مشاغل خانگی

چرا صادرات فرش دستباف کاهش یافت؟

به گفته رئیس هیئت مدیره انجمن علمی فرش ایران، صادرات فرش در هشت ماهه اول سال ۱۳۹۸ کمتر از ۵۰ میلیون دلار بوده که نسبت به متوسط ۵۰۰ میلیون دلاری صادرات فرش در دو دهه گذشته، حدود یک دهم شده است، اما خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌ها تنها دلیل این اتفاق نیست.

12 فروردين 1399 10:45

ایجاد فرصت‌های شغلی مهمترین برنامه کرمانشاه در سال«جهش تولید» است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه گفت: در سال «جهش تولید» با توجه به نقش تسهیل‌گری، هماهنگی و برنامه‌ریزی دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان و نیز براساس دستورالعمل‌ها، علاوه بر حفظ اشتغال موجود برای ایجاد فرصت‌های شغلی در استان برنامه داریم.

11 فروردين 1399 15:2
با مشارکت وزارت کار و جهاد دانشگاهی ؛

سامانه خرید محصولات و خدمات از راه دور مشاغل خرد و کوچک و خانگی راه اندازی شد

به منظور کمک به مدافعان سلامت و شکست کرونا، با طرح مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی در جهت ترغیب و مشارکت شهروندان در پویش «در خانه بمانیم» و همچنین کمک به رونق اقتصادی برخی از کسب و کارهای اینترنتی سامانه ohop.ir راه اندازی شد.

11 فروردين 1399 11:14
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی

طرح مشاغل خانگی چه تعداد شغل ایجاد کرد؟

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی گفت: از ابتدای اجرای طرح مشاغل خانگی تا کنون ۸۰۰ هزار شغل جدید در کشور به وجود آمده و فرایند صدور مجوز مشاغل خانگی به شکل الکترونیکی دنبال می شود.

10 فروردين 1399 11:29

ترکه بافی؛ هنری به اصالت دیروز و به طراوت امروز

ترکه بافی، هنری به جای مانده از سالیان دور در برخی روستاهای خراسان جنوبی است که نیازمند یافتن دریچه‌ای از ان برای اشتغالزایی بیشتر است. به گزارش بازارکار به ساخت انواع ظروف با استفاده از شاخه‌های نازک و باریک درختان و درختچه ها "ترکه بافی" می‌گویند.

9 فروردين 1399 13:6

تولید روزانه بیش از 4000 ماسک در طرح ملی مشاغل خانگی جهاددانشگاهی در خراسان شمالی

مدیر سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی خراسان شمالی گفت: روزانه بیش از چهار هزار ماسک چندبار مصرف توسط پیشران‌های طرح نوین مشاغل خانگی برای کمک به رفع کمبود ماسک در استان تولید می‌شود.

6 فروردين 1399 14:21
شریعتمداری در گفت و گوی تلویزیونی اعلام کرد:

جزئیات افزایش سهم اشتغال روستایی از ۳ درصد به ۲۵/۳ درصد

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در گفت و گو با خبرنگار شبکه خبر به تشریح برخی از اقدامات و برنامه های سال گذشته و پیش رو در این وزارتخانه پرداخت .

5 فروردين 1399 12:37
از سوی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد:

برنامه ها و راهکارهای توسعه اشتغال کمیته امداد اعلام شد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه حدود ۴۰۰ هزار کارآفرین حرفه‌ای در کشور وجود دارد، گفت: اگر کارآفرینان حرفه ای با مدل راهبری شغلی در سطح کشور، توسط نهادهای حاکیمتی به کار گرفته شوند معضل بیکاری حل خواهد شد.

4 فروردين 1399 15:30
توسط سازمان «ستفا»ی جهاددانشگاهی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال انجام است؛

طرح ملی توسعه‌ی مشاغل خانگی در صف اول مقابله با ویروس کرونا

هم‌زمان با گسترش شیوع ویروس کرونا در کشور، سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی مصمم است که با ظرفیت‌سنجی و شناسایی امکانات و نیازها، روند رو به توسعه‌ای را در تولید محصولات مورد نیاز مبارزه با کرونا با استفاده از طرح ملی توسعه‌ی مشاغل خانگی ایجاد نماید.

1 فروردين 1399 8:40

ایجاد 800 هزار شغل با طرح مشاغل خانگی

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی گفت: از ابتدای اجرای این طرح تا کنون 800 هزار شغل جدید در کشور ایجاد شده است.

28 اسفند 1398 12:44
کارآفرینی برای بانوان نیازمند

راه اندازی کارگاه تولید ماسک به همت مسجدی ها

شورای فرهنگی، کانون فرهنگی هنری و واحد بهداشت مسجد جامع امام رضا (ع) به منظور مقابله با گسترش ویروس کرونا و تامین سلامت شهروندان تهرانی، با همکاری جمعی از مسجدی ها و بسیجیان منطقه ۱۵ شهر تهران و مساعدت دفتر آیت الله العظمی نوری همدانی در تهران، اقدام به راه اندازی کارگاه تولید ماسک کرده است.

27 اسفند 1398 8:43
شریعتمداری خبر داد :

استفاده از ظرفیت طرح ملی توسعه مشاغل خانگی برای کمک به مقابله با بیماری کرونا

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و اهمیت مشارکت همگانی در مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: در حال حاضر روزانه حداقل 30 هزار ماسک با استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی تهیه می‌شود و مقدمات ورود سایر استان ها به تولید این ملزومات فراهم شده و این ظرفیت به زودی افزایش چشمگیری خواهد داشت.

25 اسفند 1398 18:35

حل مشکل بیمه قالی بافان سراسر کشور با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

محمدرضا صباغیان، نماینده مجلس شورای اسلامی از حل مشکل بیمه قالی بافان سراسر کشور با دستور " محمد شریعتمداری " وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد .

24 اسفند 1398 12:12
در قالب یک پژوهش و با تاکید بر طرح‌های کمیته امداد بررسی شد

کم‌وکاست طرح‌های مشاغل خانگی

طرح‌های کسب‌وکار خانگی، باوجود فرصت مغتنمی که برای کاهش درصد بیکاری در جامعه به وجود می‌آورند، اغلب با کاستی‌هایی مواجه هستند. محققان کشور با تمرکز بر طرح‌های ارائه‌شده در کمیته امداد، به بررسی این کاستی‌ها پرداخته‌اند.

24 اسفند 1398 10:52

راه اندازی بیش از ۷۵۰۰ طرح اشتغال توسط کمیته امداد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی گفت: این نهاد از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۷۵۰۰ طرح اشتغال را با اعطای تسهیلات راه اندازی و ایجاد کرده است.

21 اسفند 1398 14:38

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟