گزارش

حداقل نیاز نظام سلامت جذب سالانه 10 هزار نفر پرستار است

حداقل نیاز نظام سلامت جذب سالانه 10 هزار نفر پرستار است

پرستاران ازجمله فعالان نظام سلامت هستند که باوجود اهمیت فعالیتشان و خدمت در خط مقدم این نظام با مشکلات عدیدهای دستوپنجه نرم میکنند؛ اضافهکاریهای اجباری و سختی کار در شیفتهای شبانه در کنار کمبود نیروی انسانی سبب شده تا بسیاری از آنها دچارخستگی مفرط و فرسودگی شغلی شوند. این روزها با نزدیک شدن به 11 دیماه، مصادف با روز ولادت باسعادت حضرت زینب کبری (س) در شرایطی به استقبال روز پرستار میرویم که عملی نشدن قوانین مصوب پرستاری بعد از گذشت چندین سال و کمبود نیروی پرستاری در مراکز درمانی کشور، شرایطی را رقمزده است که خدمات پرستاری از کیفیت مطلوب برخوردار نباشد. در این رابطه محمد میرزابیگی،رئیسکل سازمان نظام پرستاری که پس از حضور در معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مدیریت توسعه کارآفرینی این وزارتخانه مجدداً به ریاست سازمان نظام پرستاری انتخابشده، اعتقاد دارد که بر اساس کمبود نیروی موجود در مراکز درمانی و 3 سال توقف جذب نیرو، جذب سالانه حداقل 10 هزار نفر پرستار، نیاز حداقلی سیستم سلامت است. در این گزارش با توجه با اظهارنظرهای مسئولان سازمان نظام پرستاری و دیدارهایی که این روزها با نزدیک شدن بهرو

15 دی 1398 10:54
تراژدی مرگ دو کولبر درارتفاعات کردستان

نگاهی به برخی از واکنشها
تراژدی مرگ دو کولبر درارتفاعات کردستان

◄ روز سه شنبه ۲۶ آذرماه تعدادی کولبر راهی مرز میشوند. فرهاد 17 ساله و آزاد 21 ساله دو برادر مریوانی هم در جمع کولبران بودند. در راه برگشت از مرز اما این دو برادر گرفتار برف و بوران و سرمای استخوانسوز گردنه تهته میشوند. برادر بزرگتر با کولهبارش در برف گیر میکند. روایت اصلی این است که برادر کوچکتر یعنی فرهاد، لباس خود را به برادرش داده بود.(کُت فرهاد بر روی جسد آزاد برادرش بود) تا برود کمک بیاورد. مسافت کمی مانده تا به جاده و شهر هورامان برسد اما خود فرهاد هم در برف و بوران دفن میشود.آنطور که پیداست، فرهاد به دنبال کمک آمده بود ولی متاسفانه تا انتهای مسیر دوام نیاورده است. جستوجوها برای یافتن جسد فرهاد خسروی چهار روز طول کشید. هفته گذشته مرگ دو کولبر کرد بازتاب فراوانی درکشور داشت که در این گزارش به برخی از بازتابها میپردازیم.

15 دی 1398 10:50
بازاریابی و فروش چالش اصلی کارآفرینان و کسب و کارهای خرد است

گزارش مرکز اطلاع رسانی بازارکاراز نشست کارآفرینی شهرداری تهران
بازاریابی و فروش چالش اصلی کارآفرینان و کسب و کارهای خرد است

نشست کارآفرینی مرکز اطلاع رسانی بازارکار به همکاری شهرداری تهران دوشنبه گذشته با حضور موثر و پرشور کارآفرینان و دست اندرکاران کسب و کارهای خرد و خانگی در حالی برگزار شد که بحث اصلی کارآفرینان و شرکت کنندگان این نشست ها بر موضوع بازاریابی و فروش متمرکز بود. نشستی که در آن رمضان لطفی معاون توانمندسازی سازمان مشارکت های مردمی و خدمات اجتماعی شهرداری تهران بر ارائه راهکارهای کارآفرینانه برای حل مشکلات بازاریابی و فروش تاکید کرد و گفت: به جای اینکه به موضوع شکست ها فکر کنیم باید به این بیاندیشیم که چگونه می توانیم موفق شویم و چگونه می توانیم برای موفقیت در بازار تلاش کنیم و در مسیر کارآفرین شدن و موفقیت در بازار چه راهکارهایی وجود دارد که افراد می توانند از آن ها استفاده کنند. این نشست با حضور تعداد زیادی از کارآفرینان و افراد جویای کار از مناطق مختلف شهر تهران در مرکز اطلاع رسانی بازارکار برگزار شد.

14 دی 1398 13:35
گزارشی از وضعیت چاقوی زنجان

به نام زنجان به کام چین

در گذر از کوچه پس کوچه های شهر صدای ضرب آهنگ کارشان در ذهن ها حک می شود.صنعت آنها هنر اول استان زنجان است.صنعت فلزی زنجان به خصوص‌ چاقوسازی آن نامی ‌آشنا برای سرزمینمان ایران است.

12 دی 1398 8:9
تسهیلات و برنامه های شهرداری تهران برای کارآفرینان شهری

درنشست مشترک مرکز اطلاع رسانی بازارکار و سازمان رفاه، خدمات و مشارکتهای اجتماعی این شهرداری مطرح شد
تسهیلات و برنامه های شهرداری تهران برای کارآفرینان شهری

امروزه با توجه به نقش مهم استارتاپها و کسبوکارهای نوپا در توسعه و پیشرفت اقتصاد کشورها، کارآفرینی جایگاه ویژه و متمایزی در دنیای مدرن پیدا کرده است. درواقع، توسعه صنعتی، رشد محلی و افزایش اشتغال، همه و همه به توسعه و رشد کارآفرینی وابسته است. درنتیجه، کارآفرینان افرادی هستند که بذر توسعه صنعتی را میپراکنند و طعم میوه اشتغال، افزایش درآمد، استانداردهای بهتر برای زندگی و رشد اقتصادی جامعه را به مردم میچشانند. در چنین شرایطی، آیا احساس میکنید که آشنایی لازم و کافی را با کارآفرینی دارید؟ آیا از همه مزایا و امتیازات کارآفرینی و عواملی که آن را تحت تأثیر قرار میدهند آگاهید؟ سازمان رفاه وخدمات اجتماعی مشارکت های شهرداری تهران وهفته نامه بازارکار این بستر را هر دوشنبه فراهم کرده تا کارآفرینان درحوزه های مختلف گرد هم آیند و ازتجریبات هم استفاده لازم برای هر چه بهتر کردن کار خود به کار گیرند.

11 دی 1398 10:31
کولبران اگر شغل آبرومند و بی‌خطری سراغ داشتند قطعاً کولبری را رها می‌کردند

کولبران اگر شغل آبرومند و بی‌خطری سراغ داشتند قطعاً کولبری را رها می‌کردند

عضو هیئت موسس سازمان مردم‌نهاد «دیده‌بان شفافیت و عدالت» و نماینده ادوار هفتم تا نهم مجلس شورای اسلامی گفت: کولبرانی که در شرایط سخت کار می‌کنند اگر شغل آبرومند و بی‌خطری سراغ داشتند قطعاً کولبری را رها می‌کردند

7 دی 1398 15:19
پیشنهادهای کاری پردرآمد برای زنان درایران

پیشنهادهای کاری پردرآمد برای زنان درایران

این روزها داشتن شغلی پر درآمد دغدغه فکری بسیاری از خانم ها شده است. یک شغل خوب و پردرآمد که با روحیه شما سازگار باشد، نه تنها باعث بالا رفتن استقلال مالی است بلکه از لحاظ روانی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس می شود.

6 دی 1398 18:6
روش هندی ها در حل بحران بیکاری

روش هندی ها در حل بحران بیکاری

یکسری نهادهای بین‌المللی معتقدند هند با استفاده از توسعه اینترنت و دیجیتالی‌شدن توانست بر معضل بیکاری فائق آید.

5 دی 1398 11:42
آینده مبهم ۱۲ هزار دانشجوی ایرانی در آمریکا

آینده مبهم ۱۲ هزار دانشجوی ایرانی در آمریکا

رمان اجرایی ترامپ و مقررات جدیدی که برای سفر و تحصیل در آمریکا توسط این کشور تصویب شده وضعیت 12 هزار دانشجوی ایرانی را نامشخص کرده است. تمایل به تحصیل در دانشگاههای معتبر آمریکا برای ایرانی ها در چند سال اخیر به شدت افزایش داشته و فاغ التحصیلان دانشگاهی پس از پایان مقطع لیسانس خیلی جدی برای پذیرش در دانشگاههای معتبر دنیا بخصوص آمریکا اقدام می کنند و به هر قیمتی که هست خواستار گرفتن پذیرش از این دانشگاه ها هستند.

5 دی 1398 11:18
تراژدی مرگ دو کولبر درارتفاعات کردستان

تراژدی مرگ دو کولبر درارتفاعات کردستان

کولبر (به کردی: کۆڵبەر) اصطلاحی است که توسط مردم محلی مناطق کردنشین به افرادی گفته می‌شوند که برای کسب درآمد زندگی خود به حمل اجناسی بین دو طرف خط مرزی مبادرت می‌ورزند. کولبران بیشتر در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان مشغول به کار هستند. کولبران به خاطر بیکاری و از روی ناچاری و در قبال دستمزد ناچیز اقدام به عبور غیرقانونی از مرز و حمل و ورود کالای غیرقانونی خارجی می‌کنند.

3 دی 1398 22:35

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟