گزارش

از هوش مصنوعی تا روبات‌ها

بازاریابی در سال ۲۰۲۰ به کدام سو خواهد رفت؟
از هوش مصنوعی تا روبات‌ها

در گذشته، مفاهیمی مثل هوش مصنوعی، بازاریابی داده‌محور و بهینه‌سازی موتور جست‌وجوی صوتی (VSEO) بلندپروازانه بودند. حتی مضحک به نظر می‌رسیدند. اما حالا این گرایش‌های بازاریابی نوآورانه، جزو اولویت‌های اصلی بسیاری از کسب‌وکارها در سال ۲۰۲۰ میلادی خواهند بود. چرا نباشند؟ به هر حال، اگر کسب‌وکار شما بخواهد در فضای رقابتی آنلاین، حرفی برای گفتن داشته باشد، باید بتوانید خود را دائما با تحولات بازاریابی دیجیتال همگام کنید. به قول «برایان سولیز»، نویسنده، سخنران و تحلیلگر حوزه دیجیتال: «همه کسب‌وکارها قربانی داروینیسم دیجیتالی‌اند. این یعنی تکامل رفتار مصرف‌کننده، وقتی سرعت تکامل جامعه و تکنولوژی بسیار بیشتر از توانایی بهره‌برداری از آن است. این پدیده بین کسب‌وکارها فرق نمی‌گذارد. همه در معرض تهدیدند.»

28 بهمن 1398 14:22
راهنمایان تور در انتظار بیمه و به رسمیت شناخته شدن هویت شغلی

بررسی یک چالش قدیمی در حوزه گردشگری ؛
راهنمایان تور در انتظار بیمه و به رسمیت شناخته شدن هویت شغلی

28 بهمن 1398 8:57
گزارش اختصاصی بازارکار ازشيوههای استخدام در نيروى هوايى ارتش

گزارش اختصاصی بازارکار ازشيوههای استخدام در نيروى هوايى ارتش

در این روزها در شرایطى به استقبال ایامالله دهه فجر میرویم كه نگاهى به حوادث بهمنماه سال 1357 یادآور رشادتهاى كسانى است كه در اولین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357در شرایطى كه یك هفته از ورود امام خمینى (ره) به ایران گذشته بود و هنوز رژیم شاهنشاهى پابرجا و مدعى مقاومت، نظامیان متعهد نیروی هوایی ارتش، با حضور در اقامتگاه رهبر بزرگ انقلاب اسلامی در مدرسه رفاه و بیعت با حضرت امام (ره) ،سندی از افتخار، حماسه، رشادت و ایمان را در برگهای زرین انقلاب اسلامی به ثبت رسانیدند و با اقدام خود شكنندهترین ضربات را بر پیكر رژیم شاهنشاهی وارد كردند. فرارسیدن این روز سبب شد تا در این گزارش به شیوه استخدام در نیروى هوایى ارتش از طریق تحصیل در دانشگاه علوم و فنون شهید ستاری و فراخوانهای استخدامی بپردازیم.

27 بهمن 1398 8:49
آموزشگاههایی که با وعده استخدام مشتری جذب میکنند

آموزش فنی و حرفهای در تور خصوصی سازی
آموزشگاههایی که با وعده استخدام مشتری جذب میکنند

چند سالی است که در هر نهاد، سازمان و بخشی رد پای خصوصیسازی را میبینیم. رئیس سازمان فنی و حرفهای در اظهارات تازه خود بر واگذاری فعالیتهای این سازمان به بخش خصوصی تاکید کرده است؛ اتفاقی که نگرانیهایی را در زمینه توزیع ناعادلانه آموزش به وجود میآورد. به گزارش ایلنا، در حالی که حدود دو ماه پیش علی اوسط هاشمی (رئیس سازمان فنی و حرفهای) بر واگذاری بخشی از وظایف این سازمان به بخش خصوصی اشاره کرد، چند روز پیش بر این برنامه تاکید کرد و گفت که قرار است فعالیتهای آموزشی این سازمان با وجود برخی مقاومتها تا پایان سال ۱۳۹۹ به بخش غیردولتی واگذار شود. این البته اولین بار نیست که حرف از خصوصیسازی آموزشهای فنی و حرفهای به میان میآید. این سیاست چند سالی است دنبال شده و به همین مناسبت شاهد ایجاد آموزشگاههای خصوصی فنی و حرفهای در کشور بودهایم. در حالی این روند ادامه دارد که کارشناسان روابط کار بر این واقعیت اذعان دارند که نیروی کار در ایران، چه آنهایی که شاغل هستند و چه آنهایی که دنبال کار میگردند، به شدت نیازمند مهارتآموزی هستند. به دلیل اینکه دستمزدها در ایران در مورد درصد بالایی از شهروندان کفاف زندگی را نمیدهد، عملا پول خر

26 بهمن 1398 12:1
آخرین وضعیت برگزاری آزمون استخدامی و ساماندهی نیرو در آموزش و پرورش

در نشست خبری معاون برنامهریزی و توسعه منابع این وزارتخانه تشریح شد
آخرین وضعیت برگزاری آزمون استخدامی و ساماندهی نیرو در آموزش و پرورش

معاون برنامهریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از احتمال برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در نیمه اول سال 99 خبر داد و اعلام کرد: استخدام نیرو های حق التدریس نیز قبل از سال 99 انجام می شود. به گزارش خبرنگار بازارکار معاون برنامهریزی و توسعه منابع در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه به تشریح طرح مسکن، بیمه تکمیلی، رتبهبندی فرهنگیان بودجه سال 99 آموزشوپرورش و قانون تعیین تکلیف معلمان حقالتدریس، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و مربیان پیشدبستانی پرداخت. دکتر علی الهیار ترکمن در این نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار بازارکار درباره تعداد کسانی که می توانند در قالب استخدام نیروهای حق التدریس و نهضتی ها وارد آموزش و پرورش شوند گفت: حدود 75 تا 80 هزار نفر شرایط استخدام در آموزش و پرورش را دارند اما تعداد مجوزهای استخدامی بر عهده سازمان امور اداری و استخدامی کشور است.

12 بهمن 1398 11:17
افق ۱۰ساله کسب‌وکارهای آسیا

در یک گزارش پژوهشی با رصد تحولات اقتصادی اعلام شد
افق ۱۰ساله کسب‌وکارهای آسیا

بنگاه‌های آسیایی آینده کسب‌وکار خود حداقل تا ۱۰ سال آینده را باید براساس پاسخ به چند سوال پیش‌بینی کنند؛ «آیا استراتژی برگشت از آینده (تصور آینده و سپس کار روی مراحل مورد نیازی که بنگاه بتواند موقعیت رقابتی طی ۱۰ یا ۲۰ بنگاه‌های آسیایی آینده کسب‌وکار خود حداقل تا ۱۰ سال آینده را باید براساس پاسخ به چند سوال پیش‌بینی کنند؛ «آیا استراتژی برگشت از آینده (تصور آینده و سپس کار روی مراحل مورد نیازی که بنگاه بتواند موقعیت رقابتی طی ۱۰ یا ۲۰ سال بازه بین حال و تصویر آینده داشته باشد) که در سازگاری با ماهیت پویای منطقه باشد، در بنگاه تعریف شده است؟»، «آیا بنگاه‌ها درحال ایجاد مزایای رقابتی و مدل‌های تجاری ضدآینده هستند؟»، «مصرف‌کنندگان از بنگاه‌ها چه می‌خواهند، چه محصولات جدیدی نیازهای آنها را تامین می‌کند، چگونه می‌توانند به بهترین روش به آنها خدمات ارائه دهند؟»، «بنگاه‌ها چگونه باید داده‌ها را مدیریت و اداره کنند؟»، «آیا برنامه پایداری وجود دارد که بتواند از این مصرف بیش از اندازه، بدون آسیب بیشتر به کره زمین حمایت کند؟» و «چگونه باید به سازماندهی خود در جهت چابکی بیشتر بپردازند تا از فرصت بی‌سابقه‌ای که نصیب آنها ش

12 بهمن 1398 10:32
حداقل نیاز نظام سلامت جذب سالانه 10 هزار نفر پرستار است

حداقل نیاز نظام سلامت جذب سالانه 10 هزار نفر پرستار است

پرستاران ازجمله فعالان نظام سلامت هستند که باوجود اهمیت فعالیتشان و خدمت در خط مقدم این نظام با مشکلات عدیدهای دستوپنجه نرم میکنند؛ اضافهکاریهای اجباری و سختی کار در شیفتهای شبانه در کنار کمبود نیروی انسانی سبب شده تا بسیاری از آنها دچارخستگی مفرط و فرسودگی شغلی شوند. این روزها با نزدیک شدن به 11 دیماه، مصادف با روز ولادت باسعادت حضرت زینب کبری (س) در شرایطی به استقبال روز پرستار میرویم که عملی نشدن قوانین مصوب پرستاری بعد از گذشت چندین سال و کمبود نیروی پرستاری در مراکز درمانی کشور، شرایطی را رقمزده است که خدمات پرستاری از کیفیت مطلوب برخوردار نباشد. در این رابطه محمد میرزابیگی،رئیسکل سازمان نظام پرستاری که پس از حضور در معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مدیریت توسعه کارآفرینی این وزارتخانه مجدداً به ریاست سازمان نظام پرستاری انتخابشده، اعتقاد دارد که بر اساس کمبود نیروی موجود در مراکز درمانی و 3 سال توقف جذب نیرو، جذب سالانه حداقل 10 هزار نفر پرستار، نیاز حداقلی سیستم سلامت است. در این گزارش با توجه با اظهارنظرهای مسئولان سازمان نظام پرستاری و دیدارهایی که این روزها با نزدیک شدن بهرو

15 دی 1398 10:54
تراژدی مرگ دو کولبر درارتفاعات کردستان

نگاهی به برخی از واکنشها
تراژدی مرگ دو کولبر درارتفاعات کردستان

◄ روز سه شنبه ۲۶ آذرماه تعدادی کولبر راهی مرز میشوند. فرهاد 17 ساله و آزاد 21 ساله دو برادر مریوانی هم در جمع کولبران بودند. در راه برگشت از مرز اما این دو برادر گرفتار برف و بوران و سرمای استخوانسوز گردنه تهته میشوند. برادر بزرگتر با کولهبارش در برف گیر میکند. روایت اصلی این است که برادر کوچکتر یعنی فرهاد، لباس خود را به برادرش داده بود.(کُت فرهاد بر روی جسد آزاد برادرش بود) تا برود کمک بیاورد. مسافت کمی مانده تا به جاده و شهر هورامان برسد اما خود فرهاد هم در برف و بوران دفن میشود.آنطور که پیداست، فرهاد به دنبال کمک آمده بود ولی متاسفانه تا انتهای مسیر دوام نیاورده است. جستوجوها برای یافتن جسد فرهاد خسروی چهار روز طول کشید. هفته گذشته مرگ دو کولبر کرد بازتاب فراوانی درکشور داشت که در این گزارش به برخی از بازتابها میپردازیم.

15 دی 1398 10:50
بازاریابی و فروش چالش اصلی کارآفرینان و کسب و کارهای خرد است

گزارش مرکز اطلاع رسانی بازارکاراز نشست کارآفرینی شهرداری تهران
بازاریابی و فروش چالش اصلی کارآفرینان و کسب و کارهای خرد است

نشست کارآفرینی مرکز اطلاع رسانی بازارکار به همکاری شهرداری تهران دوشنبه گذشته با حضور موثر و پرشور کارآفرینان و دست اندرکاران کسب و کارهای خرد و خانگی در حالی برگزار شد که بحث اصلی کارآفرینان و شرکت کنندگان این نشست ها بر موضوع بازاریابی و فروش متمرکز بود. نشستی که در آن رمضان لطفی معاون توانمندسازی سازمان مشارکت های مردمی و خدمات اجتماعی شهرداری تهران بر ارائه راهکارهای کارآفرینانه برای حل مشکلات بازاریابی و فروش تاکید کرد و گفت: به جای اینکه به موضوع شکست ها فکر کنیم باید به این بیاندیشیم که چگونه می توانیم موفق شویم و چگونه می توانیم برای موفقیت در بازار تلاش کنیم و در مسیر کارآفرین شدن و موفقیت در بازار چه راهکارهایی وجود دارد که افراد می توانند از آن ها استفاده کنند. این نشست با حضور تعداد زیادی از کارآفرینان و افراد جویای کار از مناطق مختلف شهر تهران در مرکز اطلاع رسانی بازارکار برگزار شد.

14 دی 1398 13:35
گزارشی از وضعیت چاقوی زنجان

به نام زنجان به کام چین

در گذر از کوچه پس کوچه های شهر صدای ضرب آهنگ کارشان در ذهن ها حک می شود.صنعت آنها هنر اول استان زنجان است.صنعت فلزی زنجان به خصوص‌ چاقوسازی آن نامی ‌آشنا برای سرزمینمان ایران است.

12 دی 1398 8:9

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟