اقتصادي

راهکارهای موفقیت این کسب و کار

خاتم سازی و خاتم کاری

در گستره هنرهای مثالی زدنی ایرانیان، یکی از مظلوم ترین این هنرها خاتم کاری است که امید می رود با گسترش کسب و کارهای خانگی خاتم کاری و خاتم سازی شرایطی مهیا شود که در آن شرایط اقبال به سمت هنرهای سنتی ایرانی روز به روز بیشتر شود. زیرا هنرهای سنتی ایران؛ هنرهای اصیل مردمی و نشات گرفته از فطرتی پاک است و بر هر ایرانی پاسداری از این میراث گران مایه وظیفه ای اخلاقی است. همانطور که در دایره المعارف فارسی درباره خاتم کاری و خاتم سازی آمده است عبارت از هنر آراستن اشیا به صورتی شبیه موزاییک با مثلث های کوچک طرح های گوناگون خاتم همواره به صورت اشکال منظم هندسی بوده است.

31 شهريور 1400 16:44
مدیر توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید

توانمندسازی و ایجاد اشتغال جوامع زنان روستایی هدف اصلی صندوق‌های خرد محلی است

مدیر توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید گفت: توانمندسازي و ايجاد اشتغال جوامع زنان روستايي هدف اصلي صندوق‌هاي خرد محلي است

31 شهريور 1400 12:10
عبدالملکی تاکید کرد:

توجه به بخش نوآورانه در تعاون به عنوان یک راهبرد اساسی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: هر جسم نیمه جانی، به شوک احتیاج دارد و شوک بخش تعاون نیز حوزه نوآورانه و دانش بنیان است.

31 شهريور 1400 9:34
کبیری:

ارزش افزوده اقتصادی تعاونی‌ها را اشتغال، تعداد اعضا و فناوری‌ها تشکیل می‌دهد

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز برای اولین بار در کشور توانستیم با کمک بانک توسعه تعاون، صندوق ضمانت و مرکز نوآوری توسعه فناوری تعاون، زیست‌بوم نوآوری و فناوری بخش تعاون را شکل دهیم. ارزش افزوده اقتصادی تعاونی‌ها را اشتغال،تعداد اعضا و فناوری ها تشکیل می دهند

31 شهريور 1400 8:46
وزیر کشور:

مطالبات کادر درمان به مرور پرداخت می‌شود

وزیر کشور گفت: پرداخت مطالبات کادر درمان به مرور و مرحله به مرحله انجام خواهد شد.

30 شهريور 1400 20:21
شاکرمی تاکید کرد:

حفاری و نگهداری سنتی، عوامل اصلی حوادث کار در معادن

معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در یکصد و هفتادمین نشست شورای عالی حفاظت فنی گفت: دو موضوع حفاری و نگهداری سنتی از عوامل اصلی حوادث کار در معادن است.

30 شهريور 1400 17:58
گزارش میدانی بازار از اعتراض کارکنان بانک های ادغامی؛

۳۵ هزار کارمند بانک های ادغامی همچنان در بلاتکلیفی هستند

کارکنان موسسه و بانک های ادغامی بانک سپه در حالی با زحمات مضاعف تر از قبل مشغول فعالیت در این بانک هستند که دریافتی آنها بعضا به نصف حقوق و مزایای کارکنان اصلی خود بانک سپه هم نمی سد.

30 شهريور 1400 13:21
در ١٩ استان کشور برگزار می‌شود؛

آزمون استخدامی بانک صادرات ایران درتاریخ ٢٣ مهرماه

​بانک صادرات ایران به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود در تهران و برخی استان‌های کشور از میان داوطلبان مرد و زن برای تصدی سمت‌های بانکدار و بانکیار (تحویلدار)، کارمند فنی - مهندسی و نگهبان از طریق آزمون کتبی و مصاحبه و بر اساس ضوابط و آیین‌نامه استخدامی مربوطه استخدام می‌کند.

30 شهريور 1400 9:3
رئیس جمهور در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش تاکید کرد:

ارتقاء جایگاه تعلیم و تربیت و حل مسائل مالی و معیشتی معلمان

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت جایگاه و نقش شورای عالی آموزش و پرورش در بررسی کارشناسی مسائل مهم حوزه آموزش و پرورش و اتخاذ تصمیم برای حل مشکلات و ارتقای جایگاه «تعلیم و تربیت» در جامعه، تأکید کرد: مسائل مالی و معیشتی معلمان، یک بار برای همیشه باید حل شود.

29 شهريور 1400 21:53
با حکم عبدالملکی؛

"سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری" منصوب شد

دکتر "حجت الله عبدالملکی "وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی حکمی "محمد اسکندری" را به عنوان سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری منصوب کرد.

29 شهريور 1400 14:45

برندسازی تولیدات مشاغل خانگی در این شهرستان ضروری است

معاون استاندار خراسان رضوی و فرماندار ویژه سبزوار گفت: این شهرستان ظرفیت مناسبی در بخش مشاغل خانگی دارد که با برندسازی این تولیدات بسترهای کارآفرینی و اشتغال پایدار فراهم می‌شود.

29 شهريور 1400 13:54
اداره كل تعاون كار و رفاه اجتماعي و 4 دستگاه متولي صدور مجوز مشاغل خانگي

اختصاص تسهيلات به پيشرانان طرح ملي توسعه مشاغل خانگي استان مركزي

تسهيلات از طريق اداره كل تعاون كار و رفاه اجتماعي و 4 دستگاه متولي صدور مجوز مشاغل خانگي به پيشرانان طرح ملي توسعه مشاغل خانگي استان مركزي اختصاص یافت.

29 شهريور 1400 13:15
پرداخت به بازنشستگان در سایر استانها

آغاز واریز حقوق بازنشستگان کشوری

پرداخت به بازنشستگان در سایر استانها هم تا پایان امشب انجام خواهد شد. واریز حقوق شهریور ماه بازنشستگان کشوری در برخی از استانها آغاز شد.

28 شهريور 1400 17:19
رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت فضای مجازی خبر داد

از پرداخت کمک‌هزینه‌ تشویقی و تحصیلی تا مشاوره‌های آموزشی به دانش‌آموزان تحت پوشش بهزیستی

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت فضای مجازی، تحول اداری و توسعه خدمات بهزیستی کشور درخصوص توانمندسازی دانش‌آموزان تحت پوشش، گفت: تمامی دانش‌آموزان تحت پوشش بهزیستی از دوره پیش‌دبستانی تا پایان مقاطع تحصیلی با توجه به تامین بودجه کمک هزینه‌های تشویقی و تحصیلی دریافت می‌کنند.

28 شهريور 1400 16:37
یک فعال حوزه مشاغل خانگی در اصفهان تاکید کرد؛

لزوم توجه به مثلت آموزش، تسهیلات و بازاریابی برای توسعه مشاغل خانگی

به اعتقاد یک فعال حوزه مشاغل خانگی، برای توسعه این مشاغل ابتدا آموزش و تخصص افراد و سپس دریافت تسهیلات بسیار تاثیرگذار است، البته بعد از ورود افراد به این حوزه مقوله بازاریابی از اهمیت بالایی برخوردار است.

28 شهريور 1400 16:32

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟