كارفرمايي

عنابستانی:

اجرای قانون کار بدون اصلاحیه دمیدن آتش بیکاری بر کشور است

رئیس کمیته اشتغال و روابط کار کمیسیون اجتماعی مجلس شوراى اسلامى گفت: در حال حاضر ۹ میلیون نفر شاغل در کشور وجود دارد که بیمه نیستند این موضوع باید مورد توجه دولت قرار بگیرد تا نیروی فعال در زمان بیکاری بتواند حداقل‌های زندگی خود را فراهم کند.

25 دی 1400 14:3
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان:

سامانه جامع جستجوی شغل برای معرفی کارجویان به کارفرمایان فعال شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: سامانه جامع جستجوی شغل برای ارتباط بین کارجویان و کارفرمایان از سوی وزارت متبوع در کشور راه‌اندازی و برای معرفی کارجویان استان به کارفرمایان فعال شده است.

19 دی 1400 9:58
عبدالملکی:

توجه کارآفرینان به مشاغل کم سرمایه‌بر جای تحسین دارد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حساب شخصی خود در توئیتر نوشت: این‌که علی‌رغم گذشت چند سال با وجود گرانی مواد اولیه، برخی کارآفرینان به مشاغل کم سرمایه‌بر توجه دارند جای تحسین است. به گزارش بازارکار از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت الله عبدالملکی افزود: امروز در بازدید از نمایشگاه "فرصت‌های شغلیِ مهارت محورِ کم سرمایه‌بر" صاحبان عمده مشاغل حاضر، معتقد بودند برای شروع به سرمایه‌ای از یک تا ۱۰میلیون تومان نیاز است. این‌که علی‌رغم گذشت ‎چندسال و با وجود ‎گرانی مواد اولیه، برخی کارآفرینان به مشاغل کم سرمایه‌بر توجه دارند جای تحسین است.

14 دی 1400 13:53
تکریم و معارفه؛

تهمینه دانیالی به عنوان سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران معرفی شد

آیین تکریم و معارفه مدیر کل قبلی و سرپرست جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با حضور علی موسوی مشاور و مدیر کل دفتر وزارتی و جمعی از روسای ستادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز یکشنبه 1400/10/12 با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

13 دی 1400 9:33
اعضا هیات مدیره معرفی شدند

برگزاری مجمع عمومی کارآفرینان ایران

جلسه مجمع عمومی سالانه مجمع کارآفرینان ایران با حضور پیشران‌های اقتصاد مولد بخش خصوصی در محل این مجمع برگزار شد. در این جلسه که با حضور نمایندگان دولت برگزار گردید پس از رای گیری آقایان مهرزاد فردوس، محمدرضا دیانی، مرتضی سلطانی، ابراهیم عسکریان، حمیدرضا صمدی، یونس ژائله، رضا رضایی به عنوان اعضا اصلی هیات مدیره انتخاب شدند.

12 دی 1400 18:20
مدیر کل بهزیستی استان زنجان، خبرداد؛

حمایت بهزیستی از کارفرمایانی که زنان سرپرست خانوار را به کار می گیرند

به گفته مدیر کل بهزیستی استان زنجان، از کارفرمایانی که تمایل به پذیرش زنان سرپرست خانوار در مجموعه کاری خود دارند حمایت می کند.

12 دی 1400 13:44
سرپرست معاونت اشتغال وزارت کار اعلام کرد:

ثبت‌نام ۴۷۰ موسسه در سامانه جامع کاریابی

سرپرست معاونت اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سامانه جامع کاریابی روز دوم دی‌ماه راه اندازی شد و تاکنون ۴۷۰ موسسه کاریابی در این سامانه ثبت نام کرده‌اند.

8 دی 1400 0:53
حسین راغفر، اقتصاددان و استاد دانشگاه الزهرا بررسی کرد

نیروی کار و کارفرما هر دو قربانی سیاست‌های دولت‌ها هستند

حسین راغفر، اقتصاددان و استاد دانشگاه الزهرا گفت: آقایان نگاه نئولیبرالی را در بودجه دنبال می‌کنند. یکی از مولفه‌های آن هم مسئله دستمزد‌ها است. در واقع اینکه موضوعاتی همچون مارپیچ تورمی ناشی از افزایش دستمزد‌ها را مطرح می‌کنند، حرفی کلیشه‌ای است. چراکه هم اکنون سهم دستمزد‌ها در کشور ما در تولید ناخالص داخلی زیر ده درصد است. اما عمده بازی متعلق به سرمایه‌های مالی و تجاری است و در واقع این‌ها هستند که صحنه گردانی می‌کنند.

3 دی 1400 22:28
محمود کریمی بیرانوند

مخاطبان اصلی سامانه کارجویان موسسات کاریابی هستند

محمود کریمی بیرانوند معاون کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مخاطبان اصلی سامانه کارجویان موسسات کاریابی و کارفرمایان هستند.

3 دی 1400 0:16
عبدالملکی اعلام کرد

آغاز فعالیت سامانه جامع کاریابی های وزارت کار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از برگزاری دومین جلسه شورای عالی اشتغال، درخصوص فعالیت سامانه جامع کاریابی توضیحاتی را ارائه کرد.

2 دی 1400 19:26
تخصیص ۱۹۲ هزار میلیارد تومان اعتبار اشتغالزایی

میدان های کارآفرینی در شهرهای سراسر کشور راه اندازی می شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مقرر شد ۳۲ هزار میلیارد تومان اعتبارات در بخش هزینه‌ای و ۱۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال یک میلیون و ۸۵۰ هزار شغل اختصاص یابد.

2 دی 1400 18:20
با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

سیصدمین نشست شورای عالی کار برگزار شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سیصدمین نشست شورای عالی کار که با حضور شرکای اجتماعی «نمایندگان کارگران و کارفرمایان» برگزار شد گفت: محور اصلی اقدامات دولت سیزدهم، برقراری و ایجاد عدالت است.

21 آذر 1400 14:56

رویدادی برای ملاقات کارفرمایان و کارجویان در هفته پژوهش و فناوری

در هفته ملی پژوهش و فناوری، از سوی پارک فناوری پردیس علاوه بر برگزاری رویداد ملی «ریتکس» با هدف حمایت از پژوهش‌های کاربردی و مسئله محور و در راستای حل نیازهای فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان، رویدادی برای ملاقات شغلی کارفرما و کارجو در راستای جذب افراد مستعد برگزار خواهد شد.

16 آذر 1400 14:12
معاون روابط کار تاکید کرد:

سالیانه، تقریبا 13 هزار حادثه ناشی از کار به وجود می‌آید

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : امروز، جامعه کار و تولید کشور، خط مقدم جنگ اقتصادی است و مدیران تولید به عنوان فرماندهان و کارگران به عنوان رزمندگان در تلاش هستند تا اجازه ندهند، عرصه‌ای از تولید در کشور دچار چالش شود.

9 آذر 1400 13:24

بهره مندی کارفرمایان از دو سال معافیت حق بیمه

کارفرمایان می توانند در ازای تأمین نیروی کار جدید مورد نیاز خود از بین فارغ التحصیلان با مدرک کارشناسی به بالا به مدت دو سال از مزایای معافیت حق بیمه سهم کارفرما بهره مند شوند.

7 آذر 1400 14:44

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟