زنان

رئیس شورای شهر تهران:

واکنش چمران به خبر استعفای اجباری مدیران زن شهرداری تهران

رئیس شورای شهر تهران گفت: در پاسخ به این سوال که به مدیران زن میانی در شهرداری اعلام شده است که استعفا دهند اظهار کرد: چنین چیزی نبوده است و اگر بوده استثنا بوده و هیچ روال و قانونی در این زمینه نبوده و نیست.

30 شهريور 1400 12:11

آیا قاضی زن داریم؟

در سال‌های اخیر چندین قاضی بازنشسته دادگستری و حتی قضات جوانی که خود را بازخرید کرده‌اند تقاضای دریافت پروانه وکالت نموده‌اند تا به عنوان یک وکیل قاضی بازنشسته به مردم خدمت کنند.

27 شهريور 1400 17:39
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری مطرح کرد

لزوم ارائه راهکاری برای حل "طلاق صوری"

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با اشاره به لزوم توجه به طلاق‌های صوری، گفت: طلاق صوری از مشکلات ما است. اینکه میزان طلاق زیاد گزارش می‌شود بخشی از دلیل آن به طلاق صوری و بخشی به کم شدن ازدواج باز می‌گردد. ما باید در صدد ارائه راهکارهای مفید برای حل این بحران باشیم.

27 شهريور 1400 16:47

نحوه "بازنشستگی زنان شاغل " تشریح شد

کلیه بیمه شدگان زن مشمول قانون کار که حداقل ۲۰سال سابقه پرداخت حق بیمه مقرر را قبل از تاریخ تقاضای بازنشستگی پرداخته باشند و سن آنها ۴۲ سال تمام باشد، می توانند تقاضای بازنشستگی کنند.

27 شهريور 1400 10:10
گفتگو با فریبا ۴۸ ساله

زن ۲۳ میلیارد تومانی در زندان زنان تهران!

کلاهبرداری میلیاردی زن تهرانی از ۶ سال قبل او را به زندان انداخت. این زن به خاطر کلاهبرداری میلیاردی ۱۷۰ نفر شاکی دارد. او که صاحب یک نمایشگاه ماشین در تهران بود کلاهبرداری میلیاردی خود را از طریق پیش فروش خودرو‌های گران قیمت انجام داد.

26 شهريور 1400 11:45
با ظرفیت آموزشی بیش از ۱۲۰ شهروند

آغاز به کار بزرگ‌ترین مرکز توسعه کسب و کار در منطقه ۱۹

بزرگ‌ترین مرکز تسهیل و توسعه کسب و کار اجتماعی شهر تهران (توتیا) با ظرفیت آموزشی بیش از ۱۲۰ شهروند در منطقه ۱۹ آغاز به کار کرد.

26 شهريور 1400 11:37
ویژه دانشجویان، دانش آموختگان و فارغ التحصیلان دختر

نشست مجازی «زنان کارآفرین، الگوها و دورنمای نوین کسب و کار» برگزار شد

وبینار آموزشی «زنان کارآفرین، الگوها و دورنمای نوین کسب و کار» ویژه دانشجویان، دانش آموختگان و فارغ التحصیلان دختر برگزار شد.

25 شهريور 1400 22:26
با 42 سال سن؛

نحوه "بازنشستگی زنان شاغل " تشریح شد

کلیه بیمه شدگان زن مشمول قانون کار که حداقل ۲۰سال سابقه پرداخت حق بیمه مقرر را قبل از تاریخ تقاضای بازنشستگی پرداخته باشند و سن آنها ۴۲ سال تمام باشد، می توانند تقاضای بازنشستگی کنند.

25 شهريور 1400 21:49
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده:

شیوع کرونا مشاغل اینترنتی و خانگی را رونق داد

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار با سفیر ایران در برونئی، گفت: با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها، مشاغل خانگی و خرید و فروش های اینترنتی رونق قابل توجهی پیدا کردند.

24 شهريور 1400 11:18
در نشست "خزعلی" با فعالان اصلاح طلب حوزه زنان عنوان شد

امنیت، رفع بیکاری و تبعیض؛ ۳ مطالبه مهم زنان

یک سیاستمدار اصلاح طلب و فعال حوزه زنان، با بیان اینکه متاسفانه امروزه فقر زنانه شده است و بعضا تصور می‌شود هر وقت صحبت از فقر زنانه می‌کنیم منظورمان زنان سرپرست خانوار است در حالی که اینگونه نیست، گفت: امروزه برخی زنان تحصیل کرده بالای ۲۵ درصد و ۲ برابر مردان تحصیل کرده بیکارند. زنانه شدن فقر یعنی زنان با حداقل دستمزد بیشترین کار را انجام می‌دهند. زنان نیروی ارزان کارفرمایان هستند.

23 شهريور 1400 9:22
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری:

فراهم کردن تسهیلات سهل الوصول برای زنان سرپرست خانوار

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در دولت دوازدهم، گفت: در دوره دولت دوازدهم با رایزنی‌های معاونت امور زنان در دولت دوازدهم برای حدود ۸۰ هزار زن سرپرست خانوار تسهیلات قرض الحسنه سهل الوصول و بدون بازپرداخت سنگین فراهم شد.

9 شهريور 1400 17:8
ابتکار:

باید رویکرد صدقه دادن جای خود را به آموزش مهارت‌ها بدهد

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه زنان سرپرست خانوار نیاز به درآمدزایی و اشتغال دارند، گفت: باید رویکرد صدقه دادن جای خود را به توان افزایی و آموزش مهارت بدهد تا ضمن ارتقا یافتن عزت نفس افراد، بتوانند با اتکا به توان و فعالیت خود درآمد مفیدی کسب کنند.

9 شهريور 1400 16:13

درخواست بازنشستگی پیش از موعد زنان با بیست سال سابقه

زنان شاغل در کارزاری از مقامات درخواست کردند که امکانات بازنشستگی پیش از موعد فراهم شود.

8 شهريور 1400 12:0
ابتکار: نسل امروز نگاه محدودکننده را برنمی‌تابد

کم شدن شغل برای مردان در صورت اشتغال زنان را یکی دیگر از باورهای غلط

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری گفت: باید برای نسل امروز که دارای تحصیلات عالیه است فضای دیگری ایجاد کرد و اگر بخواهیم با نگاه محدودکننده و فشار ممنوعیت و محدودیت با آنان مواجه شویم مسیر درستی را در پیش نگرفته ایم.

6 شهريور 1400 21:30

زنان روستایی قم یک برند جدید پوشاک ایجاد می‌کنند

پیشران طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان قم با اشاره به توانایی و ظرفیت اشتغال و تولیدات زنان روستایی گفت: با فعالیت زنان علاقه مند و متقاضی در اشتغال، پوشاک اسلامی با طراحی، پارچه و دوخت ایرانی در قالب یک برند جدید ارائه خواهد شد.

6 شهريور 1400 11:50

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟