كارفرمايي

برای سال 1400

جزییات افزایش ۳۹ درصدی دستمزد کارگران

پرونده دستمزد سال ۱۴۰۰ کارگران با رشد ۳۹ درصدی بسته شد و طبق آن حداقل مزد ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۹۳ تومان و مجموع دریافتی خانواده ۳.۳ نفری چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شد.

24 اسفند 1399 13:57
با تصویب شورای عالی کار ؛

حداقل دستمزد کارگران 39 درصد افزایش یافت

شورای عالی کار حداقل دستمزد کارگران در سال 1400 را با 39 درصد افزایش نسبت به سال 99، به غیر از سایر مزایای مستمر 26554935 ریال تعیین کرد.

24 اسفند 1399 8:15
عدم رضایت شغلی در جامعه مانع ابداع، سازندگی و پیشرفت می‌شود

گزارش پنجمین همایش ملی فرهنگ کار

پنجمین همایش ملی فرهنگ کار با حضور مسئولان وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علوم، تحقیقات و فناوری، ستاد ملی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با موضوعات آموزش فرهنگ کار، افزایش بهره وری ملی و ... با ارائه مقاله های برتر وبرگزیده به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد .

21 اسفند 1399 14:48
دبیر ستاد برگزاری چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کار و نخستین نمایشگاه بین المللی آموزش

ضعف آموزش و مهارت و عدم ارتباط مناسب بین کارجو و کارفرما از مشکلات بازارکار کشور

دبیر ستاد برگزاری چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کار و نخستین نمایشگاه بین المللی آموزش در گفتگو با بازارکار گفت: بزرگترین مشکلی که در بحث کارجویی و کارفرمایی حکمفرماست ، عدم وجود رابطه مناسب بین آنهاست.

13 اسفند 1399 21:13
همزمان با تقدیر از کارفرمایان مسئولیت پذیر در حوزه پیشگیری کرونا؛

آئین تجلیل از خانه های بهداشت کارگری برتر برگزار شد

وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی در همایش ملی تجلیل ازخانه های بهداشت کارگری برتر، کارفرمایان سلامت محور و کارفرمایان مسئولیت پذیر در حوزه پیشگیری و کاهش بیماری کرونا و رونمایی از 60 عنوان کتاب و بسته آموزشی مرتبط با سلامت کارگران گفت: سند افتخارمان این است که با بالا بردن سطح آگاهی، آموزش و اجرای دستورالعمل های بهداشتی در محیط های کارگاهی و تولیدی توانسته‌ایم بیماری کرونا را در محیط های کاری و تولیدی کنترل کنیم. همزمان با تقدیر از کارفرمایان مسئولیت پذیر در حوزه پیشگیری کرونا آئین تجلیل از خانه های بهداشت کارگری برتر برگزار شد

12 اسفند 1399 21:11
شرایط دریافت

یارانه دستمزد ۵۷۳ هزار تومانی

یارانه دستمزد یکی از سیاست‌های حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کاهش بیکاری است که طبق آن دولت با شرایطی به هر کارفرمایی که نیروی جدید استخدام کند یارانه دستمزد پرداخت می‌کند.

11 اسفند 1399 8:17
هیچ گروهی مظلوم نیست

سال های گذشته شیب دولت به سمت کارگری بوده

اگر تولید و اشتغال تقویت و ارزش گذاری نشود، یقین بدانید اشتغال از بین خواهد رفت. نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار با بیان اینکه اعلام عدد و رقم برای دستمزد سال آینده ساده نیست، گفت: اعتقاد داریم که باید شرایط زندگی بهتر شود. ضمن اینکه همیشه رسیدن شرایط مطلوب با افزایش دستمزد بدست نمی آید بلکه با افزایش قدرت پول ملی و کاهش قیمت ها حاصل می شود.

7 اسفند 1399 19:13
برای تعیین حداقل مزد

گام نخست تعیین دستمزد ۱۴۰۰ با محاسبه سبد معیشت کارگران

تعیین سبد معیشت کارگران اولین قدم برای تعیین حداقل مزد است که روز گذشته با محاسبه رقم ۶ میلیون و ۸۹۵ هزارتومانی برای این سبد مهمترین گام برداشته شد.

6 اسفند 1399 7:57
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛

سند ملی توسعه کارآفرینی برای حمایت از کارآفرینان بزودی تصویب می شود

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تهیه و تدوین سند ملی توسعه کارآفرینی با مشارکت همه دستگاه‌ها و بخش خصوصی خبر داد و تصریح کرد : این سند هم اکنون در اختیار مراجع ذی ربط گذاشته شده و در حال طی کردن مراحل قانونی خود است.

30 بهمن 1399 9:42
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان

بهره برداری از یکهزار طرح اشتغال مددجویان امداد لرستان آغاز شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت: یکهزار طرح اشتغالزایی و خودکفایی و سه هزار و ۱۱۳ واحد مسکونی مددجویان این نهاد همزمان با ایام دهه فجر در شهرهای مختلف استان بهره‌برداری می‌شود.

14 بهمن 1399 11:55
برای دوران دورکاری؛

دستبندی که احساسات کارمندان را به کارفرما اطلاع می دهد

دستبندی ابداع شده که کارفرمایان و افراد عادی می توانند با تکیه بر آن از احساسات کارمندان و دوستان خود در قرنطینه با خبر شوند.

30 دی 1399 13:42
توسط شریعتمداری در جمع صاحبنظران حقوق شهروندی:

سیاست ها و برنامه های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در حوزه حقوق شهروندی تشریح شد

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در نشست گفت و شنود حقوق شهروندی که با حضور جمعی از فعالان وصاحبنظران عرصه حقوقی برگزار شد به تشریح فعالیت های این وزارتخانه با محوریت حقوق شهروندی درحوزه های رفاهی،معیشتی،زنان سرپرست خانوار،کودکان،سالمندان و روستائیان پرداخت.

9 دی 1399 9:29
قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی

الزامات کارآفرین شدن دانشگاه آزاد

قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، پرهیز از بخشی نگری و لزوم داشتن نگاه جامع و کل نگر، پرهیز از بروکراسی، ایجاد ارتباطات رسمی و غیررسمی گسترده، مدیریت تغییر، شناسایی افراد توانمند و ماموریت گرا، مشروعیت و حمایت ویژه در سطوح عالی سازمانی و ثبات مدیریتی را از الزامات اصلی کارآفرین شدن دانشگاه آزاد برشمرد.

2 دی 1399 15:3
شریعتمداری خبر داد:

لوایح الحاق به ۷ سند مصوب سازمان بین المللی کار تصویب شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب لوایح الحاق به هفت سند مصوب سازمان بین‌المللی کار در هیات دولت خبر داد.

27 آذر 1399 11:35
دبیرکل کانون عالی کارفرمایی ایران؛

انتقاد کانون عالی کارفرمایی از لایحه بودجه سال آینده

دبیرکل کانون عالی کارفرمایی ایران گفت: فرایند بودجه ریزی سازمان برنامه و بودجه طوری است که با ردیف‌هایی که برای بودجه ۱۴۰۰ تعریف کرده اند، شرکت‌های پیمانکاری نابود خواهند شد.

19 آذر 1399 21:11

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟