فرهنگي

بازیگر مطرح سریال «ستایش»، مجری شد

برنامه «خانه تو» از امروز با پخش سه روز در هفته با اجرای فرهاد جم و زهرا شوقی، روی آنتن می‌رود.

30 آبان 1398 12:55

نمایشگاه مد و لباس استان سمنان در گرمسار برگزار می‌شود

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از برپایی نمایشگاه مد و لباس سال ۹۸ این استان در گرمسار خبر داد.

30 آبان 1398 12:55
کتابگردی مدیران شهری تهران

گزارشی از آغاز ششمین دوره کتاب‌گردی

ششمین دوره مراسم کتاب‌گردی از صبح امروز (پنجشنبه، ۳۰ آبان‌ماه) آغاز شده و تا بعدازظهر ادامه دارد.

30 آبان 1398 12:3
توسط یک شرکت دانش بنیان

سالن اصلی تئاتر شهر بهسازی شد

آنچه در این مدت در بازسازی سالن اصلی تئاتر شهر اتفاق افتاد نشان دهنده توان ایرانی در نوسازی و بهسازی این سالن بود. سالن اصلی تئاتر شهر یکی از فعالترین سالن نمایشی است ته تنها در ایران بلکه در ایران به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

29 آبان 1398 2:3
فاطمه گودرزی:

هیچ معیار و ملاکی برای سنجش بازیگران وجود ندارد

بازیگر فیلم «می‌خواهم زنده بمانم» گفت: متاسفانه امروزه به نوعی درب باز شده و هرکس به راحتی بازیگر می‌شود، هیچ معیار و ملاکی برای سنجش بازیگران وجود ندارد و به همین دلیل ما سالانه با تعداد زیادی از بازی‌های بی کیفیت روبرو می‌شویم.

28 آبان 1398 11:50
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور اعلام کرد

افزایش 24 درصدی گردشگری در 7 ماهه امسال

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور گفت: گردشگری کشور در ابعاد بین‌المللی ناشناخته مانده است و ایران‌هراسی هم به آن اضافه شده است.

28 آبان 1398 8:52
معرفی دوکتاب

از شغل مورد علاقه تا مصیبت‌های شاغل بودن

طی هزاران سال فلسفه علمی پیچیده به نظر می‌رسید و فلاسفه و محصلان علم فلسفه تنها مخاطبان کتاب‌ها و متون فلسفی بودند. مردم عادی همیشه دور از فلسفه و بی‌بهره از زیبایی‌های آن بودند و کسی به فکر بیان کردن مفاهیم فلسفی به زبان ساده نبود. یکی از کسانی که در این زمینه تلاش‌های بسیاری کرده، آلن دوباتن است. فیلسوف و نویسنده سوییسی که کتابهای او کمک بسیاری به این روند کرده است.

28 آبان 1398 8:8
مدیرکل میراث‌فرهنگی ایلام خبر داد:

صدور ۳۵۰ فقره پروانه تولید صنایع‌دستی در ایلام

ایلام- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از صدور ۳۵۰ فقره پروانه تولید انفرادی صنایع‌دستی در شش ماه نخست امسال خبر داد.

26 آبان 1398 15:45
یک مستندساز مطرح کرد؛

مرکز گسترش جای فیلمسازان واقعی است نه کارآموزها

بابک بهداد ضمن بیان اینکه باید در بحث تولید فیلم‌ مستند که توسط ارگان‌های مختلف انجام می‌شود، بازنگری صورت گیرد، گفت: در همه جای دنیا وقتی فیلمسازی اثر تاثیرگذاری را تولید می‌کند، آن اثر تضمینی برای کار بعدی اوست اما در اینجا مسئولان می‌گویند سفره‌ای است که برای همه پهن شده. در حالی که در رشته‌های دیگر اگر کسی کار بلد نباشد بیکار می‌ماند. مرکز گسترش جای فیلمسازان واقعی است نه کارآموزها.

25 آبان 1398 15:41

صدور مجوز تأسیس انجمن صنفی از سوی پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری و شاغلان بخش فرهنگ و هنر و رسانه

با تصمیم دولت و با هدف تأمین امنیت شغلی شاغلان مشاغل فرهنگی و هنری و رسانه‌ای و تسهیل فعالیت صنفی و حرفه‌ای در این حوزه، تأسیس انجمن صنفی سراسری توسط پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری و شاغلان بخش فرهنگ و هنر و رسانه مجاز برشمرده شد.

25 آبان 1398 15:17
معاون سیاسی استاندار سمنان:

رونق بوم‌گردی از برنامه‌های اصلی برای توسعه گردشگری است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان از ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت برای توسعه گردشگری توسط دولت خبر داد و گفت: رونق بوم‌گردی از برنامه‌های اصلی برای توسعه گردشگری است.

25 آبان 1398 8:58
رئیس کتابخانه ملی :

جوانان به دنبال شغل‌های دولتی نباشند

وقتی دغدغه‌ اصلی مسئولی توسعه رفاه و آسایش خانواده خودش باشد، مشخص است که آن مسئول معضل بیکاری یک جوان را درک نمی‌کند.

25 آبان 1398 8:25

هدهد کتابفروش

مهدیه احمدی متولد سال ۱۳۷۶ شهر اراک است.مهدیه از کودکی با کتاب سرو کار داشته است.پدربزرگ مهدیه اولین کتابفروشِ اراک بوده است. کتابفروشی شغلِ موروثی خانواده آنها است.در حالِ حاضر پدر و خواهران و برادرِ مهدیه در اراک کتابفروشی دارند.اما مهدیه به فکر یک نوآوری در این کار بود.تا اینکه به فکرِ کتابفروشیِ سیار افتاد.مهدیه بخاطرِ سنِ کمش گواهینامه پایه یک ندارد.و تا دو سالِ دیگر نمیتواند با مینی بوس رانندگی کند.کتابفروشیِ او فعلا در یک مکان ثابت هست ، تا او بتواند به سنِ قانونیِ گواهینامه پایه یک برسد.

24 آبان 1398 21:7

توجه به اشتغال دانشجویان در طرح دانشجو متدبر قرآن

رئیس مرکز فعالیت‌های قرآنی دانشجویان جهاددانشگاهی گفت: دانش‌افزایی، مهارت‌افزایی و اشتغال‌زایی سه اصل در اجرای طرح دانشجومتدبر قرآن است.

22 آبان 1398 21:22

شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری البرز رتبه اول مسابقه کسب و کار

شرکت دانش بنیان "تجهیز طب الکترونیک آکسون" با فعالیت در زمینه تجهیزات پزشکی و تولید کننده تجهیزات فیزیوتراپی رتبه اول رقابت نفسگیر برنامه "میدان" شبکه سوم سیما را کسب کرد.

21 آبان 1398 14:21

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظر شما برنامه توسعه مشاغل خانگی تاچه می تواند در بیکاری دانش آموختگان دانشگاه ها تاثیرداشته باشد؟