گزارش

ناگفته‌هایی از زندگی نیلوفر مکانیک و کیانا مکانیک

ناگفته‌هایی از زندگی نیلوفر مکانیک و کیانا مکانیک

شغل و آوازه آن همیشه به نام مردان بوده است، شغلی مردانه که امروز دو دختر جوان ایرانی توانستند عنوان مکانیک خانم را برای خودشان رقم بزنند.

22 آبان 1398 22:52
اخراج یک حافظ جنگل به دلیل همراهی با"کمپین نجات جنگل"

اخراج یک حافظ جنگل به دلیل همراهی با"کمپین نجات جنگل"

وقتی یک شهروند بیکار می شود؛ خانواده ای در آستانه تنش و فروپاشی قرار می گیرد. اما هنگامی که یک حافظ جنگل از کار برکنار می شود، جنگل ها در معرض آسیب، دست اندازی بیشتر و نابودی قرار می گیرند. مخصوصا اگر اخراج و بیکاری این حافظ جنگل، نه به دلیل انجام تخلف یا کم کاری که به علت مشارکت او در حرکتی مدنی برای حفظ جنگل بوده باشد. جنگل بانی که بیش از یکسال است در حالت تعلیق است؛ اما همچنان بدون دریافت حقوق و دستمزد به سر کار می رود و از جنگل های هیرکانی همچون چشمانش مراقبت می کند در گفت وگو با اسکان، درباره این رویداد سخن گفته است.

22 آبان 1398 17:1
شرکت ملی نفت ایران «وزارت نفت» را اداره می‌کند

شرکت ملی نفت ایران «وزارت نفت» را اداره می‌کند

با دانستن این حقیقت که کارکنان وزارت نفت، غالبا کارمند شرکت ملی نفت ایران هستند و از این شرکت به وزارت نفت مامور شده‌اند، می‌توان به راز بودجه ۱۲ میلیون تومانی وزارت نفت پی برد. در چنین شرایطی عملا وزارت نفت که باید وظایف حاکمیتی را بر عهده داشته باشد، توسط شرکت نفت که مسئول اقدامات غیرحاکمیتی است، اداره می‌شود.

21 آبان 1398 23:56
نقدی بر موضع جدید رئیس‌جمهوردرمورد بیکاری

نقدی بر موضع جدید رئیس‌جمهور درمورد بیکاری

درحالی ایجاد اشتغال یکی از وظایف دولت در قانون اساسی اعلام شده و این روزها خیلی‌ها یا بیکارند یا زمینه شغلی مناسبی برای آنها فراهم نشده که رئیس‌جمهور می‌گوید:دولت نباید شغل ایجاد کند بلکه زیرساخت‌ها را آماده می‌کند و اگر کسی بیکار باشد مقصر خودش است.

21 آبان 1398 23:16
حوزه طراحی لباس وپارچه می تواند اشتغالزایی زیادی دربرداشته باشد

با موضوع مد و فناوری؛
حوزه طراحی لباس وپارچه می تواند اشتغالزایی زیادی دربرداشته باشد

هفتمین رویداد کارآفرینی تازه شو ۲۹ مهر ماه با هدف ترویج طراحی اسلامی و بررسی فرصتها و چالشهای این حوزه با موضوع مد و فناوری توسط سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی(ستفا) و با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران، پارک علم و فناوری البرز و پارک ملی علوم و فناوریهای نرم و صنایع فرهنگی در راستای طرح توسعه توانمندیهای نوآوری و کارآفرینی در دانشگاه علم و فرهنگ سالن کا ظم آشتیانی برگزار شد. این رویداد با حضور بــــیــــش از 250 نفر شامل 2پنل تخصصی برگزار شد ، در بخش اول پنل استارتاپهای حوزه مد؛ با حضور حامد رضایی بنیانگذار مدیسه، سالار گران سرشت مدیرعامل تگموند و ثنا کنعانی مقدم بنیانگذار آنکس با بحث پیرامون چالشها و فرصتهای پیش روی استارتاپهای این حوزه سپری شد. در پنل دوم توسط مژگان سرشار ازاستودیو طراز و فرشته ضرغامیمهر بنیانگذار موسسه مد سازان فرشته برگزار شد و این بخش با سخنرانی آرمین بهشتی ازبنیانگذران استارت آپی فعال این حوزه پایان یافت.

21 آبان 1398 11:19
چالش اتصال میان سرمایههای علمی، صنعتی و فرهنگی در چرخه مد و لباس

نگاهی به نظرات فعالان عرصه پوشاک کشور در واکاوی نارساییها؛
چالش اتصال میان سرمایههای علمی، صنعتی و فرهنگی در چرخه مد و لباس

قسمت اول نگاهی به نظرات فعالان عرصه پوشاک کشور در واکاوی نارسایی ها؛ چالش اتصال میان سرمایه های علمی، صنعتی و فرهنگی در چرخه مد و لباس ◄ این که نظام آموزشی در ایران کاربردی نیست یا صنعت خود را نیازمند نوآوریهای جدید محصول استفاده از علوم، تحقیق و توسعه نمیداند، موضوع چالشبرانگیز تازهای نیست و از همین رو بررسی ریشههای تاریخی فاصله میان صنعت و دانشگاه در بسیاری از عرصهها همچون حوزه پوشاک امری ضروری به نظر میرسد. در این گزارش، نقطه نظرات و دیدگاههای برخی فعالان عرصه مد و لباس درباره واکاوی نارساییها و چالش اتصال میان سرمایههای علمی، صنعتی و فرهنگی در چرخه مد و لباس را مرور میکنیم:

21 آبان 1398 11:16
تجربه موفق کارآفرینی به تعهد، نیت و عمل پرقدرت نیاز دارد

تجربه موفق کارآفرینی به تعهد، نیت و عمل پرقدرت نیاز دارد

همایش تجربه های جسور از سلسله نشست های معاونت توانمندسازی سازمان خدمات رفاه اجتماعی شهرداری تهران با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 17با هدف ارتباط صاحبان کسب و کار و کارآفرینان نوپا با کسب و کارهای بزرگ و موفق در فرهنگسرای شهرداری منطقه 17 برگزار شد. این نشست به ارائه و مرور تجارب موفق شرکت علی بابا کسب و کار فعال در حوزه صدور بلیط مسافرت و گردشگری اختصاص داشت که با حضور پرشور علاقمندان و مشارکت آنها در بحث های کارآفرینی برگزار شد. هدف از برپایی این همایش ها اشتراک گذاری تجربه های موفق و ناموفق کارآفرینانی است که از صفر شروع می کنند و نتیجه ای تحسین برانگیز می سازند.

21 آبان 1398 11:6
در جشنواره‌های استارتاپی ITE، چه می‌گذرد؟

در جشنواره‌های استارتاپی ITE، چه می‌گذرد؟

فناوری‌های مالی و کسب و کارهای نوپای فعال در این حوزه، امروز در دنیا و ایران، به یکی از بخش‌های جدایی‌ناپذیر صنایع مالی و بانکی تبدیل شده‌اند. شهر هوشمند نیز واژه پرتکراری است که در چند سال گذشته از تریبون‌های زیادی در کشور شنیده می‌شود و بسیاری از مدیران و متخصصان، بر لزوم هوشمندسازی شهرها و بهره‌گیری از ایده‌های استارتاپی در این حوزه تاکید دارند.

21 آبان 1398 5:3
تحصیل و استخدام دانشجویان در «طرح پویش»

صنعت حامی دانشجویان می شود
تحصیل و استخدام دانشجویان در «طرح پویش»

مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی در «طرح پویش» میخواهند دانشجو را مطابق با همان استانداردی که صنعت میخواهد تربیت کنند. در این طرح دانشجو علاوه بر تحصیل، مهارت خود را افزایش داده و برای حضور در میدان صنایع مختلف آماده میشود. به گزارش ایسکانیوز،حل معضلات صنعت و در سوی مقابل تربیت یک دانشجوی کارآفرین حلقه گمشدهای است که ضامن اشتغال در جامعه است. بیشک بخش صنعت به تنهایی نمیتواند مشکل رونق تولید و بیکاری را رفع کند و از سوی دیگر دانشگاه نیز نمیتواند صرفا به صدور مدرک برای دانش آموختگان اکتفا کند. مدارک دانشگاهی و پژوهشهای علمی باید براساس نیاز صنعت باشند و صنعت نیز باید با تولیدات علمی با استفاده از نیروهای کارآمد دانشگاهی و پژوهشهای کاربردی عمل کند. در واقع پژوهشهای علمی بر اساس نیاز صنعت و استفاده از نیروهای دانشگاهی لازم و ملزوم همدیگر هستند.

20 آبان 1398 11:10
کدام رشته‌های تحصیلی به شغل‌های پولساز ختم می‌شود؟

کدام رشته‌های تحصیلی به شغل‌های پولساز ختم می‌شود؟

۱۳میلیون نفر فارغ‌التحصیل دانشگاهی و در حال تحصیل در کشور داریم که ۵میلیون و ۵۰۰هزار نفر آنها هیچ وقت به‌دنبال شغلی نرفته‌اند و یک‌میلیون و ۴۰۰هزار نفر آنها نیز بیکارند. همین آمار بالای بیکاری در مقاطع مختلف تحصیلات دانشگاهی کشور نشان می‌دهد که یکی از چالش‌های اساسی افراد هنگام انتخاب رشته باید شناسایی بازار کار آن رشته در آینده باشد.

18 آبان 1398 23:37

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظر شما برنامه توسعه مشاغل خانگی تاچه می تواند در بیکاری دانش آموختگان دانشگاه ها تاثیرداشته باشد؟