گفت و گو

"خبریو" ؛ یک نمونه موفق استارتاپی برای تصمیم گیری سریع در حوزه کسب و کار

"خبریو" ؛ یک نمونه موفق استارتاپی برای تصمیم گیری سریع در حوزه کسب و کار

خبریو یک سامانه پایش و پردازش اخبار است که خبر مورد نیاز شما را از میان بیش از هزار خبرگزاری پیدا کرده و با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی، دسته بندی، برچسب گذاری و خلاصه سازی می کند و در نهایت خبری تر و تمیز را در اختیار شما گذاشته تا امر تصمیم گیری را برای شما تسهیل کند. خبریو استارتاپی است که به مرور، پایش، پالایش و پردازش اخبار مطابق میل و نیاز افراد و یا سازمان‌ها در راستای توسعه کسب وکار و آینده آن می پردازد. در این سرویس امکان تصمیم گیری و تصمیم سازی برای فرد و سازمان فراهم می شود تا بتواند جایگاه و موقعیت خود را در بازار حال و آینده رصد کند و برند و موقعیت خود را در رسانه ها ارزیابی کرده و نسبت به بازخوردها و اخبار منتشر شده مطلع شود و بهترین تصمیم را بگیرد. خبریو از شرکت ها و کسب و کار های موفق مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی (رویش) است که پس از شتابدهی در شتاب دهنده تریگاپ به این مرکز پیوسته است. بازارکار نوین در گفتگو با سعید ابراهیمیان مدیرعامل خبریو به چند و چون فعالیت این کسب و کار پرداخته است.

18 شهريور 1397 8:59
اشتغالزایی فراتر از برجام

گفت‌وگوی جام‌جم با کارآفرینان موفق عرصه اقتصاد مقاومتی
اشتغالزایی فراتر از برجام

بیکاری امروز به یکی از معضلات اصلی کشور تبدیل شده به گونه‌ای که رفع آن یکی از دغدغه‌های اصلی مردم و مسئولان است. در چنین شرایطی توجه به اقتصاد مقاومتی و معرفی الگوهای موفق آن می‌تواند بارقه امیدی برای رفع بیکاری باشد. کارآفرینانی که در قالب پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در گوشه و کنار کشور دست به اشتغالزایی زدند و با همت عالی و قدم‌های کوچک اقتصاد مقاومتی را معنا بخشیده‌اند. جام‌جم با چند نفر از کارآفرینان عرصه اقتصاد مقاومتی که بدون کمترین حمایت دولتی، توانسته‌اند ضمن اشتغالزایی، درآمد مناسبی نیز به دست آورند، گفت‌وگو کرده است.

13 خرداد 1397 14:51
برنامه های دانشگاه فرهنگیان برای تامین نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش

رئیس دانشگاه فرهنگیان در پاسخ به بازارکار تشریح کرد:
برنامه های دانشگاه فرهنگیان برای تامین نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش

رئیس دانشگاه فرهنگیان در تشریح برنامه های این دانشگاه برای تامین نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش از پذیرش 25 هزار دانشجو معلم از مهرماه سالجاری خبر داد و اعلام کرد: 9250 معلم نیز مهرماه سالجاری وارد تدریس در آموزش و پرورش می شوند. دکتر حسین خنیفر در پاسخ به سوال خبرنگار بازارکار افزود: تلاش می کنیم با ایجاد زیرساخت های لازم 15 تا 20 هزار معلم نیز در سال آینده وارد چرخه آموزش و پرورش نمائیم و با این روند در شش یا هفت سال آینده آموزش و پرورش به مرحله نرمال خود از لحاظ نیرو و منابع انسانی خواهد رسید. رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: این دانشگاه ظرفیت پذیرش 25 هزار نفر را برای سال تحصیلی 98 - 97 دارد که هنوز مجوزی در این رابطه صادر نشده و این تعداد جدای از 18 هزار نفری است که امسال از میان فارغ التحصیلان دانشگاه ها در قالب آزمون جذب خواهند شد.

12 خرداد 1397 12:19
«بله» یک کسب‌وکار واقعی است

«بله» یک کسب‌وکار واقعی است

اگرچه تلگرام پرطرفدارترین پیام‌رسان بین کاربران ایرانی است اما در این بازه زمانی که تلگرام فیلتر شده است، بررسی آماری نشان می‌دهد تعداد کاربران پیام‌رسان‌های ایرانی رو به رشد است. این پیام‌رسان‌ها با بهبود کاستی‌های خود می‌توانند به جایگزین خوبی برای تلگرام تبدیل شوند. پیام‌رسان‌های ایرانی از هر جهت توانایی رقابت با تلگرام را دارند، به شرط اینکه زیرساخت‌های لازم در کشور به آنها داده شود و دولت و وزارت ارتباطات همانقدر که لطف به تلگرام داشتند به پیام‌رسان‌های ایرانی هم لطف داشته باشند تا آنها هم بتوانند در شرایط یکسان در رقابتی سالم خود را به کاربران معرفی کنند. به‌نظر می‌رسد برای تشویق استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی مثل سایر کالاهای ایرانی باید راه درست و لازم برای جذب مصرف‌کننده و مشتری پیش گرفته شود تا محصولات در بازار عمل بتوانند با نوع خارجی خود به رقابت بپردازند، در همین راستا و به منظور معرفی پیام‌رسان‌های ایرانی به کاربران، «فرهیختگان» در ششمین پرونده خبری خود با محمد یاراحمدی، مدیر روابط عمومی پیام‌رسان «بله» به گفت‌و‌گو پرداخته است.

30 ارديبهشت 1397 10:39
گیوه ایرانی در پای استارت‌آپ فرانسوی

گیوه ایرانی در پای استارت‌آپ فرانسوی

گفت‌وگوی اختصاصی با بنیان‌گذار استارت‌آپی فرانسوی که برای زنان گیوه‌دوز ایرانی اشتغال‌زایی کرده است و با فروش آنلاین این پاپوش ایرانی در کشورهای مختلف جهان، باعث رونق بازاری شد که رو به فراموشی بود.

3 ارديبهشت 1397 10:2
اولین نمایشگاه بین‌المللی کار5 تا 8 اردیبهشت ماه برگزار می شود

دکتر سمیعی، دبیر برگزاری این نمایشگاه در گفت و گو با بازارکار خبر داد
اولین نمایشگاه بین‌المللی کار5 تا 8 اردیبهشت ماه برگزار می شود

برگزاری نمایشگاه‌های کار در دنیا مفهومی شناخته‌شده است و مخصوصاً در کشورهای توسعه‌یافته شاهد برگزاری نمایشگاه‌های بسیاری در این رابطه هستیم؛ اما در کشورمان این نمایشگاه‌ها هنوز نوپا هستند و توانســته‌اند آن گونه که باید نقش‌آفرینی کنند. برگزاری نمایشگاه‌های کار از آن جهت اهمیت دارد که می‌توانند باکم کردن فاصله بین کارجویان و کارفرمایان سبب چرخش اصولی نیروی کار شوند و درنهایت محصول این چرخه کاهش نرخ بیکاری خواهد بود. خلأ برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی مرکز کار ایران را بر آن داشت تا با حمایت وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعـــــی 5 لغایت 8 اردیبهشت‌ماه اقدام به برگزاری اولین نمایشگاه بین‌المللی کار ایران (ایران جابکس ) نماید. برای آشنایی با جزییات برگزاری این نمایشگاه با دکتر سعید سمیعی، ریاست مرکز کار ایران و دبیر برگزاری اولین نمایشگاه ایران جابکس به گفت‌وگو نشستیم. دکتر سمیعی فارغ‌التحصیل مقطع دکتری رشته تجارت الکترونیک است و تدریس در دانشگاه‌های دولتی و آزاد و دانشگاه‌های خارج از کشور همچون دانشگاه برلین رادرکارنامه خود دارد.

2 ارديبهشت 1397 12:46
آیا نیروی کار منعطف می‌تواند مشکلات را حل کند؟

آیا نیروی کار منعطف می‌تواند مشکلات را حل کند؟

موسس و مدیر ارشد اجرایی گروه پاسونا، دومین موسسه ارائه‌دهنده بزرگ کارمندان پاره‌وقت، عمر خود را صرف دفاع از این ایده کرده است که یک نیروی کار مستقل‌تر و منعطف‌تر علاوه‌بر کارمندان به کسب‌و‌کارها نیز منفعت می‌رساند.

29 فروردين 1397 10:56
نحوه سربازی فارغ‌التحصیلان در دهستان و روستای زادگاه خود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در گفت‌وگو با بازارکار تشریح کرد
نحوه سربازی فارغ‌التحصیلان در دهستان و روستای زادگاه خود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از امریه سربازی فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری در دهستان و روستای زادگاه خود خبر داد. سیدابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور این خبر را در نخستین همایش فناوری‌های فرهنگی که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد اعلام کرد و در حاشیه همایش در گفت‌وگو با خبرنگار بازارکار از جزئیات این طرح سخن گفت. وی همچنین در این گفت‌وگو ضمن تشریح فرایند پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری از ورود استارت‌آپ‌ها و فارغ‌التحصیلان به مناطق روستایی حمایت کرد.

15 اسفند 1396 17:49
ایجاد کسب و کار با 200 شغل مستقیم در بخش کشاورزی

با ابتکار و خلاقیت دو دانش آموخته خوش فکرکشاورزی رقم خورد
ایجاد کسب و کار با 200 شغل مستقیم در بخش کشاورزی

در حال حاضر 350 هزار فارغ التحصیل کشاورزی در سراسر کشور وجود دارد که مشکل اصلی آنها نیافتن شغل مرتبط در بخش کشاورزی است. اما شاید برایتان تازگی داشته باشد با همه این اوصاف ایران سرزمین فرصت های بکر برای کسانی است که دست به ابتکار و خلاقیت و نوآوری می زنند و از امکانات و ظرفیت هایی که در کنارشان می بینند «فرصت» می سازنند. محمد زرندی و امیر دهقانی اسکویی نمونه جوانان نوآوری هستند که از ظرفیت های بی بدیل کشورمان در بخش کشاورزی نه تنها برای خود بلکه برای 200 نفر در استان های مختلف کسب و کار با درآمد خوب فراهم نموده اند. همین جذابیت در کسب و کار است که ما را به شهر زیبای تبریز می کشاند تا از نزدیک با این دو جوان خوشفکر و کارآفرین به گفتگو بنشینیم.

24 دی 1396 9:5
من با حباب‌های کارآفرینی می‌جنگم

گفت‌وگو با محبوبه ایلدرآبادی، کارآفرین برتر در حوزه دانش بنیان:
من با حباب‌های کارآفرینی می‌جنگم

گاهی ما اصرار داریم آن چیزی را ببینیم که می‌خواهیم نه آن چیزی را که هست یا می‌بینیم یا قرار است واسطه‌هایی به ما نشانش دهند و از آنجا که ما به خاطر پیچیدگی‌های زندگی امروز نمی‌توانیم از نزدیک و حضوری همه چیز را ببینیم خیلی از اتفاقات را کاملاً شسته رفته، تمیز و برق انداخته و پارافین زده در سینی با تزئینات و مخلفات مربوطه خدمت ما می‌آورند که ما ببینیم. چه کسانی؟ رسانه‌ها! و ما تصور می‌کنیم بواقع پدیده‌ای را داریم می‌بینیم غافل از اینکه ما به تماشای آن چیزی نشسته‌ایم که می‌خواهیم یا می‌خواهند ببینیم و این آغاز توهمات عجیب و غریبی است که مثل بازی دومینو، قطعات و مهره‌ها و ورق‌هایش پشت سرهم می آیند و روی هم می‌افتد.گفت‌و‌گوی ما با محبوبه ایلدرآبادی، کارآفرین برتر در حوزه شرکت‌های دانش بنیان و عضو انجمن زنان مدیر کارآفرین می‌خواهد روی تصویرهای غیرواقعی که از کارآفرینی و کارآفرینان ارائه می‌شود تکیه کند. او در این گفت‌و‌گو درباره دشواری‌های عجیب میان گره زدن یک زندگی متوازن با زندگی کارآفرینانه در ایران سخن می‌گوید. شاید این گفت‌و‌گو را بتوان در بیتی از حافظ جمع کرد: چه آسان می‌نمود اول غم دریا به بوی سود / غلط ک

17 دی 1396 10:22

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا مایل به شرکت درطرح کارورزی که توسط دولت اعلام شده هستید؟