌های دانش بنیان را متفاوت از شرکت‌های تجاری عنوان کرد و گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان ما قابلیت افزایش سطح تجاری بین دو کشور قرقیزستان و ایران را دارند تا به سمت تولید مشترک برویم، چرا که شرکت‌های ما از تجربه‌های بسیاری در کشورهای همسایه همچون بالکان و اوراسیا برخوردارند.

27 دی 1400 10:53

شکست‌های کارآفرینان مشهور جهان

شاید حالا کـه بـه کارآفرینان مشهور جهان نگاه میکنیم فکر کنیم چقدر ساده بـه جایگاه و امپراتوری‌های شان رسیده اند. اما باور نمی‌کنید اگر بفهمید کـه چـه روز‌هایی را پشت سر گذاشته اند. به گزارش بازارکار از باشگاه خبرنگاران جوان، شاید حالا کـه بـه کارآفرینان مشهور جهان نگاه میکنیم فکر کنیم چقدر ساده بـه جایگاه و امپراتوری‌های شان رسیده اند. اما باور نمی‌کنید اگر بفهمید کـه چـه روز‌هایی را پشت سر گذاشته اند و چقدر تا بحال شکست خورده و کاملا صفر شده اند! در ادامه نگاهی داریم بـه شکست‌های مشهور و همچنین ایده‌های پول ساز این کارآفرینان.

27 دی 1400 10:17
کرزی:

افغانستان نیازی به نیروی کار خارجی ندارد

رئیس ‌جمهور اسبق افغانستان گفت که این کشور متخصصان مجرب دارد و برای آمدن نیروی کار از خارج، هیچ نیازی احساس نمی شود.

26 دی 1400 9:59
رتبه ایران در سال ۲۰۲۲

پاسپورت‌های ضعیف و رتبه ایران

رتبه‌بندی جهانی پاسپورت‌ها در آغاز سال ۲۰۲۲ درحالی اعلام شد که آزادی سفر برای شهروندان کشورهای ثروتمند بیشتر شده، اما سویه اُمیکرون نوعی «آپارتاید سفر» را علیه کشورهای عمدتا آفریقایی راه انداخته است.

24 دی 1400 11:53
با موضوع پذیرش هیات تجاری و فناوری

پذیرش هیات تجاری و فناوری از قرقیزستان با حمایت صندوق نوآوری

صندوق نوآوری و شکوفایی، بیست و ششمین رویداد «یکشنبه‌های صادراتی» را با موضوع پذیرش هیات تجاری و فناوری از کشور قرقیزستان برگزار می‌کند.

24 دی 1400 11:48
در خصوص به کارگیری نیروی خارجی غیر مجاز

سامانه تلفنی مقابله با اشتغال اتباع خارجی غیر مجاز، اعلام شد

سامانه تلفنی ۶۳۶۹ وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، آماده دریافت شکایات و گزارش های مردمی در خصوص به کارگیری نیروی خارجی غیر مجاز از سوی کارفرمایان است.

23 دی 1400 20:5
بانک جهانی:

اقتصاد ایران رو به بهبود است

بانک جهانی در گزارش جدید خود اعلام کرد اقتصاد ایران پس از یک دهه رشد اقتصادی ناچیز (بازه زمانی میان سال های 2011 تا 2020)، به تدریج در حال بهبود است.

22 دی 1400 9:9
چه باید کرد؟

دلایل مهاجرت نخبگان از دیدگاه دکتر داوری اردکانی

مسئله مهاجرت نخبگان، مسئله سیاسی نیست. سیاستمداران بهترین تصمیمی که می توانند بگیرند این است که در طراحی برنامه های توسعه هماهنگ، برای هماهنگ سازی شئون توسعه بکوشند.

21 دی 1400 11:38
ییس دانشگاه آزاد اسلامی:

آمریکا و انگلیس به دنبال جذب نخبگان هستند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی درباره خروج ژن نخبگی از کشور گفت: در سند انگلستان، چشم اندازی وجود دارد مبنی بر اینکه ما باید آهن ربای جذب نخبگان دیگر کشورها باشیم؛ این موضوع به خصوص در مورد نخبگان کشور ما وجود دارد.

18 دی 1400 16:58
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف مطرح کرد

طراحان فرش ایرانی در حال رفتن به ترکیه!

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف با بیان اینکه سالانه ۵۰۰ تن ابریشم وارد می کنیم، گفت: با وجود آنکه بزرگترین طراحان فرش دستباف متعلق به ایران است، اما آنها به دلیل عدم حمایت در حال رفتن به ترکیه هستند. به گزارش بازارکار عبدالله بهرامی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: زمانی بزرگترین صادر کننده پشم و ابریشم جهان بودیم ولی امروز به واردات آن روی آورده‌ایم، به نحوی که سالانه ۵۰۰ تن ابریشم وارد می‌کنیم.

16 دی 1400 19:22
با به‌روزرسانی آخرین رتبه‌بندی موضوعی "کیو.اس" اعلام شد؛

برترین دانشگاه‌های جهان در رشته حسابداری

بر اساس آخرین رتبه‌بندی موضوعی کیواس که به تازگی به‌روزرسانی شده است، برترین دانشگاه‌های دنیا در سال ۲۰۲۱ میلادی، در رشته "حسابداری" معرفی شدند.

16 دی 1400 19:7
۸ برنامه حمایتی از ایرانیان متخصص خارج برای فعالیت در کشور

بیش از ۸۵۰۰ نفر از متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور ثبت نام کردند

معاون روابط علمی و سرمایه انسانی مرکز تعاملات بین الملل معاونت علمی و فناوری ۸برنامه حمایتی از ایرانیان متخصص و کارآفرین خارج از کشور را تشریح کرد.

12 دی 1400 10:29
ماجرای مهاجرت کارمندان اپل به فیس‌بوک چیست؟

مبلغ 180 هزار دلار پاداش برای جلوگیری از فرار کارمندان

شرکت اپل برای جلوگیری از فرار کارمندانش به متای مادر فیس‌بوک، مبلغ 180 هزار دلار پاداش می‌دهد.

9 دی 1400 20:41
در قالب سهام

پاداش ۱۸۰ هزار دلاری اپل برای جلوگیری از فرار مغزها

اپل با هدف حفظ مغزها، به بعضی از مهندسان پاداش غیرمعمول و قابل توجهی در قالب سهام این شرکت عرضه می کند.

8 دی 1400 14:1

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟