تعاون

معاون توسعه منابع استانداری تهران مطرح کرد

پیچیدگی بروکروسی اداری مهم‌ترین دلیل مشکلات شرکت‌های تولیدی

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران با اشاره به مشکلات سرمایه گذاران در بخش شرکت‌های تولیدی صنعتی گفت: متأسفانه روند بروکراسی اداری در کشور با پیچیدگی مواجه است که این مورد مربوط به دولت فعلی و قبل نیست؛ بلکه با میراثی بیش از ۶۰ سال قدمت مواجهیم.

12 آذر 1397 9:56
معاون توانبخشی بهزیستی کشور:

صندوق اشتغال بهزیستی با هدف اشتغال مشارکتی ایجاد می شود

معاون توانبخشی بهزیستی کشور گفت: صندوق اشتغال بهزیستی با هدف اشتغال مشارکتی ایجاد می شود

10 آذر 1397 16:0

پایداری مشاغل در بخش تعاون بیشتر است

باوجود آن که سرانه اشتغال تعاونی‌ها در ایران پایین‌تر از نرم بین‌المللی است، اما سرانه سرمایه گذاری در بخش تعاون نسبت به سایر بخشها حدود ۵۰ درصد است که نشان می‌دهد مشاغل تعاونی در ایران از دوام و پایداری بالایی برخوردارند.

7 آذر 1397 15:34
لاریجانی در اجلاس بین‌المللی تعاونی‌های آسیا و اقیانوسیه:

باید برای ساماندهی کولبران تعاونی درست کنیم

رئیس قوه مقننه گفت: باید تعاونی درست کرد و کولبران را ساماندهی کرد تا جنس‌های مورد نیاز وارد و کالاهای ما صادر شود. اگر این بخش ساماندهی شود، من قول می‌دهم حتما کمک‌تان کنم.

7 آذر 1397 14:18
یک کارشناس پیشنهاد کرد

واگذاری شرکتهایی نظیر هفت‌تپه به بخش تعاونی

یک کارشناس مسایل اقتصادی به سازمان خصوصی‌سازی پیشنهاد کرد به جای واگذاری شرکتهایی مثل هفت‌تپه به بخش خصوصی ناکارامد، آنها را برابر اصل ۴۴ قانون اساسی به بخش تعاونی واگذار یا مدیریت آنها را به شیوه تعاونی‌ تعیین کند تا دولت هرازگاهی گرفتار این گونه شرکت‌ها نشود و تاوان ضرر و زیان آنها را ندهد.

7 آذر 1397 9:43

تعاونی های ایران جزو فعالترین تعاونی‌ها در دنیا هستند

در منطقه آسیا اقیانوسیه تعاونی‌های زیادی وجود دارد که عمدتاً در زمینه‌های مصرف کشاورزی فعالیت می کنند و وجود حجم بالایی از بخش های فعال تعاونی مذکور در منطقه نشان دهنده ارتباط زیاد این دو حوزه و زندگی روزمره مردم است .

6 آذر 1397 16:0
مهر گزارش می‌دهد؛

سکته ۷۲ درصدی دخل و خرج کارگران

با توجه به افزایش ۸۷ درصدی هزینه سبد معیشت خانوار و به تبع آن عقب ماندگی ۷۲ درصدی دستمزد تا معیشت، جبران این فاصله، مهمترین آزمون وزارت کار در جلب رضایت جامعه کارگری کشور است.

6 آذر 1397 12:33

ایجاد ۴۰۰ هزار شغل تعاونی در بخش خدمات

مدیرکل دفتر تعاونی‌های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیش از ۵۰ درصد اشتغال موجود را متعلق به بخش خدمات دانست و گفت: در حال حاضر ۳۰ هزار تعاونی در کشور در ۲۱ گرایش خدماتی مشغول فعالیت هستند.

3 آذر 1397 9:41
معاون وزیر کار خبر داد:

تدوین بسته قانونی برای کارآفرینی

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار، با اشاره به اصلاح ماده ۱۳۲ قانون مالیات‌های مستقیم با هدف حمایت از کارآفرینان، از نهایی شدن بسته معطوف به کارآفرینی در آینده نزدیک خبرداد.

28 آبان 1397 14:33
معاون امور بین الملل اتاق تعاون ایران:

تعاونی ها در تجارت خارجی سهمی ندارند

معاون امور بین الملل اتاق تعاون ایران گفت: نبود نگاه برونگرا و شرکت های بازرگانی در بخش تعاونی موجب شده تعاونی ها سهمی از تجارت خارجی نداشته و صادرات آنها توسط بخش های دیگر انجام شود.

26 آبان 1397 10:6

استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها برای ایجاد مشاغل روستایی

مدیرکل تعاونی‌های تولیدی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ابراز امیدواری کرد که با اجرای طرح روستا تعاون زمینه ایجاد اشتغال گسترده در روستاها و جلوگیری از مهاجرت به شهرها به وجود آید.

12 آبان 1397 13:42

امید به تحقق سهم ۲۵ درصدی بخش تعاون در اقتصاد

مدیرکل دفتر تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابراز امیدواری کرد: با برنامه‌های تدوین شده وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی به زودی محقق شود.

7 آبان 1397 16:0

برای "تعاون" چه کردیم؟

از نگاه یک کارشناس حوزه کار، رشد و توسعه تعاونی‌ها و رسیدن بخش تعاون به جایگاه واقعی نیازمند تدوین دو برنامه پنج ساله است که در دو سال باقی مانده از عمر دولت دوازدهم محقق نخواهد شد.

1 آبان 1397 11:30
معاون وزیر تعاون اعلام کرد:

فعالیت ۲۱۰۰ تعاونی فعال در صنعت پتروشیمی

یک مقام مسئول با تأکید بر آمادگی بخش تعاون برای ورود به عرصه‌های مختلف اقتصادی، از فعالیت ۲۱۰۰تعاونی در صنعت پتروشیمی و همچنین ۱۰۸شرکت تعاونی تأمین نیاز محصولات پتروشیمی خبر داد.

25 مهر 1397 16:0

تکلیف کاریابی‌های الکترونیکی بدون مجوز به زودی روشن می‌شود

مدیرکل کاریابی‌های وزارت کار گفت: از ادارات کل استان‌ها خواسته‌ایم تا آخرین آمار ثبت تقاضای مجوز کاریابی مجازی را ارائه دهند. پس از این فعالیت کاریابی‌های الکترونیکی که اقدام به دریافت مجوز نکرده‌اند، غیرقانونی است.

25 مهر 1397 13:31

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا مایل به شرکت درطرح کارورزی که توسط دولت اعلام شده هستید؟