مقاله و پژوهش

پنجره تحول را برکاریابی ها نبندید!

پنجره تحول را برکاریابی ها نبندید!

ثبات در بازار و جریانات اقتصادی ملی، مولد امنیت شغلی یعنی ضروری ترین عنصر حفظ میزان اشتغال ملی و حفظ سیر بالندگی حجم اشتغال ملی و حفظ و بهبود مستمر نیروی کار به حساب می آید. بالا و پایین شدن های سینوسی جریانات اقتصادی، برخی از مولفه های کلیدی اقتصاد را از دسترس خارج می کند و برخی را تخریب و مجبور به تغییر شکل دادن می کند. در چنین حالتی اعتماد عمومی به سرمایه گذاری کاهش یافته و لذا بخشی از سرمایه ملی که راهی بیابد از کشور خارج می شود و بخش دیگر میل به ورود به فعالیت های سوداگری نامشروع و در بهترین حالت خنثی نسبت به مقدرات ملی می کند. تیره و تار شدن چشم انداز رشد، باعث مظنون و نا امید شدن سرمایه ی انسانی شده و حالا مکان بروز و شکوفایی دانش و خلاقیت ملی که محصول سرمایه گذاری های بلند مدت است به خارج از مرزها، انتقال می یابد. اما چیزی که تغییر شکل می دهد و می ماند، میل به سرمایه گذاری استراتژیک، بنیادی و بلند مدت است که به عطش سرمایه گذاری در طرح های ضربتی و باصطلاح زودبازده و در وجوه منفی اش به شهوت کلاهبرداری و مشاغل ضد اجتماعی تغییر حالت می دهد و بلای جان جامعه شده بگونه ای که باقیمانده سرمایه های ملی را در م

16 تير 1398 14:56
بمانیم یا استعفا دهیم؟

وقتی شغلمان به چیزی تبدیل می‌شود که دوستش نداریم
بمانیم یا استعفا دهیم؟

آیا شغلتان تبدیل به چیزی شده که دیگر آن را نمی‌خواهید؟ «الیسون بیرد» و «دن مک‌گین»، ویراستاران ارشد مجله کسب‌وکار هاروارد با همراهی «فرانچسکا جینو»، استاد مدرسه کسب‌وکار هاروارد به سوالات شما در این رابطه پاسخ می‌دهند. وقتی رئیستان، وظایفی را به شما محول می‌کند که دوست ندارید چه باید بکنید؟ اگر شرکت، نقشی را برایتان در نظر گرفته که هیچ سنخیتی با شما ندارد یا شغلی که برایش درخواست دادید با چیزی که حالا به شما پیشنهاد شده، زمین تا آسمان فرق دارد، چه باید کرد؟ آنها به این سوالات پاسخ می‌دهند.

3 تير 1398 16:23
تصمیم‌گیری بهتر = برگزاری جلسات کارآمدتر

سه پرسش مهم برای اینکه بدانید جلسات کاری کاربردی دارید یا نه
تصمیم‌گیری بهتر = برگزاری جلسات کارآمدتر

تصمیم‌‌گیری، نیروی حیات سازمان‌ها است و جلسات جایی هستند که تصمیم‌های مهم کسب‌وکار در آنها اتخاذ می‌شوند. با این حال، خیلی از مدیران وقتی می‌خواهند تجربیات خودشان را از جلسات توصیف کنند، پریشان می‌شوند. برخی رهبران کسب‌وکار آشکارا از اینکه زمان زیادی را (معمولا شش تا هفت ساعت در روز) به فعالیتی بی‌حاصل اختصاص می‌دهند، شکایت دارند. یکی از این رهبران می‌گوید: «تقریبا همه زمانم را در جلسات صرف می‌کنم و تا بعد از ساعت ۶ بعدازظهر به کارهای خودم نمی‌رسم.»

1 تير 1398 11:28
مساله بیکاری و راه‌حل‌های آن

راه‌کارهای علمی آزموده‌شده برای اصلاح فرآیندهای کلان ایجاد اشتغال
مساله بیکاری و راه‌حل‌های آن

کنگاوری امروزه مساله بیکاری و به دنبال آن چگونگی ایجاد اشتغال، به‌عنوان یکی از مسائل مهم اجتماعی – اقتصادی، گریبانگیر بسیاری از کشورها و دولت‌ها است. این مساله همانند بسیاری دیگر از مسائل کلان کشور، ابعادی چندوجهی و اثر سیستمی قابل‌توجهی دارد؛ از این رو ارائه راهکارهای علمی آزموده شده برای مهار بیکاری اهمیت فراوانی دارد. در این نوشتار قصد داریم مهم‌ترین راهبردهای مقابله با بیکاری را بیان کنیم. این راهبردها در کشورهای مختلف از جمله ایالات متحده آمریکا به‌صورت دقیق تدوین و جاری‌سازی شده‌اند و نتایج مطلوبی در پی داشته است.

23 ارديبهشت 1398 12:27
اصول هدایت رابطه‌ها در محیط کار

اهمیت روانشناسی سازمانی در ایجاد فضای کاری سالم
اصول هدایت رابطه‌ها در محیط کار

بسیاری از افراد با شریک زندگی خود در محیط کار آشنا می‌شوند، با وجود این بحث‌های زیادی پیرامون این مساله وجود دارد. حتی بعضی از شرکت‌ها سیاست‌های سختگیرانه‌ای در قبال این مساله دارند. بنابراین اگر شما و یکی از همکارانتان به یکدیگر علاقه‌مند شده و بخواهید با هم آشنایی بیشتری داشته باشید چه باید کرد؟ آیا باید از فکر آن بیرون بیایید؟ آیا آنچه از لحاظ حرفه‌ای و کاری درست تلقی می‌شود باید اتفاقات خوبی را که باید در زندگی شخصی‌تان رخ دهد تحت تاثیر قرار دهد؟ افراد خبره چه می‌گویند طبق نظر آرت‌ مارکمن، استاد روانشناسی و بازاریابی در دانشگاه تگزاس آستین دلایل بسیار خوبی برای علاقه همکاران به یکدیگر در محیط کار وجود دارد. «شما ساعت‌های بسیار زیادی را در محیط کار سپری می‌کنید، کار کردن در کنار هم، داشتن گفت‌وگوهای باز و صریح، احتمال ایجاد روابط رمانتیک را بالا می‌برد.» تحقیقات نشان می‌دهند که ما اغلب جذب افرادی می‌شویم که به ما شباهت بیشتری دارند. ایمی نیکول بیکر، استادیار روانشناسی دانشگاه نیوهاون و نویسنده مجموعه «نوشته‌های بی‌شمار درباره روابط در محیط کار» می‌گوید: «هرچه با یک شخص آشنایی بیشتری داشته باشید این

18 اسفند 1397 13:59
اخراج کارکنان سمّی:راه حلی قطعی یا درمان موقتی؟

اخراج کارکنان سمّی:
راه حلی قطعی یا درمان موقتی؟

«اوه، ببخشید. آب، لطفا بدون یخ باشه.» این پاسخ «نوئل فریمن» بود، مدیر ارشد مالی شرکت «فرانکلین». او سخت در فکر بود، در حالی که داشت از پنجره هواپیما به ابرها نگاه می‌کرد. در حال بازگشت به خانه بود. از یک سفر دو روزه برمی‌گشت. رفته بود تا از بزرگ‌ترین کارخانه شرکت در آرکانزاس بازدید کند. کار شرکت فرانکلین، طراحی، مهندسی و تولید سیستم‌های کنترل دما برای ماشین‌های معمولی و شاسی بلند بود. این شرکت، زیرمجموعه شرکت «FB Holdings»، یک شرکت تولیدی در آرورا (شهری در ایالت ایلینوی) بود و از بخت بد، طی ۱۰ سال گذشته در مقایسه با سایر زیرمجموعه‌ها بدترین عملکرد را داشت.

3 دی 1397 9:29
اسب تروا در کسب‌وکار

ایجاد فضاهای کاری اشتراکی برای ورود پنهانی روش‌های کاری جدید به سازمان
اسب تروا در کسب‌وکار

در ابتدا به نظر می‌رسید که ویلا بن نوولا (خانه خبرهای خوب) یا VBN واقع در منطقه Silicon Sentier در شهر پاریس، یکی دیگر از فضاهای کار اشتراکی (coworking space) جدید است. ما آنچه آن را متمایز می‌سازد، این است که تنها نیمی از ۶۰ فرد شاغل در این فضا را فریلنسرها تشکیل می‌دهند. باقی افراد برای شرکت اورنج (شرکت مخابراتی فرانسوی) کار می‌کنند که VBN را در سال ۲۰۱۴ تاسیس کردند تا به برنامه‌نویسان و مهندسان خود نحوه کار با افراد خارج از شرکت و یادگیری از آنها را بیاموزد. ماگالی سیکاردی، مدیر VBN، این فضای ۳۵۰ مترمربعی را «یک آزمایشگاه نوآوری منابع انسانی» توصیف می‌کند. VBN به مدت یک سال خانه ۶۰ نفر (نیمی از کارمندان شرکت اورنج، نیمی فریلنسرها، هنرمندان و استارت‌آپ‌ها) بود.

11 مهر 1397 14:45
برای رهایی از فشار کار چه باید کرد؟

۵ روش برای فائق آمدن بر اضطراب در محیط کار
برای رهایی از فشار کار چه باید کرد؟

آیا لیست وظایف شما در محیط کار مدام گسترده‌تر می‌شود؟ آیا بعدازظهرهای جمعه، زمانی که تلاش می‌کنید تا به خودتان استراحت دهید، از چک‌کردن ایمیل خود هراس دارید، آن‌هم به این دلیل که از مشاهده پیام‌های تلنبار شده نگرانید؟

10 شهريور 1397 11:11
هنگام جذب نیرو به دنبال چه قابلیتی در متقاضیان باشیم؟

هنگام جذب نیرو به دنبال چه قابلیتی در متقاضیان باشیم؟

27 امرداد 1397 14:28
«بلوغ شخصیت» و «تکامل انسانیت» در فرآیند کار چگونه اتفاق می‌افتد؟

نیمه پنهان کار
«بلوغ شخصیت» و «تکامل انسانیت» در فرآیند کار چگونه اتفاق می‌افتد؟

به رغم استفاده عام از واژه «کار» در ابیات فوق و قابلیت تعمیم آن به تمامی فعالیت‌های افرادی که جست‌وجوگر حقیقی سرمایه جاودانی هستند و آن را راهی برای تعالی و رمزی برای نیل به پیشرفت و سعادت می‌دانستند، در ایران معاصر، این واژه عمدتاً برای خطاب قرار دادن طیف خاصی از فعالان حوزه صنعت و خدمات مورد استفاده قرار گرفته است که ذیل نظارت مدیرانی به ظاهر دانش‌دیده فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند و محصولاتی یا خدماتی چند عرضه می‌دارند.

24 امرداد 1397 13:4

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟