فناوری اطلاعات و ارتباطات

سخنران نشست علمی آینده مشاغل و مشاغل آینده در حوزه رسانه:

توجه به هوش مصنوعی و میان رشته ای در حوزه رسانه اجتناب ناپذیر است

نشست علمی "آینده مشاغل و مشاغل آینده با موضوع رسانه" توسط معاونت آموزش و کارآفرینی برگزار شد.

28 دی 1400 18:21
چالش‌های سنجش از دوره ماهواره‌ای در کشور چیست؟!

غفلت ایران از درآمد سرشار بازار ۴.۵ میلیارد دلاری سنجش ماهواره‌ای

اگر سنجش از دور را از حیث صنعت فضایی بنگریم، ۱۷ درصد بازار حوزه فضایی را در بر می‌گیرد و یک بازار ۴.۵ میلیارد دلاری را به خود اختصاص داده است! با توجه به پتانسیل بالای متخصصین کشورمان در حوزه نرم‌افزار، باید تمرکز بیشتری در این حوزه داشته باشیم.

27 دی 1400 9:50
به همت مرکز آموزش تخصصی جهاددانشگاهی؛

دوره آموزشی «تدوین کامپیوتری»در محلات برگزار می شود

به همت مرکز آموزش تخصصی جهاددانشگاهی محلات، دوره آموزشی تدوین کامپیوتری در این شهرستان برگزار می شود. دوره آموزشی «تدوین کامپیوتری»در محلات برگزار می شود

27 دی 1400 9:25
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی مطرح کرد؛

کارشناسان آموزشی بر فراگیری سواد دیجیتالی توسط معلمان تاکید کردند

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی بیان کرد: اگر سواد دیجیتالی در روند آموزش حاصل نشود، مشکلاتی به‌دنبال خواهد داشت و معلمان، در سایر بخش‌ها نیز توفیقات لازم را نیز به دست نخواهند آورد.

25 دی 1400 14:41

مرکز نوآوری «فرش» راه اندازی می شود

رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار فرش دستباف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از راه اندازی مرکز نوآوری حوزه«فرش» خبر داد.

21 دی 1400 9:36
در سطح خانواده بزرگ همراه اول؛

ثبت‌نام سومین دوره کارآموزی همراه اول امشب پایان می یابد

سومین دوره جذب گسترده کارآموز در سطح خانواده بزرگ همراه اول با جذب بیش از 80 کارآموز در رشته‌های مهندسی و مدیریت، توسط آکادمی همراه امشب پیان می یابد.

20 دی 1400 18:3
در نشست تخصصی مرکز تحقیقات و برنامه ریزی رسانه تاکید شد

نقش کلیدی معاونت مطبوعاتی در سیاستگذاری برای حضور توانمند زنان در عرصه اطلاع رسانی

در نشست تخصصی"راهکاری تقویت حضور زنان در عرصه اطلاع رسانی" ضمن بررسی میزان اثربخشی زنان شاغل در رسانه های کشور، بر ضرورت تقویت نهادهای صنفی زنان دراین حوزه تاکید شد.

19 دی 1400 18:5
عوامل مؤثر در پذیرش درخواست کسب و کارهای فناورانه

فقط ۴۰ درصد از کسب و کارهای نو از مرحله ضرر عملیاتی خارج می‌شوند

معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: کسب و کارها در هر مرحله از چرخه عمر خود، نیازها و شرایط متفاوتی دارند و نمی‌توان یک ابزار را برای تامین مالی همه مراحل کسب و کار توصیه کرد.

18 دی 1400 21:37
معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی کشور:

تحقق دولت الکترونیک در برخی از دستگاه ها در حد چهل در صد است

۵ هزار و ۸۰۰ خدمتی که دستگاه‌های اجرایی به مردم ارائه می‌دهند، شناسنامه‌دار شده و هم‌اکنون در دسترس مردم است که از مجموع این خدمات، ۵ هزار و ۲۷۸ خدمت قابلیت الکترونیکی شدن دارند.

16 دی 1400 20:34
وزیر ارتباطات

بازارسازی صنایع دیجیتال داخلی را دنبال می کنبم

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین‌المللی مخابرات، فناوری اطلاعات (تلکام) و راه‌حل‌های نو‌آورانه گفت: بهترین حمایت از تولید داخل این است که بازارسازی و مزیت‌سازی برای محصولات داخلی صورت گیرد تا تولیدکنندگان بتوانند در داخل کشور محصولات خود را بفروشند. به گزارش بازارکارْ بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی مخابرات، فناوری اطلاعات (تلکام) و راه‌حل‌های نو‌آورانه که بعد از دو سال وقفه به‌علت شیوع پاندمی کرونا و با شعار «تحول دیجیتال و توسعه پایدار» از دوم دی ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرده بود، دیروز (پنجم دی ماه) به کار خود پایان داد و در این نمایشگاه بر بازارسازی که ضرورت حمایت از تولید داخل است، تأکید شد. ظرفیت خوب تولیدات ICT بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی تلکام همزمان با سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها با هدف تعامل با بازیگران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور و ارائه‌ محصولات متنوع و سرویس‌های مختلف ارتباطی اپراتورها در فضایی به وسعت تقریبی ۱۰ هزار مترمربع در سالن‌های 7، 8 و 9 محل دائمی نمایشگاه‌های تهران و با حضور بیش

6 دی 1400 11:10
عیسی زارع‌پور در حاشیه بازدید از نمایشگاه تلکام ۱۴۰۰

دغدغه ها و نگرانی ها کسب‌وکارها از طرح صیانت رفع شد

وزیر ارتباطات با بیان اینکه اصلاح تعرفه خطوط تلفن ثابت در مسیر تصویب است اما هنوز نهایی نشده است، گفت: اینترنت امسال گران نمی‌شود.

5 دی 1400 12:1
همزمان با برگزاری نمایشگاه تله‌کام ۱۴۰۰،

همایش تخصصی تأثیر ۵G بر فناوری‌اطلاعات و کسب‌وکارهای دیجیتال برگزار شد

همزمان با برگزاری نمایشگاه تله‌کام ۱۴۰۰، نخستین همایش تخصصی «تأثیرات نسل پنجم موبایل (5G) بر فناوری‌اطلاعات و کسب‌وکارهای دیجیتال»، توسط ایرانسل برگزار شد.

3 دی 1400 22:42
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم:

حکمرانی فضای مجازی را جدی نگرفتیم

دکتر عبدالحسین کلانتری گفت: امروز سخت‌ترین حکمرانی را آمریکایی‌ها در فضای مجازی دارند و به صراحت هرگونه تهدید در فضای سایبری را پاسخ می‌دهد اما ما متأسفانه این مسئله را جدی نگرفتیم.

30 آذر 1400 8:50
به همت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم

تبیین تسهیلات بند الف تبصره 18 قانون بودجه برای حمایت از اشتغال زایی

به همت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم و در نشست وبینار با فعالین و شرکت های فناوری اطلاعات قم های، طرح های مختلف تسهیلات بند الف تبصره 18 قانون بدجه سال 1400 برای حمایت از کسب و کارهای حوزه فاوای استان با ارائه تسهیلات کم بهره تبیین شد.

28 آذر 1400 8:36

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟