بهداشت و درمان

قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری نیازمند شفاف‌سازی بیشتر است

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری فسا گفت: جامعه پرستاری درباره روش اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری ابهام و سوالات زیادی دارد و لازم است در این مورد شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی بیشتری انجام شود.

28 دی 1400 11:28

آغاز توزیع کارت آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی

کارت ورود به جلسه آزمون دستیاری تخصصی پزشکی امروز و فردا سه شنبه و چهارشنبه ۲۸ و ۲۹ دی ماه ۱۴۰۰ از طریق سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی http://sanjeshp.ir توزیع می‌شود.

28 دی 1400 9:17
جزئیات اجرای قانون تعرفه گذاری «پرستاران» اعلام شد

استخدام پرستاران با اولویت تبدیل وضعیت

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: کارانه پرستاران از اول دی بر اساس قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری محاسبه و پرداخت می شود و حتما افزایش خواهد داشت.

26 دی 1400 21:10
با حکم معاون وزیر بهداشت؛

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی منصوب شد

دکتر محمد مهدی نوروز شمسی به عنوان رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی معرفی و منصوب شد.

25 دی 1400 21:42
یک فعال حوزه کسب و کار مططرح کرد

ایجاد انحصار توسط وزارت بهداشت برای ارائه آموزش مهارت‌های پزشکی

یک فعال حوزه کسب و کار با بیان اینکه برای صدور مجوز مهارت پزشکی، مرکز ملی مهارت‌های حرفه‌ای در وزارت بهداشت تاسیس شده، گفت: در حوزه وزارت علوم می‌توانیم آموزش‌های مهارتی ارائه دهیم اما وقتی این مسئله به حوزه وزارت بهداشت می‌رسد، تبدیل به "تابو" میشود

25 دی 1400 14:16
پس از برگزاری شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت

جزئیات چهل و نهمین آزمون دستیاری پس از چندماه تعیین تکلیف شد

حاشیه‌های آزمون دستیاری به پایان رسید و پس از برگزاری شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت مصوب شد که آزمون هر سال در یک زمان ثابت برگزار شود، همچنین منابع آزمون تعیین تکلیف شد.

24 دی 1400 12:7

حقوق ماهیانه یک سوم پزشکان زیر 8 میلیون تومان در ماه است

سخنگوی سازمان نظام پزشکی ادامه داد: به جز رزیدنت ها و پزشکانی که در مشاغل دیگری مشغول به کار هستند، بخش زیادی از پزشکان عمومی، پزشکان فاقد مطب، پزشکان حاضر در مناطق محروم و گروه های خاص نسخه نویس، به هیچ وجه از درآمد مطلوبی برخوردار نیستند. بنابراین با توجه به این نکته که مجموع این افراد را حدود 50 هزار نفر تشکیل می دهند، مجموعا می توان گفت حدود یک سوم جامعه پزشکی افرادی هستند که زیر هشت میلیون تومان در ماه حقوق می گیرند.

22 دی 1400 11:36
پزشکیان در سوال از وزیر بهداشت:

درآمد پزشکان متخصص کم است

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: وزارت بهداشت باید از افراد تمام وقت استفاده کند زیرا افرادی که خارج از تعرفه از مردم پول می‌گیرند نمی‌توانند داخل سیستم به آنها خدمات ارائه دهند.

21 دی 1400 21:28
وزیر بهداشت:

داوطلبان دستیاری خود را برای آزمون اردیبهشت ماه آماده کنند

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه آزمون دستیاری از این پس هر سال در اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد، گفت: منابع آزمون دستیاری نیز باید از قبل به داوطلبان اعلام شود تا داوطلبان آمادگی لازم را برای شرکت در آزمون داشته باشند.

21 دی 1400 18:0
از سوی معاون آموزشی وزارت بهداشت عنوان شد؛

تاکید بر جذب اعضای هیات علمی جوان در دانشگاه‌ها

معاون آموزشی وزارت بهداشت با ابلاغ نامه‌ای به روسای دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی بر جذب اعضای هیات علمی جوان در این مراکز تاکید و عنوان کرد: در فراخوان جذب باید سهم مشخصی برای جذب پیمانی اعضای هیات علمی دندانپزشکی اختصاص یابد.

21 دی 1400 17:46
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد

پیگیری تبدیل وضعیت پزشکان و پرستاران قراردادی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: مطالبه‌گری نسبت به تأمین اجتماعی را نه تنها تهدید نمی‌دانیم بلکه این رویکرد فرصتی برای سازمان و نظام رفاه و تأمین اجتماعی است و باید بیش از گذشته به این حوزه توجه داشته باشیم.

21 دی 1400 16:1

نتایج نهایی پذیرش دانشجو در رشته فوریت‌های پزشکی اعلام شد

نتایج پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌ تحصیلی نیمه متمرکز فوریت‌های پزشکی پیش‌بیمارستانی در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۰ اعلام شد.

20 دی 1400 11:55
از زبان نماینده فریدن و فریدونشهر

بررسی مشکل کمبود پزشک متخصص و تجهیزات پزشکی

نماینده مردم فریدن و فریدونشهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه علی رغم وسیع بودن حوزه انتخابیه با کمبود پزشک متخصص و تجهیزات درمانی در منطقه مواجه هستیم.

20 دی 1400 9:10
آخرین مهلت ارسال طرح

عناوین گرنت‌های اعطایی در فراخوان مرکز "نصر"

آخرین مهلت ارسال طرح به ششمین فراخوان طرح‌های پژوهشی مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی تا ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۱اعلام شد.

18 دی 1400 21:34

برنامه هم‌افزایی مراکز رشد فناوری سلامت وزارت بهداشت

اولین برنامه هم‌افزایی مراکز رشد فناوری سلامت به همت دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد.

18 دی 1400 18:34

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟