زنان

مولاوردی:

«اشتغال پایدار زنان» را جدی نگرفتند

معاون سابق امور زنان رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه بازار کار به سمت زنانه شدن در حرکت است، معتقد است که «اشتغال پایدار زنان» را جدی نگرفتند.

2 فروردين 1398 11:38

نشست اشتغال زنان، کارآفرینی و‌ تجارب زیسته برگزار شد

در این نشست که توسط خانم ها دکتر روشنفکر، دکتر لمیعیان و فخرالسادات محتشمی پور مدیریت می شد، آقای دکتر پیرزاد، مهندس فرضی پور و زهرا رضا پور سخنرانی کرده خانم ها نداشمس و صدیقه زمانی از تجارب زیسته خود در حوزه کارآفرینی اجتماعی سخن گفتند.

28 اسفند 1397 11:46

پیشنهاد معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما در صورت جذب زنان سرپرست خانوار در کارگاه‌ها

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، پیشنهاد معافیت ۲۰ درصدی از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما را در کارگاه‌هایی که از نیروی کار زنان سرپرست خانوار استفاده می کنند به دولت ارائه نموده است.

26 اسفند 1397 9:34
در کمیسیون اجتماعی دولت مطرح شد

پیشنهاد معافیت از پرداخت حق بیمه کارفرما در صورت جذب زنان سرپرست خانوار

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، پیشنهاد معافیت ۲۰ درصدی از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما را در کارگاه‌هایی که از نیروی کار زنان سرپرست خانوار استفاده می کنند به دولت ارائه کرده است.

26 اسفند 1397 9:23
رئیس کمیته امداد در پاسخ به سوال خبرنگار بازارکار؛

وام های 50 میلیون تومانی اشتغال مددجویان با دو ضامن پرداخت می شود

رئیس کمیته امداد از اختصاص شش هزار میلیارد تومان به اشتغال ممدجویان در سال 1398 خبر داد و اعلام کرد: وام های 50 میلیون تومانی اشتغال مددجویان در سال آینده با دو ضامن پرداخت می شود.

21 اسفند 1397 12:36

42 درصد تسهیلات مشاغل روستایی را زنان دریافت کرده اند

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت: امسال 42 درصد از تسهیلات 180 هزار میلیارد ریالی طرح فراگیر مشاغل روستایی و عشایر در کشور را زنان دریافت کرده اند.

21 اسفند 1397 9:58

زنان کارگر و حوادث ناشی از کار

زن میانسالی که برای گذران زندگی خود و فرزندانش نظافت خانه دیگران را انجام می داد، حالا یکسالی است که پس از آن حادثه تلخ، زمین گیر شده و دیگر توان کار کردن ندارد.

21 اسفند 1397 9:42
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس

موافقت کمیسیون فرهنگی مجلس با ۹ ماهه شدن مرخصی زایمان

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بر اساس ماده ۲۱ طرح جمعیت و تعالی خانواده، مرخصی زایمان مادران باردار ۹ ماه تعیین شد.

20 اسفند 1397 8:50

زنان کارآفرین ایرانی در مشهد دستاوردهای خود را به نمایش می گذارند

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: زنان شاغل، توانمند و کارآفرین ایرانی برای نخستین بار در قالب نمایشگاه 'آوردگاه توانمندی بانوان ایران زمین' با نام اختصاصی 'سایه سار مینو' در نمایشگاه بین المللی مشهد دستاوردهای خود را به نمایش می گذارند.

19 اسفند 1397 18:45

امکان انتخاب نرخ پرداخت حق بیمه از مزیت‌های بیمه زنان خانه‌دار است

تمامی زنان ١٨ تا ٥٠ سال می‌توانند با مراجعه به شعب تأمین اجتماعی سراسر کشور از حمایت‌های مقرر در قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد بهره‌مند شوند. برخورداری از این حمایت‌ها نیازمند تأهل و سابقه بیمه‌پردازی نیست.

19 اسفند 1397 11:29

ایران و ژاپن در زمینه کارآفرینی برای بانوان همکاری می کنند

رییس بنیاد صلح 'ساساکاوا' کشور ژاپن گفت: ایران و ژاپن در طرح ویژه ای به منظور کارآفرینی برای بانوان و توانمندسازی آنها در حوزه مراقبت های خانگی شهری، همکاری می کنند.

15 اسفند 1397 9:38

تصمیم سازمان محیط زیست برای استخدام محیط بان زن

فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط‌ زیست گفت:تلاش می‌کنیم تا بخشی از استخدامی‌های ما برای محیط‌بانی، زنان باشند. اگر بخواهیم پیشگیری اجتماعی را دنبال کنیم باید محیط‌بان خانم داشته باشیم.

15 اسفند 1397 9:22

ساعات کاری طولانی زنان را افسرده می‌کند

زنانی که بیش از ۵۵ ساعت در طول هفته کار می‌کنند بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی هستند.

14 اسفند 1397 15:22

تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان برای بیمه «زنان سرپرست خانوار»

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان در قالب برنامه ششم و بودجه ۹۸ برای بیمه زنان سرپرست خانوار و زنان بد سرپرست خبر داد.

13 اسفند 1397 11:13

ایران از نظر شاخص توسعه انسانی جزو ۷ کشور برتر جهان است

در کمیسیون علمی و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد که ایران از نظر شاخص توسعه انسانی جزو ۷ کشور برتر در جهان است.

12 اسفند 1397 17:36

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟