خدمات

از سوی مرکز پژوهش های مجلس منتشر شد؛

آسیب شدید اشتغال غیررسمی بخش خدمات در فصل زمستان

مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی به بررسی و تحلیل شاخص های بازار کار در زمستان سال گذشته پرداخت و اعلام کرد:‌ حدود ۹۰ درصد کاهش اشتغال بخش خدمات در زمستان ۹۹ مربوط به اشتغال غیررسمی است.

20 شهريور 1400 15:46
بررسی یک موضوع؛

تعارض منافع، علت مخالفت با آیین‌نامه تأسیس داروخانه‌ها

روزنامه رسالت در مطلبی با عنوان «درمان بیماری انحصار» تعارض منافع، علت مخالفت با آیین‌نامه تأسیس داروخانه‌ها این گونه آورده است:

22 تير 1400 9:5
بخش خدمات دارای بیشترین ریزش نیروی کار در سال گذشته

جدول ریزش نیروی کار در بخش های مختلف اقتصادی اعلام شد

بر اساس گزارش ها بیشترین ریزش نیروهای کار در سال گذشته مربوط به بخش خدمات بوده است، به نحوی که نزدیک به ۷۴۰ هزار نفر از شاغلان بخش خدمات طی سال گذشته بیکار شدند.

21 تير 1400 12:26
عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرد؛

کاهش مشاغل سنتی و رشد مشاغل آنلاین

بهزاد رحیمی با اشاره به نقش فروشگاه‌های زنجیره‌ای در ایجاد ثبات در سبد مصرفی خانواده‌های ایرانی گفت: معتقدم در شرایطی که اقتصاد ایران با التهابات برآمده از کمبود کالا، تحریم و تکانه‌های تورمی روبه روست، این فروشگاه‌ها نقش مهمی در تحقق عدالت اقتصادی و اجتماعی ایفا می‌کنند.

21 تير 1400 9:47
رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد

فعالیت کدام مشاغل ممنوع شد؟

اتاق اصناف ایران در پی افزایش ابتلا و موج پنجم شیوع کرونا و بر اساس آخرین مصوبات ستاد ملی کرونا طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تنها گروه شغلی یک در شهرهای قرمز امکان فعالیت دارند و فعالیت مشاغل گروه های ۲، ۳ و ۴ در شهرهای قرمز ممنوع است.

13 تير 1400 13:28
بخش خدمات رکورد زد

جزئیات ریزش نیروی کار در سال ۹۹

بررسی وضعیت بازار کار سال ۹۹ بیانگر آن است که با ریزش ۷۴۳ هزار نفری نیروی کار بخش خدمات، ۱۷ هزار نفری بخش صنعت و ۲۵۰ هزار نفری بخش کشاورزی، حوزه خدمات رکوردار ریزش نیرو بوده است.

3 تير 1400 12:28
رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد

نوین شدن فعالیت‌های صنفی

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: اتاق اصناف ایران در راستای برنامه‌های بلند مدت، تحول در نحوه ارائه خدمات کسب و کارها و نوین‌سازی در فعالیت‌های صنفی را در دستور کار خود قرار داده است.

1 تير 1400 16:42
کرونا چند نفر را در بخش خدمات بیکار کرد؟

۶۸۱ هزار و ۳۳۸ نفر از شاغلان بخش خدمات بیکار شدند

بررسی آمارها حاکی از این است که در زمستان سال گذشته ۶۸۱ هزار و ۳۳۸ نفر از شاغلان بخش خدمات بیکار شدند که در مقایسه با زمستان ۹۸ این ریزش نیروی کار، ۲.۳ درصد رشد داشته است.

16 فروردين 1400 20:5
بررسی داده‌های آماری نشان می‌دهد

رشد آمار اشتغال بخش خدمات

بررسی داده‌های آماری نشان می‌دهد در ۲۰ سال گذشته، اشتغال در حوزه خدمات هشت درصد رشد داشت و از ۴۲ درصد اشتغال در سال ۷۸ به ۵۰.۳ درصد در سال ۹۸ رسید، اما سطح اشتغال بخش صنعت در این مدت، فقط دو درصد داشته است.

9 اسفند 1399 8:35
با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

برگزیدگان سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر ملی معرفی شدند

برگزیدگان سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر ملی امروز چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه جاری با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال معرفی شدند.

29 بهمن 1399 20:0
استاندار زنجان:

سهم اشتغال زنجان در بخش خدمات کمتر از میانگین کشوری است

استاندار زنجان با بیان اینکه سهم اشتغال استان زنجان در بخش خدمات کمتر از میانگین کشوری است، گفت: سهم اشتغال در این بخش باید تقویت شود.

1 دی 1399 14:36
مدیرکل کار استان البرز خبر داد:

البرز در حوزه خدمات و صنعت، جایگاه چهارم و پنجم کشور را کسب کرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز در سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان گزارشی از وضعیت بازار کار و تسهیلات مشاغل خانگی، کرونا و اشتغال روستایی استان ارائه کرد.

23 آذر 1399 10:6
رئیس اتاق اصناف ایران:

کارگروه تهیه بسته حمایتی صنوف آسیب دیده تشکیل شد

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: با حضور مستمر در کمیته‌های ستاد ملی کرونا، کارگروه تهیه بسته حمایتی صنوف آسیب دیده در اتاق اصناف ایران تشکیل شد.

17 آذر 1399 10:10

کسب و کارهای کوچک در دوران کرونا چه مشکلاتی دارند؟

صنایع کوچک و واحدهای صنفی کوچک در دوران شیوع کرونا و تحریم‌های ظالمانه با مشکلات ارزی، تامین مواد اولیه، رشد قیمت مواد اولیه، مشکلات مالیاتی، تسویه چک و پرداخت اجاره‌بها دست و پنجه نرم می‌کنند که البته دولت با ارایه تسهیلاتی تلاش می‌کند تبعات منفی شیوع کرونا را کاهش دهد.

3 آذر 1399 12:58
جانشین رئیس پلیس راهور تهران

صدور بیمه، تمدید معاینه فنی و تعویض پلاک در تعطیلات دو هفته‌ای

جانشین رئیس پلیس راهور تهران گفت: معاینه فنی‌ها خودرو‌هایی که در تعطیلی دو هفته‌ای به پایان می‌رسد همچنان معتبر و قانونی است.

1 آذر 1399 8:41

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟