مقاله و پژوهش

چگونه یک استارت‌آپ با سرمایه مشتریان آینده تاسیس کنیم

چگونه یک استارت‌آپ با سرمایه مشتریان آینده تاسیس کنیم

تصور غالب در محافل کارآفرینی این است که تنها روش شروع و رشد یک کسب‌وکار این است که ایده درخشانی داشته باشید، یک طرح کسب‌وکار خوب برای آن بنویسید، با پولی که قبلا پس‌اندازه کرده‌اید، یا با کمک سرمایه‌گذاران فرشته یا خطرپذیر برای آن سرمایه تامین کنید، طرح را اجرا کنید و پولدار شوید! اما فرد ویلسون، به عنوان یک سرمایه‌گذار خطرپذیر می‌گوید: «واقعیت این است که مبلغی که استارت‌آپ‌ها در دور اول تامین سرمایه خود به دست می‌آورند، ارتباطی به موفقیت آنها ندارد.» یعنی این‌طور نیست که هر چقدر در مرحله اول سرمایه بیشتری جذب شود، شانس موفقیت آن استارت‌آپ بیشتر است. سوالی که پیش می‌آید این است که راه جایگزین چیست؟ یک استارت‌آپ اگر ارزش پیشنهادی خوبی برای محصول خود داشته باشد و بتواند خریداران آینده را که به آن محصول نیاز دارند متقاعد کند، می‌تواند با کمک مشتریان تامین سرمایه کند. این نوع تامین سرمایه، به اندازه کارآفرینانی که یک استارت‌آپ تازه راه‌اندازی می‌کنند، مفید است و به ارزش پیشنهادی و مهارت‌های بازاریابی شما بستگی دارد.

29 بهمن 1398 14:18
چه کنیم تا کارکنانی مشارکت‌جو داشته باشیم؟

برای صد ساله شدن باید نخست متولد شد
چه کنیم تا کارکنانی مشارکت‌جو داشته باشیم؟

در دنیای پررقابت امروز، درجات بالای مشارکت‌جویی کارکنان نقش بسزایی در ایجاد و تقویت یک فرهنگ سازمانی مثبت و افزایش بهره‌وری نیروی انسانی دارد و این چیزی است که هر مدیری از آن به خوبی آگاه است. نومدیران نیز از این قاعده مستثنی نیستند و به خوبی می‌دانند که لازم است به هر شکل ممکن کاری کرد تا میزان مشارکت و نقش‌آفرینی کارکنان در امور شرکت و تیم‌های کاری افزایش پیدا کند. اما مشکل اینجاست که اغلب نومدیران مانند بسیاری از مدیران کهنه‌کار فاقد اطلاعات و راهکارهای منسجم و هدفمند برای به مشارکت کشاندن حداکثری کارکنان هستند و نمی‌دانند چگونه باید و می‌توان کارکنان و اعضای تیم‌های کاری را به سمت مشارکت در ایده‌پردازی، مشارکت در تصمیم‌گیری و مشارکت در اجرا سوق داد. آنچه در ادامه خواهد آمد پنج مورد از ایده‌ها و اقداماتی است که می‌تواند به نومدیران برای افزایش مشارکت‌جویی کارکنان و تزریق روحیه مشارکت‌طلبی در تمام ارکان سازمان کمک کند.

27 بهمن 1398 9:11
هنر ایده‌زایی با تفکر خلاق

چگونه با حضور ذهن، مغزتان را برای جرقه‌ دیدگاه‌های تازه آزاد کنید
هنر ایده‌زایی با تفکر خلاق

مفهوم حضور ذهن، به‌عنوان ابزاری برای استراتژی، اولین بار توسط ژنرال کارل فون کلاوزویتس، اندیشمند نظامی اهل پروس، مطرح شد. او در کتاب کلاسیک خود به نام «پیرامون جنگ» که در سال ۱۸۳۲ منتشر شد، حضور ذهن را به‌عنوان قدمی مهم از تفکر خلاقانه مورد اشاره قرار داد. برای اینکه حضور ذهن داشته باشید، باید پیش‌فرض‌های خودتان را در مورد موقعیتی که با آن مواجه می‌شوید، کنار بگذارید: اینکه مشکل چیست، راه‌حل آن چیست، هدف شما چیست، سوال چیست، پاسخ چیست، چه چیزی می‌خواهید، چه چیزی انتظار دارید، چه چیزی را ترجیح می‌دهید یا نمی‌دهید. خالی کردن ذهن از این چیزها به مغزتان فضا و زمان خالی می‌دهد تا ارتباطات لازم را برقرار کند.

12 بهمن 1398 10:20
آمادگی کسب‌وکارها برای چالش‌های دهه ۲۰۲۰

مدیران ارشد از درس‌ها و تجربیات خود در سال ۲۰۱۹ می‌گویند
آمادگی کسب‌وکارها برای چالش‌های دهه ۲۰۲۰

کمتر از دو هفته از آغاز سال ۲۰۲۰ می‌گذرد و کسب‌وکارها خود را برای چالش‌های جدید دهه سوم قرن ۲۱ آماده می‌کنند. در سال ۲۰۱۹ چه درس‌هایی گرفتیم؟ و حالا که سال به پایان رسیده، در سال جدید باید منتظر چه تحولاتی در عرصه کسب‌وکار باشیم؟ مدیران ارشد استرالیایی در مصاحبه‌ای با Business Insider به این دو سوال پاسخ داده‌اند و تجربیات خود را در اختیار ما گذاشته‌اند که بخشی از آن را با هم می‌خوانیم:

25 دی 1398 8:52
کامیابـی در دهه ۲۰۲۰

کلیدهای موفقیت در دهه جدید، تفاوت‌های زیادی با گذشته دارد
کامیابـی در دهه ۲۰۲۰

ترکیب برندگان کسب‌وکار در طول دهه‌ای که گذشت، تفاوت‌های زیادی کرده است. دهه ۲۰۱۰ در حالی شروع شد که ۱۰ شرکت برتر دنیا از نظر ظرفیت بازار در پنج کشور مختلف بودند و فقط دو تا از آنها در بخش تکنولوژی بودند. همچنین ارزش هیچ‌یک از آنها به بیش از ۴۰۰ میلیون دلار نمی‌رسید. امروز، کل ۱۰ شرکت برتر در آمریکا و چین واقع شده‌اند و بیشترشان شرکت‌های تکنولوژی هستند و ارزش برخی از آنها حداقل یک تریلیون دلار ارزیابی شده است. انتظار می‌رود این ترکیب در دهه جدید هم تغییر کند و کلید‌های موفقیت در سال‌های پیش رو هم متفاوت باشد. برخی رویدادهای در حال پیشرفت، شکل محیط رقابتی آینده را به طور اساسی تغییر خواهند داد. رشد سریع هوش مصنوعی، تغییر نظام اقتصاد جهانی و افزایش موشکافی‌ها در نقش کسب‌وکارها در جامعه، تنها چند نمونه از این رویدادها هستند. رهبران کسب‌وکار برای اینکه از این نیروها شکست نخورند، باید فرضیات موجود را زیر سوال ببرند و ابزارهای خود را تغییر دهند. این موضوع هم در مورد شرکت‌های سنتی و هم شرکت‌های تکنولوژی صدق می‌کند.

11 دی 1398 10:37
بازار جدید استارت آپ های گردشگری

فرصت های خدمات نوین مالی برای فصل تعطیلات

بازار گردشگری آنلاین حالا با استارت آپ های مختلفی رنگ آمیزی شده و همین موضوع دایره خدمات در این عرصه را بسیار گسترش داده است. ترکیب خدمات برخی نوآوری ها درعرصه خدمات مالی (که به حوزه استارت آپ های فین تک مشهورند) با حوزه ای چون گردشگری حالا به تحولی در این عرصه منجر شده است.

7 دی 1398 17:34
چگونه یک حسابدار خوب استخدام کنیم؟

چگونه یک حسابدار خوب استخدام کنیم؟

چگونه یک حسابدار خوب استخدام کنیم؟ این سوالی است که خیلی از مدیران هنگام استخدام یک حسابدار از ما میپرسند و همیشه این دغدغه را دارند که چگونه یک حسابدار خوب استخدام کنند. با توجه به تجربه ای که در هر دو حوزه یعنی جایگاه مدیریتی و هم جایگاه حسابدار بودن دارم تصمیم گرفتم این مقاله را بنویسیم تا بتوانیم به مدیران و شرکت هایی که قصد استخدام حسابدار دارند کمکی کرده باشم.

7 دی 1398 17:12
ضرورت جاگیری استارت آپ های معدنی در پازل اقتصاد کشور

ضرورت جاگیری استارت آپ های معدنی در پازل اقتصاد کشور

سرمایه‌ انسانی خلاق و نوآور و کارآفرینی از اساسی‌ترین زیرساخت‌های اقتصاد دانش ‌بنیان و مستقل است که به عنوان بزرگترین و با ارزش‌ترین دارایی‌ کشور، باید مورد توجه قرار گیرد.

6 دی 1398 21:36
شکست چگونه می‌تواند به شغل و حرفه شما کمک کند

شکست چگونه می‌تواند به شغل و حرفه شما کمک کند

همیشه نباید با یک روش مشکل یاد بگیرید اما مردم به‌ندرت درس‌هایی را که یاد می‌گیرند، فراموش می‌کنند. شکست آزاردهنده و در عین حال آموزنده است. در حالی که دست نیافتن به هدف حس خوبی ندارد، اما وقتی که در زمینه پیشرفت شغلی و زندگی شخصی شکست پیش می‌آید، یکی از بهترین آموزگاران است و می‌توان از آن درس گرفت.

6 دی 1398 18:0
مقابله با نابرابری از طبقات میانه

مقابله با نابرابری از طبقات میانه

به‌طور واضح، نارضایتی حاصل از نابرابری، بیشتر بر بخش میانی توزیع درآمد تاثیر می‌گذارد. بخش کلیدی مشکل، ناپدید شدن و کمیابی نسبی کالاها و شغل‌های پایدار است.کاهش فعالیت‌های صنعتی بسیاری از مراکز ساخت و تولید را به تباهی کشانده است؛ فرآیندی که توسط جهانی‌سازی اقتصاد و رقابت کشورهایی مانند چین تشدید شده است. تغییرات تکنولوژیک به‌طور ویژه عواقب منفی بر افراد با مهارت متوسط از جمله کارکنان بخش تولید، بخش دفتری و فروش گذاشته است. کاهش اتحادیه‌های نیروی کار و سیاست‌هایی که به افزایش انعطاف‌پذیری بازار کار منجر می‌شود، سبب افزایش شغل‌های غیردائمی و قراردادهای موقت شده است.

5 دی 1398 6:5

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟