مقاله و پژوهش

طنز : کاندیداتوری به وقت مجلس !

کاندیداتوری به وقت مجلس !

از خدا پنهان نیست از شما چه پنهان ؛ موعد ثبت نام انتخابات نزدیک است و جماعت کثیری از خلق الله کما فی السابق بر این باورند یگانه راه به منصه ظهور رساندن استعدادهای بالقوه و توانمندی های شان ؛ بلاشک ورود به عرصه انتخابات و تکیه زدن بر صندلی چرمی این منصب است فلذا عزم شان را جزم کرده اند تا با تمام قوا وارد گود شوند و به چوگان همت، گوی را از رقبا ببرند.

24 آبان 1398 10:44
چند نکته برای کاهش مرگ‌ومیر ناشی از حوادث کار

چند نکته برای کاهش مرگ‌ومیر ناشی از حوادث کار

قصور کارفرما ،کارگر، نهادهای نظارتی مربوطه و البته شرکتهای بیمه در افزایش مرگ ناشی از حوادث مربوط به کار موثر است لذا با رعایت اصول اساسی موجود می‌توان چنین رخدادهای ناخرسند را کاهش داد.

21 آبان 1398 23:32
پول یا دستمزد

پول یا دستمزد؟

چند شب پیش یكی از وزرای سابق بهداشت كه اکنون هم موقعیت برجسته‌ ای دریکی از مهم‌ترین مراكز تصمیم‌سازی كشور دارند، با گشاده‌دستی‌ای بی‌نظیر مهم‌ترین اسرار بحران سلامت موجود در كشور را برملا كردند!

21 آبان 1398 8:13
ناکارایی بخش خصوصی در حوزه دانش‌بنیان‌

ناکارایی بخش خصوصی در حوزه دانش‌بنیان‌

خصولتی‌ها همیشه در اقتصاد ما وجود داشته‌اند و بوده‌اند. اقتصاد ما نزدیک به ۷۰-۸۰ درصد، (در بعضی آمارها ۸۵ درصد) در واقع دولتی حساب می‌شود.

21 آبان 1398 4:55
آیا آموزش بازاریابی مهم است؟


آیا آموزش بازاریابی مهم است؟

بازاریابی فقط یک شغل نیست، یک هنر و تخصص است که در هر بخشی از زندگی نقش مهمی دارد و کمک زیادی به کار و زندگی شخصی شما می‌کند. اما برخی فکر می‌کنند بازاریابی یعنی فروشندگی و باید در ذات آدم باشد و در نتیجه نیاز به آموزش بازاریابی نیست.

19 آبان 1398 0:19
مدیران همواره زیر ذره‌بین کارکنان

مدیران همواره زیر ذره‌بین کارکنان

برداشت اول هنگامی که شما به‌عنوان مدیر یا رئیس یک مجموعه‌ کاری منصوب می‌شوید، به‌طور پیوسته زیر ذره‌بین و چشمان تیزبین کارکنان قرار دارید و افراد به تمام صحبت‌ها و حرکات و رفتارهای شما توجه ویژه‌ای دارند. اینها چیزهایی نیستند که شما در دوران کارمندی خود تجربه کرده باشید، چرا که در دوران کارمندی می‌توان بسیاری کارها را کرد، بسیاری حرف‌ها را زد و بسیاری از رفتارها را از خود بروز داد، بدون اینکه حساسیت چندانی در اطرافیان و همکاران برانگیخت. اما به محض ارتقای مقام و رسیدن به مدیریت، تمام نگاه‌ها و توجه‌ها به مدیر تازه معطوف می‌شود و تعابیر و تفاسیر متفاوت و گاه متناقضی از رفتارها، گفتارها و کردارهای او شکل می‌گیرد. این توجه‌ها گاه به موضوعاتی مانند لباسی که مدیران می‌پوشند یا ماشینی که سوار می‌شوند نیز تسری می‌یابد و به همین دلیل در دنیای مدیریت به مدیران گفته می‌شود: «هرچه به زبان آورید ممکن است بعدها علیه شما استفاده شود.»

18 آبان 1398 11:10
فروش همه چیز: جف بزوس و عصر آمازون

پیروزی در تملک یک شرکت موفق

در میان رنسانس رشد فروش و ادامه توسعه دسته‌بندی محصولی، آمازون دست به تملک و خریداری شرکت‌های دیگر نزد. درس‌هایی که از بریز و بپاش اولین تملک در اواخر دهه ۹۰ به دست آمده بود، هنوز درون شرکت حس می‌شد. آمازون از روی ناآگاهی صدها میلیون خرج کرده‌ بود تا استارت‌آپ‌های تثبیت‌نشده را بخرد و چون نتوانست آنها را هضم کند، مدیرانشان یکی پس از دیگری رفتند. در نتیجه آمازون در نحوه نزدیک شدن به ادغام‌ها و تملک‌ها، به‌شدت صرفه‌جو شد. بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸، فقط چند شرکت اندک خریده شد که در میان آنها می‌توان به سایت تجارت الکترونیک چینی «جویو» (Joyo، در سال ۲۰۰۴ به قیمت ۷۵ میلیون دلار)، شرکت تازه تاسیس چاپ سفارشی کتاب بوک‌سرج (BookSurge، در سال ۲۰۰۵ که قیمت آن اعلام نشد)، و شرکت کتاب صوتی آدیبل (Audible، در سال ۲۰۰۸ به قیمت ۳۰۰ میلیون دلار)، اشاره کرد.

18 آبان 1398 8:39
منوی محتوای رسانه های اجتماعی

منوی محتوای رسانه های اجتماعی

محتوای عالی رسانه های اجتماعی مانند یک غذای لذیذ در کنار هم هستند که شما باید تمام ترکیبات را فقط در یک ترکیب مناسب داشته باشید تا بتوانید حتی نیاز به خاص ترین غذا را نیز برآورده کنید. یک مطالعه جدید نشان داد که دارندگان مشاغل کوچک به طور متوسط شش ساعت در هفته صرف تولید و انتشار محتوای رسانه های اجتماعی می کنند.

14 آبان 1398 9:53
شاغلان این مشاغل، شغل خود را به هوش مصنوعی واگذار خواهند کرد

شاغلان این مشاغل، شغل خود را به هوش مصنوعی واگذار خواهند کرد

هوش مصنوعی به اندازه‌ای در انجام برخی از کارها قدرتمند و توانا است که حتا افرادی که مهارت‌های تخصصی در برخی مشاغل دارند را بیکار خواهد کرد. شکی نیست که ورود همه جانبه هوش مصنوعی به دنیای صنعت و تجارت باعث بیکاری طیف گسترده‌ای از افراد تحصیل کرده و صاحب مهارت خواهد شد. درست است که خودکارسازی مشاغل هزینه‌ها را کم می‌کند و بهره‌وری را افزایش می‌دهد، اما در عین حال هشدار می‌دهد که اقتصاد و روش کار کردن انسان‌ها را تغییر خواهد داد. آیا با ظهور ماشین‌های هوشمند مشاغل انسان‌ها از گزند هوش مصنوعی در امان خواهد بود؟

14 آبان 1398 9:34
مزایای سئو برای مشاغل و کسب و کارهای کوچک

مزایای سئو برای مشاغل و کسب و کارهای کوچک

سئو یکی از اثربخش ترین کانال های بازاریابی در دنیای امروز است. سئو سایت برای کسب و کارهای کوچک که بودجه تبلیغاتی زیادی ندارند، می تواند بهترین استراتژی بازاریابی آن ها باشد. سئو و بهینه سازی سایت مزایای زیادی برای کسب و کارهای کوچک دارد که در این مقاله قصد بررسی آن ها را داریم.

12 آبان 1398 9:27

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظر شما برنامه توسعه مشاغل خانگی تاچه می تواند در بیکاری دانش آموختگان دانشگاه ها تاثیرداشته باشد؟