حقوقي

"قضات مشغول به‌کار" پروانه وکالت می‌گیرند

معاون وکلای مرکز وکلای قوه قضائیه از امکان صدور پروانه وکالت (به‌صورت غیرفعال) به قضات شاغل خبر داده است که حداقل ۲۰ سال سنوات خدمتی و ۱۵ سال سابقه قضائی داشته باشند.

25 دی 1400 21:48
با همکاری سازمان پژوهش و معاونت مالکیت فکری وزارت دادگستری صورت گرفت

تفاهم‌نامه‌ی همکاری صیانت از مالکیت فکری منعقد شد

باتوجه‌به ظرفیت‌های موجود در وزارت دادگستری و سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در زمینه‌ی مالکیت فکری؛ تفاهم‌نامه‌ی همکاری منعقد شد.

25 دی 1400 14:28

واکنش رئیس دیوان عدالت اداری به اعتراضات کارکنان قوه قضائیه

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به رد کلیات طرح تعیین فوق العاده خاص قوه قضاییه در مجلس و اعتراضات کارکنان قوه قضائیه در روزهای اخیر گفت: نماینده ها حق دارند که هر طور صلاح کشور هست قانونگذاری کنند و ما نباید به تصمیمات مجلس اعتراض غیرقانونی داشته باشیم.

21 دی 1400 16:55
دبیر انجمن علمی حقوق دانشگاه شیراز در گفت‌وگو با ایسکانیوز:

دانشجویان رشته حقوق از فرصت‌های کارآفرینی رشته خود بی‌خبرند

دبیر انجمن علمی حقوق دانشگاه شیراز معتقد است که دانشجویان رشته حقوق از فرصت‌های کارآفرینی رشته خود شناخت ندارند.

20 دی 1400 14:12
با حضور کارشناسان علمی و اجرایی و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی؛

نشست مالکیت فکری و ثبت اختراع در حوزه زیست فناوری برگزار شد

نشست مالکیت فکری وثبت اختراع در حوزه زیست فناوری با حضور کارشناسان علمی و اجرایی از جمله مهندس کتابی نماینده مرکز مالکیت معنوی، دکتر فاطمه دوامی عضو کمیته ثبت اختراعات انستیوت پاستور ایران، دکتر سید حسام الدین تفرشی عضو هیات علمی انستیتو پاستور ایران، دکتر محمود صادقی مدیر گروه مالکیت فکری دانشگاه تربیت مدرس، دکتر کریم زاده ریاست دفتر ثبت اختراعات دانشگاه علوم پزشکی ایران و دکتر بختیاری از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی و حمایت پارک علم و فناوری البرز برگزار شد.

20 دی 1400 9:4
ماجرای اعتراض کارکنان قوه قضاییه چیست؟

اعتراض کارمندان به پایین‌بودن میزان حقوقشان

اعتراض کارمندان دولتی به پایین‌بودن میزان حقوقشان موضوع جدیدی نیست. در ماه‌های اخیر نیز این کارمندان قوه قضاییه بودند که خواستار افزایش حقوق خود بودند. اما مخالفت نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح تعیین فوق‌العاده خاص کارکنان قوه قضاییه که برای افزایش حقوق قضات و کارکنان این قوه تدوین شده بود، خبر تلخی برای کارمندان این قوه بود.

19 دی 1400 21:51
معاونت منابع انسانی قوه قضاییه

مهلت ثبت نام در آزمون قضاوت تا ساعاتی دیگر به پایان می‌رسد

معاونت منابع انسانی قوه قضاییه در اطلاعیه ای اعلام کرد: مهلت ثبت نام در آزمون جذب عمومی تصدی منصب قضاء سال 1400 فردا به پایان می رسد.

12 دی 1400 17:57
باتوجه به عدم ثبت اطلاعات تا کنون؛

حقوق آذرماه کارکنان وزارت نفت پرداخت می‌شود؟

با توجه به عدم ثبت اطلاعات کمتر از نیمی از کارکنان وزارت نفت تا کنون باید دید وضعیت پرداخت حقوق کارکنان وزارت نفت در این ماه چگونه خواهد بود.

4 دی 1400 10:20
شروع ثبت نام پنجم دی ماه؛

شرایط ثبت نام آزمون جذب عمومی تصدی منصب قضاء اعلام شد

اطلاعیه‌ زمان و شرایط ثبت نام آزمون جذب عمومی تصدی منصب قضاء سال ۱۴۰۰ منتشر شد.

30 آذر 1400 8:51
در دیوان عدالت اداری؛

ماده ۵ آیین نامه ساماندهی اشتغال فرزندان شهدا و جانبازان ابطال شد

ابطال ماده ۵ آئین نامه ساماندهی اشتغال فرزندان شهید و جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر موضوع یکی از مصوبات هیأت وزیران در سال ۸۸ در دیوان عدالت اداری بررسی شد.

17 آذر 1400 14:58
اشتغالزایی راهکار موثر برای ازدواج

امکان ایجاد 7 هزار شغل با بودجه سایت های همسریابی

در شرایطی که اخیرا امیر حسین بانکی پور، نماینده مردم اصفهان در مجلس گفته است که «قانون تشکیل مراکز همسریابی تصویب شده چون نیاز مردم است»، بررسی های میدانی ما نشان می دهد که فقط حدود یک چهارم شهروندان از سایت های همسریابی که اخیرا به عنوان مراکز نوین همسریابی از سوی نهادهای رسمی راه اندازی شده اند، استقبال می کنند؛ به نحوی که طبق پرس و جوی خبرنگار رکنا از شهروندان، از هشت نفر از مردم تهران که در سن و سال مختلف قرار داشتند، فقط دو نفر اظهار داشتند که سایت های همسریابی می توانند به پیدا کردن سوژه ازدواج به جوانان کمک کند. این در حالی است که براساس برآورد رکنا، با بودجه سالیانه نهاد مؤسس سایت همسریابی همدم یعنی بخش سایبری سازمان تبلیغات اسلامی و حلقه های میانی آن، امکان ایجاد 7 هزار شغل در حوزه کسب و کارهای مجازی وجود داشت.

11 آذر 1400 9:40

کانون وکلا به استارتاپ‌های حقوقی نگاه بالا به پایین دارد

مدیرعامل یکی از استارتاپ های حقوقی درباره شکایت کانون وکلا از این استارتاپ ها گفت: کانون‌های وکلا به استارتاپ‌های حقوقی نگاه بالا به پایین دارد و خود را برتر می‌بیند.

9 آذر 1400 9:44
دستور اژه‌ای درباره پرونده مدیرعامل سایت دیوار

ورود هوشمندانه رئیس دستگاه قضا به پرونده مدیرعامل دیوار

ورود هوشمندانه رئیس دستگاه قضا به پرونده مدیرعامل دیوار و دستور رسیدگی مجدد به این پرونده حاکی از دقت نظر رئیس قوه قضاییه نسبت به جلوگیری از ناامن شدن فضا برای کسب و کارهای اینترنتی است.

8 آذر 1400 14:13
حجت الاسلام محسنی اژه ای در نشست مشترک مجلس و قوه قضائیه:

قوه قضائیه با کمبود ۳۲۰۰ نفری نیرو مواجه است

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه مجلس با ریل گذاری صحیح می تواند منشأ اصلاح امور باشد، از نهاد قانونگذاری کشور به عنوان مرکز ثقل کشور یاد کرد.

8 آذر 1400 9:9

پافشاری مجلس بر حذف «معافیت قضات از شرکت در آزمون وکالت»

سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید درباره رای منفی نمایندگان به برگشت معافیت قضات از شرکت در آزمون وکالت، گفت: نمایندگان امروز اصلاح کمیسیون را مغایر با روح و اصل طرح دانستند و به آن رای منفی دادند و طرح مجدد به کمیسیون برگشت.

7 آذر 1400 15:24

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟