مقاله و پژوهش

آیا در عصر جدید شغل خود را از دست می‌دهید؟

هوش مصنوعی و مشاغل یقه سفید
آیا در عصر جدید شغل خود را از دست می‌دهید؟

2 تير 1397 10:7
اولین ایده کارآفرینی؛ شکست یا موفقیت؟

استراتژی‌هایی برای موفقیت استارت‌آپ‌ها
اولین ایده کارآفرینی؛ شکست یا موفقیت؟

استارت‌آپی است که توانست تماس‌های اضطراری را با عصر گوشی‌های هوشمند همگام کند. سیستم‌های پاسخگویی مراکز خدمات اضطراری عمدتا نمی‌توانستند محل دقیق شخصی که از گوشی استفاده کرده را تشخیص دهند. بنیان‌گذاران RapidSOS روشی را ایجاد کردند که موقعیت مکانی شخصی را که نیاز به کمک داشت به سیستم‌های تماس اضطراری منتقل می‌کرد. آنها بعد از یک تامین مالی اولیه، با یک سوال مهم مواجه شده بودند، چگونه تکنولوژی خود را وارد بازار کنند؟ پاسخ به این سوال آسان نبود.

5 خرداد 1397 12:12
زنان میانسالی که مفهومی جدید در پرورش گیاه ایجاد کردند

زنان میانسالی که مفهومی جدید در پرورش گیاه ایجاد کردند

این شرکت تکنولوژیک-سبک خانه نقش یک واسطه بین افراد و گیاهان را بازی می‌کند و با تحلیل محل زندگی و آب و هوای محلی، سبزیجات و گیاهان متناسب را به مشتری معرفی می‌کند و در ادامه هم راهنمایی‌های حرفه‌ای برای نگهداری و رشد گیاه ارائه می‌دهد.مشتری هنگام خرید کیت‌هایی دریافت می‌کند که حاوی غذای گیاه، خاک غنی‌شده، کود با سطح PH متناسب با محل زندگی، ظرف و دستورالعمل‌های نگهداری است. سبزیجات و گیاهان به طور مستقیم از مزارع ارگانیک شرکت ارسال می‌شوند. در وب‌سایت شرکت آمده: «تکنولوژی ما اطمینان می‌دهد که افراد فقط گیاهانی را کشت می‌کنند که در محل زندگی آنها به عمل می‌آید.»

1 خرداد 1397 11:7
روش‌هایی برای انگیزه دادن به خودتان برای شروع جست‌وجوی شغلی

روش‌هایی برای انگیزه دادن به خودتان برای شروع جست‌وجوی شغلی

آیا از شغل‌تان ناراضی، دلسرد و ناامید و به دنبال شغل جدیدی هستید؟ پیش از اینکه رزومه خود را بنویسید، ابتدا باید ذهنیت درستی در مورد موفقیت در خودتان ایجاد کنید. اینکه در مورد رئیس‌ یا همکارتان غر بزنید و به اطرافیانتان بگویید که می‌خواهید از این زندان شغلی رها شوید، بسیار آسان است. آنچه دشوار است تبدیل رویا‌هایتان به عمل است.در اینجا سه روش برای توسعه ذهنیت‌ درست برای شروع فرآیند مصاحبه با اعتماد به نفس و اشتیاق آورده شده است.

26 ارديبهشت 1397 13:44
چرا پیگیری پس از مصاحبه از خود مصاحبه مهم‌تر است؟

چرا پیگیری پس از مصاحبه از خود مصاحبه مهم‌تر است؟

18 ارديبهشت 1397 8:41
هنر مصاحبه برای جذب استعدادهای بزرگ

برای صد ساله شدن باید نخست متولد شد
هنر مصاحبه برای جذب استعدادهای بزرگ

هنگامی که مدیران تازه‌کار وارد دنیای مدیریت می‌شوند خود را با ابهامات و پرسش‌های گوناگونی رو در رو می‌بینند که یافتن پاسخ‌ها و راه حل‌های معقول و درست برای آنها نیازمند کسب تجربه و آموزه‌های بسیاری است. یکی از این پرسش‌ها به چگونگی انجام مصاحبه‌های شغلی به‌منظور شناسایی و جذب استعداد‌های برتری مربوط می‌شود که راهگشای مسیر آینده مدیریتی مدیران تازه‌کار محسوب می‌شوند. حال سوال اینجاست که مدیر تازه‌کاری که تاکنون در هیچ مصاحبه شغلی به‌عنوان پرسش‌کننده و ارزیاب حضور نداشته است، چگونه می‌تواند از عهده این امر خطیر برآید؟

20 اسفند 1396 11:44
آيا بايد اشتباهات دوستان تان را در محيط كار مخفي كنيد؟

آيا بايد اشتباهات دوستان تان را در محيط كار مخفي كنيد؟

اينکه دوستي در محيط کار داشته باشيد که مراقب شما باشد و از بهترين علايق شما آگاهي داشته باشد، بسيار خوب است. حتي تحقيقات نشان داده است که اين امر به تعهد شما در کار کمک مي کند. مزاياي داشتن يک دوست در محيط کار مشخص است؛ اما معايب آن چيست؟ وقتي دوست شما تصادفا شروع به افشاي اطلاعات يا رازهاي مهمي مي کند، چه اتفاقي رخ مي دهد؟ وقتي آگاه مي شويد که آنها نمي توانند اين اطلاعات را نزد خود نگاه دارند، چگونه اين مساله را مديريت مي کنيد؟ آيا بايد کار آنها را لاپوشاني کنيد؟ مانند دشوارترين موقعيت ها در محيط کار، يک پاسخ درست براي سوالات بالا وجود ندارد. نگرشي که شما اخذ مي کنيد، به عوامل متنوعي بستگي دارد. اول اينکه اين اشتباهات تا چه حد نگران کننده هستند؟ آيا آنها مشکلات قابل توجهي براي تيم و حتي مشتري شما ايجاد خواهند کرد؟ دوم اينکه دوست تان تا چه حد در مورد رفتار مضر خود و اثرات آن، آگاه است؟ و در آخر اينکه آيا رئيس شما اين موقعيت را مديريت مي کند؟ آيا کسي غير از شما از اين مشکل آگاه است؟ پاسخ هاي اين سوالات به شما کمک خواهد کرد تا تصميم بگيريد چه زماني مداخله کنيد و با چه سرعتي از يکي از گام هاي زير به گام بعدي حر

15 اسفند 1396 8:46
مقایسه دو صنعت جذاب استارت‌آپی

تحلیل سرعت رشد دو بازار «خرده‌فروشی آنلاین» و «تاکسی اینترنتی» در جهان
مقایسه دو صنعت جذاب استارت‌آپی

یکی از حوزه‌های جذاب اما تقریبا ناشناخته برای بسیاری از سرمایه‌گذاران و نیز فعالان اقتصادی، حوزه استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فناوری‌محور است. با اینکه کمی بیش از دو دهه از شکل‌گیری اینترنت می‌گذرد اما به‌قدری اقتصاد مبتنی بر آن رو به رشد بوده که صاحب‌نظران به‌صورت جداگانه و تحت بخشی با عنوان «اقتصاد دیجیتال» به مطالعه و بررسی آن می‌پردازند.بیراه نیست اگر استارت‌آپ‌ها یا شرکت‌های نوپای فناوری‌محور را به‌عنوان یکی از عناصر اصلی این نوع از اقتصاد قلمداد کرد. اگرچه بعضا در تعریف استارت‌آپ تفاوت‌هایی وجود دارد اما یکی از اصلی‌ترین نقاط اشتراک بسیاری از تعاریف صاحب‌نظران در مفهوم «مقیاس‌پذیری» استارت‌آپ‌هاست.

24 دی 1396 14:24
چگونه به سوالات مصاحبه رفتاری پاسخ دهیم؟

چگونه به سوالات مصاحبه رفتاری پاسخ دهیم؟

مشاور عزیز، هفته گذشته در یک مصاحبه شغلی حاضر شدم. وقتی جلسه آغاز شد، مسوول مصاحبه ده‌ها سوال از من پرسید که همه آنها با عبارت «از زمانی بگو که...» شروع می‌شدند، مثلا «از زمانی بگو که با یک مشتری عصبانی مواجه شدی.» من از شنیدن این سوالات شوکه شدم چون قبلا شنیده بودم که این روش مصاحبه، قدیمی شده و برمی‌گردد به سال‌ها پیش. چرا کارفرمایان خودشان را به روز نمی‌کنند؟ هنوز نمی‌دانند که راه‌های بهتری برای مصاحبه وجود دارد؟ البته ظاهرا من در مصاحبه موفق بوده‌ام چون به مصاحبه دوم دعوت شدم. اما اگر در مصاحبه دوم هم چنین سوالاتی پرسیدند، چه جوابی بدهم؟

5 دی 1396 13:6
مزایای شغلی؛ اهرمی برای جذب و حفظ استعدادها

مزایای شغلی؛ اهرمی برای جذب و حفظ استعدادها

این روزها به دلیل رقابت تنگاتنگ بر سر استعدادها، جذب نیرو به یک چالش بزرگ تبدیل شده است. محققان در انجمن مدیریت منابع انسانی (SHRM) طی تحقیقات اخیر خود دریافتند که برای جذب و حفظ استعدادهای برتر، یک ابزار قدرتمند وجود دارد: «مزایای شغلی». در ژانویه و فوریه امسال، نظرسنجی سالانه انجمن مدیریت منابع انسانی با هدف جمع‌آوری اطلاعات درباره مزایای شغلی برگزار شد. در این نظرسنجی، از شرکت‌کنندگان که مدیران منابع انسانی شرکت‌های آمریکایی بودند، خواسته شد تا پس از مطالعه لیستی از سیصد مزیت شغلی، به این سوال پاسخ دهند: «در شرکت شما کدام‌یک از این مزایا به کارکنان ارائه می‌شود؟» در بخش نخست این مقاله، با اتکا به نتایج نظرسنجی به بررسی سه موضوع اصلی خواهیم پرداخت: افزایش اهمیت مزایای شغلی طی سال‌های اخیر، چگونگی استفاده از مزایا به‌عنوان یک اهرم رقابتی و بررسی اهمیت خدمات درمانی از دیدگاه کارکنان. شرکت‌ها می‌توانند با مطالعه این گزارش، استراتژی خود در رابطه با مزایای شغلی را مورد بازبینی قرار دهند.

29 آبان 1396 14:22

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا مایل به شرکت درطرح کارورزی که توسط دولت اعلام شده هستید؟