خدمات

رهبر معظم انقلاب: برای نجات اقتصاد کشور نباید منتظر پایان تحریم‌ها بود

بیانات در دیدار جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی

رهبر معظم انقلاب درجمع تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی با تاکید براینکه برای نجات اقتصاد کشور نباید منتظر پایان تحریم‌ها بود، گفتند: اگر ملت ایران و فعالان اقتصادی و اندیشمندان کشور بتوانند با تکیه بر توان داخلی تحریم‌ها را بی اثر کنند، عامل تحریم کننده نیز از ادامه تحریم‌ها دست برخواهد داشت زیرا متضرر خواهد شد.

29 آبان 1398 8:39

مهمانداران هواپیما چه موضوعاتی را از مسافران پنهان می‌کنند

شغل مهمانداری بیش از آنچه که فکر می‌کنیم سخت و پرمسئولیت است. آن‌ها حتی موظف‌اند تا برخی مسائل را به‌صورت راز پیش خود نگه دارند تا موجب ترس و نگرانی مسافران نشوند. آیا می‌دانید این مسائل مرموز چه هستند.

24 آبان 1398 9:55
باصدور اطلاعیه سران قوای سه گانه

جزئیات سهمیه بندی بنزین اعلام شد

قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر ۱۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر ۳ هزار تومان خواهد بود، همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شده است. بر مبنای اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، سهمیه کامل آبان خودرو‌های شخصی از بامداد روز جمعه ۲۴ آبان ماه به کارت سوخت شخصی آن‌ها واریز می‌شود و این سهمیه به مدت ۶ ماه قابل ذخیره است.

24 آبان 1398 9:31

3 هزار کارگر صنف اسقاط خودرو در اثر بی‌توجهی دولت بیکار شدند

دبیر انجمن صنفی اسقاط خودرو استان خراسان رضوی ، با انتقاد از عدم توجه دولت به مشکلات این بخش، از بیکاری 3 هزار کارگر در این حوزه خبر داد.

19 آبان 1398 1:5
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان خبرداد:

اختصاص اعتبار۶ میلیارد ریالی مشاغل خانگی به دامغان

پورمعظمی گفت: ۱۱ درصد از کل اعتبار‌های مشاغل خانگی استان سمنان به ارزش ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به دامغان اختصاص یافت.

16 آبان 1398 12:53
جزئیات اشتغال در کارگاه‌های بازرگانی و خدمات

جزئیات اشتغال در کارگاه‌های بازرگانی و خدمات

بررسی آمارها نشان می‌دهد که ساعت کار در کارگاه‌های بازرگانی و خدماتی اگر چه بیشتر از قانون مصوب است اما در سال‌های ۹۴ تا ۹۶ روند کاهشی داشته و از ۵۶ ساعت در هفته به ۴۹ ساعت رسیده است.

15 آبان 1398 11:48
در بازدید وزیر صمت از هجدهمین نمایشگاه اعلام شد؛

اشتغال بالغ بر ۳۴ هزار نفردر صنعت گرمایش، سرمایش و تاسیسات

وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در محل نمایشگاه های بین المللی تهران از هجدهمین نمایشگاه تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی بازدید کرد.

2 آبان 1398 15:56
بازدید پرویز فتاح از روند ساخت و پیشرفت ساختمان پلاسکو؛

زمان تحویل پلاسکو به کسبه و واحدهای صنفی اعلام شد

پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان پنجشنبه دوم آبان از روند ساخت و پیشرفت ساختمان پلاسکو بازدید کرد. رئیس بنیاد مستضعفان اعلام کرد همان طور که وعده داده بودیم، ساختمان پلاسکو در ۱۵ طبقه به اضافه پنج طبقه زیرزمین تا نیمه دوم سال آینده ساخته و به کسبه آن تحویل داده می‌شود.

2 آبان 1398 13:35
یک مقام مسئول کارگری اعلام کرد

فضای کسب و کار به امنیت شغلی نیاز دارد

از نگاه رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی دلیل عدم صدور مجوزهای کسب و کار برخی منفعت‌طلبی‌ها و انحصارگری ‌ها است و تا زمانی که امنیت شغلی نیروهای کار حفظ نشود فضای کسب و کار بهبود نمی‌یابد.

25 مهر 1398 11:22
با سفر معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور کلید خورد؛

دور دوم اشتغال‌زایی بنیاد برکت در کردستان با ایجاد ۴۶۰۰ شغل

بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بر اساس مأموریت‌های محوله از سوی ستاد اجرایی، در دومین سال فعالیت اشتغال‌زایی اجتماع‌محور خود در استان کردستان، بیش از ۱۵۰۰ طرح را در این استان راه‌اندازی می‌کند.

25 مهر 1398 9:14
با حضور رئیس و معاون کمیته امداد امام خمینی ره،

وب سایت موکب اشتغال برای مددجویان رونمایی شد

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در مراسم رونمایی از وب سایت موکب اشتغال برای مددجویان و محرومان گفت: وب سایت موکب اشتغال باید تبدیل به یک قرارگاه شود تا بتوانیم اشتغال را توسعه داده و معضل بیکاری را ریشه کن کنیم.

22 مهر 1398 12:46
انتشار کتاب؛

بررسی سیاست‌های صنعتی، تجاری و اشتغال در ایران

«سیاست‌های صنعتی، تجاری و اشتغال در ایران: به سوی برنامه‌ای جدید» عنوان کتابی است که در آن گزینه‌های پیش روی اقتصاد ایران را در زمینه سیاست‌های صنعتی و تجاری جهت رشد پایدار، صادرات‌محوری و اشتغال‌زایی مورد توجه قرار می‌دهد. این کتاب مشتمل بر ۹فصل است که زیر نظر پویا علاءالدینی و محمدرضا رضوی و جمعی از محققان به انگلیسی نوشته شده و از سوی انتشارات اشپرینگر چاپ شده است.

22 مهر 1398 9:9
رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی اعلام کرد:

اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با هدف ایجاد اشتغال پایدار

رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ایجاد اشتغال پایدار یکی از مهم ترین دستاوردهای مورد انتظار ما در اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سطح کشور است.

18 مهر 1398 10:49
استاندار مرکزی:

نرخ بیکاری استان مرکزی در تابستان سال جاری کاهش یافت

استاندار مرکزی گفت: طبق ارزیابی صورت گرفته، نرخ بیکاری استان مرکزی در تابستان ۹۸ نسبت به سه ماه اول این سال با کاهش مواجه بوده است.

17 مهر 1398 8:37
براساس اعلام روابط عمومی این بانک؛

طرح های اشتغالزایی روستایی مصوب در بانک سینا به مرز 4000 رسید

طرح های اشتغالزایی روستایی مصوب در بانک سینا تا پایان شهریورماه جاری به مرز 4000 رسید.

16 مهر 1398 9:22

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظر شما برنامه توسعه مشاغل خانگی تاچه می تواند در بیکاری دانش آموختگان دانشگاه ها تاثیرداشته باشد؟