كشاورزي و دامپروري

افتتاح تنها سایت پرورش ماهی خاویاری ازنا

با حضور استاندار لرستان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی اولین سایت پرورش ماهی خاویاری در شهرستان ازنا افتتاح شد.

7 خرداد 1399 12:25

سه هزار نفر در گلخانه‌های زنجان اشتغال دارند

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: در زمان حاضر بیش از سه هزار نفر در این استان در زمینه کشت محصولات گلخانه‌ای مشغول به کار هستند.

7 خرداد 1399 11:7
معاون اتاق بازرگانی زنجان:

شرایط موجود، فرصتی برای تقویت تولید، اشتغال و بازرگانی است

معاون بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان گفت: شیوع بیماری کرونا بعد از حوزه سلامت، بیشترین تاثیر را در حوزه اقتصاد گذاشته و تمام کشورها از جمله ایران به یقین رسیده‌اند که دوران پُرتلاطمی در حوزه اقتصادی خواهند داشت اما تجربه تاریخی بشر و به‌ویژه دوران دفاع مقدس و تحریم‌های ظالمانه چندین ساله علیه کشور به ما آموخت که بهترین درس‌ها را از بدترین شرایط می‌گیریم.

6 خرداد 1399 12:55
اشتغالزایی برای 150 نفر

تولید 178 تن گل محمدی در البرز

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان البرز گفت: 178 تن تولید گل محمدی از باغات 6 شهرستانه البرز به ارزش ریالی 90 میلیارد برداشت می‌شود که این تولیدات در طول سال برای 150 نفر نیز ایجاد شغل خواهد کرد.

6 خرداد 1399 10:28

معلمی که کارآفرین شد

کارآفرین ساروی می‌گوید:«شاید باور نکنید ولی درآمد ناشی از گل و گیاه از درآمد نفت هم بیشتر است، با رونق این بخش همه متکی به کار می‌شوند با رونق در اشتغالزایی شوق و ذوق تهیه و توزیع در وجودشان ایجاد می‌شود».

6 خرداد 1399 10:22

ارزآوری با صنعت آبزی پروری هرمزگان در روزگار تحریم

در شرایط بحران و تحریم، همواره معادلات تعریف شده اقتصادی بهم می‌ریزد که باید با اتخاذ راهکارهای عملیاتی و اجرایی آن را مدیریت کرد و امروز که کشور ما با تحریم ظالمانه دشمنان مواجه می باشد و طلای سیاه روزگار پرنوسانی را سپری می کند، باید به دنبال استفاده از دیگر ظرفیت ها جهت ارزآوری بیشتر و توسعه اقتصادی بود که در این میان صنعت آبزی پروری هرمزگان می تواند گزینه ای خوب و در خور توجه باشد.

6 خرداد 1399 9:10

کشاورزی دانش‌بنیان با مرمت بنیان‌های کشاورزی

پیش از بیستم فروردین‌ماه سال‌جاری که مجلس با اکثریت آراء به کاظم خاوازی رأی داد، وزارت سیاسی و پراکنده شده جهاد کشاورزی کاملاً سردرگم بود. خاوازی به محض ورود و هم‌زمان با گزینش اصلح‌ترین نیروهای کارآمد و متخصص سعی کرد با دور شدن از مسائل سطحی و حاشیه‌ای، پیگیری برنامه‌های مربوط به امور جاری و سوق دادن کشاورزی به‌سمت پایداری ملی به بنیان‌های کشاورزی بپردازد.

6 خرداد 1399 8:48
به مناسبت روز جهانی زنبور عسل اعلام شد

اجباری شدن استاندارد عسل در برنامه صنعت زنبورداری

مجری طرح ملی توسعه زنبورداری با اشاره به اینکه حدود ۱۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار کلونی در کشور وجود دارد و ۱۱۲هزار تن عسل در کشور تولید می‌شود، گفت: بهادادن به زنجیره تولید در بخش کشاورزی و اجباری شدن استاندارد عسل از برنامه‌های صنعت زنبورداری کشور است.

31 ارديبهشت 1399 15:28

رونق اشتغال دامپروری و مهاجرت معکوس جوانان در بافق

در پی بارندگی سال زراعی ۹۹ - ۹۸ و با توجه به اقلیم مناسب و رویش انواع گیاهان مرتعی ، چرای ۴۵ هزار راس دام سبک در مراتع شهرستان بافق آغاز شد که این تعداد دام نسبت به پارسال ۱۳ درصد افزایش نشان می‌دهد که نقش موثری در تولید فراورده‌های دامی دارد.

31 ارديبهشت 1399 15:10
وزیر جهاد کشاورزی در پیامی اعلام کرد:

فرصت های بسیار ایران در زمینه صنعت زنبورداری

وزیر جهاد کشاورزی با صدور پیامی به مناسبت «روز جهانی زنبور عسل»، اعلام کرد: کشور ما با توجه به پوشش گیاهی مرتعی، باغی و زراعی متنوع و چهار فصل بودن دارای پتانسیل خوبی برای صنعت زنبورداری است.

31 ارديبهشت 1399 12:46

امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک بین جهاددانشگاهی سیستان‌وبلوچستان و پژوهشکده گیاهان دارویی

رییس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان از انعقاد و امضای تفاهم نامه همکاری های مشترک پژوهشی، تولیدی و آموزشی این واحد با پژوهشکده گیاهان دارویی خبر داد.

31 ارديبهشت 1399 11:41

توسعه اشتغال با پرورش ماهی در استخرهای خاکی هیرمند

رییس اداره شیلات هیرمند در شمال سیستان و بلوچستان گفت: ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار قطعه لارو ماهی کپور و آمور در استخرهای خاکی این شهرستان رهاسازی شد.

31 ارديبهشت 1399 9:19

ایجاد اشتغال و ارز با بهره‌برداری از شهرک پرورش ماهیان زینتی محلات

استاندار مرکزی گفت: بهره‌برداری از شهرک پرورش ماهیان زینتی محلات سالانه ده‌ها میلیون یورو ارزآوری به دنبال خواهد داشت.

30 ارديبهشت 1399 13:24

ایرانشهر قطب پرورش شتر در سیستان و بلوچستان

مدیر جهادکشاورزی ایرانشهر گفت:این شهرستان با ۹ هزار نفر شتر به عنوان قطب پرورش این حیوان در سیستان و بلوچستان مطرح است.

30 ارديبهشت 1399 9:2
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

سرمایه گذاری یک هزار میلیارد تومانی شستا در پروژه‌های دامداری صنعتی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی( شستا) در پروژه‌های دامداری صنعتی، یک هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری دارد و با وجود اطلاعات آن در صفحه کدال بورس چیزی از دید مردم پنهان نیست.

29 ارديبهشت 1399 9:48

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟