گزارش

درآمدزایی از فالوئرهای اینستاگرام

«ایران» از ایجاد مشاغل جدید در کسب و کار ایران گزارش می‌دهد
درآمدزایی از فالوئرهای اینستاگرام

این روزها درکنار خارج شدن برخی مشاغل قدیمی از دور، شغل‌های جدیدی به فضای کسب و کار کشور افزوده می‌شود که بسیاری از آنها در محیط مجازی فعال شده‌اند. در یک دهه بخصوص چند ساله اخیر شغل‌هایی پا گرفته است که بستر عمده آنها خلاقیت و نوآوری و استفاده از فرصت‌های کوچک است. یکی از این مشاغل که درآمدزایی قابل قبولی هم به همراه دارد تبلیغات در شبکه‌های مجازی است.

26 شهريور 1397 8:28
کشف فرصت‌های کارآفرینانه

کارآفرینی از تئوری تا عمل
کشف فرصت‌های کارآفرینانه

شایان فولادی مشاور استراتژی و بازاریابی شاید برای بسیاری از افرادی که علاقه‌مند کارآفرینی هستند همواره این سوال مطرح باشد که چطور می‌توان به یک ایده مناسب و جذاب رسید که در جامعه ارزش‌آفرینی کند. در جست‌وجوی ایده‌های مناسب برای کارآفرینی، افراد ممکن است به دنبال هر حوزه یا صنعتی بروند. آنها بعضا با ذهنی باز و غیرمتمرکز راهکارهای جذاب و جدیدی را جست‌وجو می‌کنند که مشتریان به راحتی برای آن پول پرداخت می‌کنند. در صورتی‌که تجربه و علم کارآفرینی توصیه می‌کند که هر چه کارآفرین روی گزینه‌های محدودتری تمرکز و تفکر کند، احتمال دستیابی وی به ایده‌های نوآورانه بیشتر خواهد بود.

25 شهريور 1397 8:23
کام معلمان حق التدریس شیرین می شود

کام معلمان حق التدریس شیرین می شود

معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی پس از سال ها کش و قوس سرانجام با اصلاح کلیات طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی از طرف نمایندگان قرار است وضعیت شغلی بهتری پیدا کنند و این مصوبه کام آنان را در آستانه آغاز سال تحصیلی شیرین کرد. به گزارش خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش در مورد احتساب سابقه خدمت ایام حق التدریس در سوابق خدمت و بازنشستگی مصوبه سال 88 است که در قالب یک طرح در سال 95 در مجلس مصوب شد و در اسفند همان سال به تایید شورای نگهبان رسید.

19 شهريور 1397 12:43
برنامه اشتغال‌زایی برای خوزستان

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد
برنامه اشتغال‌زایی برای خوزستان

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در استان خوزستان بیش از ۲۲۰هزار بیکار داریم، گفت: وظیفه ما است که زمینه ماندگاری مردم را در خوزستان فراهم کنیم تا به استان‌های دیگر مهاجرت نکنند.انوشیروان محسنی بندپی اظهار کرد: خوزستان استانی است که در هر چهار بخش کشاورزی، نفت، صنعت و خدمات فعال است. در این زمینه سهم استان در مقایسه با کشور در بحث خدمات پایین‌تر است که باید این بخش نیز در استان تقویت شود.وی افزود: در شرایط رکود یکی از بخش‌هایی که باید بیشتر به آن توجه کرد تا شرایط برای اشتغال فراهم شود، خدمات است. این بخش می‌تواند سهل‌الوصول‌تر برای جوانان اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کند و باید به آن توجه ویژه کرد.

19 شهريور 1397 11:46
آیا استارتاپ ها به تسهیلات ارزان قیمت نیاز دارند؟

آیا استارتاپ ها به تسهیلات ارزان قیمت نیاز دارند؟

وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات در یک طرح پیشنهادی، جزئیات اعطای تسهیلات ارزان قیمت به شرکت‌های خصوصی حوزه فاوا را در قالب شش محور (توسعه نرم افزاری، تأمین محصولات تکمیلی در حوزه داده‌های عظیم، توسعه خدمات و زیرساخت‌های رایانش ابری، توسعه فناوری اینترنت اشیا و کاربردهای آن، توسعه محصولات راهبردی و زیرساخت‌های آزمایشگاهی توسعه محتوا و توسعه خدمات و محصولات مرتبط با امنیت فضای تبادل اطلاعات) در چارچوب الزامات مشخص شده در سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات برای فعالیت این شرکت‌ها را اعلام کرد. شعار سال: در پی ارائه این طرح روزنامه ایران به‌سراغ فعالان حوزه فاوا رفت و این سؤال‌ها را پرسید که ارائه تسهیلات ارزان قیمت به این حوزه چقدر می‌تواند مفید واقع شود؟ آیا این حوزه به چنین تسهیلاتی نیاز دارد؟ خروجی این اقدام روی این حوزه چه خواهد بود؟ آیا پیش از این نیز چنین تسهیلاتی به حوزه فاوا اختصاص یافته و خروجی آن چه بوده است؟ رعایت عدالت در پرداخت تسهیلات «تخصیص تسهیلات در بسیاری از کشورهای دنیا یکی از رایج‌ترین مکانیسم‌های حمایتی برای بخش خصوصی است و در بخش قابل توجهی از موارد اثربخش بوده و نتایج مفیدی ایجاد می‌کند.

5 شهريور 1397 15:36
فرمول جدید برای مجوز کسب‌وکار اینترنتی ‎

فرمول جدید برای مجوز کسب‌وکار اینترنتی ‎

28 امرداد 1397 14:24
کارجویان فریب تبلیغات رنگارنگ کاریابی در ترکیه را نخورند

سختی‌هایی که سخنی از آن‌ها به میان نمی‌آید
کارجویان فریب تبلیغات رنگارنگ کاریابی در ترکیه را نخورند

پدیده کار و مهاجرت ایرانیان در سایر کشورها موضوع جدیدی نیست، اما این روزها به واسطه بحران‌های اقتصادی کشور و افزایش نرخ بیکاری شاهد تبلیغات بسیاری برای کار وزندگی در سایر کشورها هستیم. از کانال‌های ماهواره‌ای گرفته تا شبکه‌های اجتماعی و ... با انبوه تبلیغاتی مواجهه‌ایم که با نمایش تصاویر رنگارنگ از خانه‌های مجلل و محیط‌های دلپذیر آموزشی و کاری رؤیای اقامت وزندگی درکشورهای گوناگون را تبلیغ می‌کنند. در میان این تبلیغات چند صباحی است که نام کشور ترکیه بیشتر شنیده می‌شود، از تبلیغات فروش مسکن و دریافت اقامت به این واسطه که بگذریم، وعده کار در مشاغل گوناگون و کسب اقامت کاری در این کشور موضوع دیگری است که این روزها زیاد تبلیغ می‌شود. البته اشتغال ایرانیان در کشور ترکیه به دلیل همسایگی و وجود اشتراکات فرهنگی همواره جذابیت‌های زیادی برای هم‌وطنانمان داشته است، اما مشکلات از جایی شروع می‌شود که عده‌ای سودجو و کلاهبردار با گستردن دام‌های گوناگون به دنبال شکار مشتاقان وسر کیسه کردن آن‌ها هستند.

28 امرداد 1397 8:49
استارتاپ‌ها با تصویب طرح «معاف از مالیات» جان می‌گیرند

فعالان عرصه کسب و کارهای نوپا در گفت و گو با «ایران»:
استارتاپ‌ها با تصویب طرح «معاف از مالیات» جان می‌گیرند

تازگی محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارسال طرحی برای معاف از مالیات استارتاپ‌های نوپا به هیأت دولت خبر داد. در پی اعلام این خبر روزنامه ایران به سراغ فعالان این حوزه رفت تا نظر آنها را درباره این طرح جویا شود که براستی چنین طرحی به چه میزان می‌تواند بر کسب و کارهای نوپا تأثیر مثبتی بگذارد؟ حمایت از کسب‌وکارهای نوپا چقدر می‌تواند در گسترش بازار کسب‌ وکارهای نوین برای افزایش حجم بازار و اشتغال نقش ایفا کند؟

24 امرداد 1397 12:57
کاستی های قانونی، گریبان گیر کارگران «شیفت شب»

کاستی های قانونی، گریبان گیر کارگران «شیفت شب»

خوشبختانه، قانون کار جمهوری اسلامی ایران، مسئله کار در شب را مورد توجه قرار داده و به جزئیات آن نیز، اشاره کرده‌است. بر اساس ماده 53 این قانون، «کار روز، کارهایی است که زمان انجام آن، از ساعت 6 بامداد تا22 می باشد و کار شب، کارهایی است که زمان انجام آن بین 22 تا 6 بامداد قرار دارد. کار مختلط نیز، کارهایی است که بخشی از ساعات انجام آن در روز و قسمتی از آن در شب واقع می شود.» کارهایی که در آن ها ممکن است کارگر ناچار به شب‌کاری باشد، به دو دسته تقسیم می‌شوند: کارهای متناوب و کارهای نوبتی. کارهای متناوب به کارهایی اطلاق می‌شود که در آن ها، حضور متوالی و پشت سر هم کارگر در کارگاه‌، الزامی نیست؛ بلکه کارگر موظف است در زمان‌های مشخصی از شبانه روز، در محل کار خود حضور یابد و انجام وظیفه کند. طبق تبصره ماده 54، در کارهای متناوب، «فواصل تناوب کار در اختیار کارگر است و حضور او در کارگاه الزامی نیست.

23 امرداد 1397 9:43
مهاجرت معکوس در پی کاهش درآمد

مهاجرت معکوس در پی کاهش درآمد

چند سالی است که در ایران کارگری می کند، با خوبی ها و سختی هایش ساخته است و طی این سال ها توانسته هر از گاهی برای خانواده اش در مزار شریف پولی بفرستد. با لهجه شیرین افغانستانی اش می گوید: «زندگی در ایران را خیلی دوست دارم، این جا در مشهد و کنار حرم امام رضا(ع) اگر چه برای امرار معاش خود و خانواده همیشه باید کارگری کنیم اما باز هم خوب است.»نظیراحمد آن سال‌های اول درآمد خوبی داشته یعنی تا همین 5-4 سال قبل کارهای ساختمانی در ایران رونق داشت و برای آن ها هم کار فراهم بود. می گوید: «من سعی می کنم وقتی سرکار می روم خوب کار کنم و معمولا هرجا برای کار می‌روم چون در کار کم نمی‌گذارم دوباره هم برای کار دعوت می‌شوم.»

22 امرداد 1397 15:18

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا مایل به شرکت درطرح کارورزی که توسط دولت اعلام شده هستید؟