آموزشي و پژوهشي

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد:

نظام مهارتی بیشترین آسیب را از کرونا متحمل شد

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد گفت: بیشترین ضرر در حوزه آموزش های دانشگاه را نظام مهارتی متحمل شده زیرا دانشجو نیاز به کار عملی و استفاده از دستگاه ها و تجهیزات مرتبط دارد.

26 مهر 1400 8:32
با حضور رئیس جهاددانشگاهی؛

کلینیک تخصصی آبزیان در جهاد دانشگاهی افتتاح شد

کلینیک تخصصی آبزیان در سازمان جهاد دانشگاهی با حضور رئیس جهاد دانشگاهی افتتاح شد.

26 مهر 1400 8:31
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تاکید کرد؛

رمزینه‌های سریع پاسخ نقطه اتصال فناوری با برنامه‌های درسی است

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، بر لزوم توجه به رمزینه‌های سریع پاسخ تاکید کرد و گفت: رمزینه‌های سریع پاسخ، به معنای اتصال فناوری با برنامه‌های درسی، و یک قدم موثر است لذا ضرورت دارد که قدم های موثرتری را در این عرصه برداریم زیرا این راهبرد اصلی ما در سازمان است.

25 مهر 1400 16:25
دکتر حسینی در نشست خبری روز جهانی نابینایان خبر داد؛

توانمندسازی معلمان آموزش و پرورش استثنایی و تولید و بارگذاری بیش از 700 محتوای آموزشی در شبکه شاد

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی در نشست خبری روز جهانی نابینایان و عصای سفید با بیان اینکه بیش از 700 محتوای آموزشی ویژه دانش‌آموزان با آسیب بینایی در شبکه شاد بارگذاری شده است گفت: سال گذشته و در قالب نهضت توان‌افزایی 12 هزار قلم تجهیزات آموزشی، توان‌بخشی و ورزشی ویژه دانش‌آموزان با آسیب بینایی تهیه و توزیع شد.

25 مهر 1400 16:15
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تاکید کرد؛

برنامه‌ریزی درسی به منزله یک سفر است

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، برنامه‌ریزی درسی را به منزله یک سفر دانست و گفت: برنامه‌ریزی درسی یک مسافرت است لذا از زمانی که ما برنامه‌ریزی برای درس معینی را آغاز می‌کنیم، وارد این سفر می‌شویم.

25 مهر 1400 16:9
با حکم وزیر علوم؛

سرپرست دانشگاه خواجه نصیر‌الدین طوسی منصوب شد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی حکمی؛ دکتر «حسن کریمی مزرعه‌شاهی» را به عنوان سرپرست «دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی» منصوب کرد.

25 مهر 1400 15:57
رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس:

طرح‌های ساماندهی استخدام معلمان در کمیته آموزش و پرورش تجمیع می‎‌شود

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اعلام وصول برخی طرح‌های جدید در زمینه استخدام معلمان، گفت: تمامی طرح‌های ساماندهی استخدام معلمان به کمیته آموزش و پرورش ارجاع و تجمیع می‌شود.

25 مهر 1400 9:10
پیگیری از نمایندگان مجلس

مدارس غیردولتی سر و سامان می‌گیرند؟

مهدهای‌کودک‌ باید زیر نظر وزارت آموزش و پرورش اداره شوند. این یکی از مهم‌ترین مطالبات آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلسه مجازی با مقام‌های آموزش و پرورش در سیزدهم شهریورماه سال گذشته بود. مطالبه‌ای که کمی بعد موجب تدوین و تهیه طرح «اصلاح قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی» از سوی بعضی از نمایندگان مجلس شد.

25 مهر 1400 8:51
برای ۴ رشته

جدیدترین رتبه بندی دانشگاه‌های جهان منتشر شد

جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های دنیا برای رشته‌های "حقوق"، "تجارت و اقتصاد"، "علوم اجتماعی" و "آموزش" از سوی نظام رتبه‌بندی "تایمز هایر اجوکیشن" منتشر شد.

24 مهر 1400 17:38
طهرانچی خبر داد:

برنامه دانشگاه آزاد برای ترک آموزش حافظه محور

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برنامه پنج ساله راهبردی عملیاتی دانشگاه آزاد گفت: در برنامه پنج ساله تحول ملاحظات امروز دنیای آموزش در نظر گرفته شده و قصد داریم آموزش حافظه محور را ترک کنیم.

24 مهر 1400 17:31
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خبر داد؛

پیش بینی ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای وام‌های دانشجویی

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برای نیمسال اول تحصیلی، حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای وام‌های دانشجویی پیش بینی شده که نسبت به سال تحصیلی قبل ۳۰ درصد افزایش دارد و ترکیب وام‌های دانشجویی در سال تحصیلی جدید تغییری نخواهد داشت.

24 مهر 1400 15:46
سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت:

اولویت ما، در‌ دانشگاه، فعالیت در زمینه ایجاد میان‌رشته‌ای‌ها است

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر، فعالیت‌ در زمینه‌های نوظهور که عموما جنس آن‌ها میان رشته‌ای‌ها است را در اولویت اقدامات خود عنوان کرد و گفت: ما باید پروژه‌هایی را به انجام برسانیم که مورد نیاز کشور هستند.

24 مهر 1400 15:42

ابلاغ دستورالعمل جذب دانش‌آموختگان داروسازی و علوم‌ پایه پزشکی

دستورالعمل جذب دانش‌­آموختگان رشته‌­های تخصصی علوم پایه پزشکی و داروسازی در قالب گذراندن دوره تعهد در شرکت‌­های دانش‌بنیان و مستقر در مراکز رشد و پارک‌­های فناوری سلامت به دانشگاه‌ها ابلاغ شد.

24 مهر 1400 14:56
با امضای معاون اول رئیس جمهور،

اصلاح و ابلاغ آیین نامه قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس

با امضای معاون اول رئیس جمهور، آیین نامه اجرایی مربوط به قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش اصلاح و ابلاغ شد.

24 مهر 1400 14:2
در وبیناری دانشجویی بررسی می‌شود:

ارتباط بین بازار کار و تحصیلات تکمیلی

انجمن علمی مهندسی عمران دانشگاه الزهرا (س) و دانشگاه صنعتی شریف، وبینار «ارتباط بین بازار کار و تحصیلات تکمیلی» را برگزار می کنند.

24 مهر 1400 11:42

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟