فنون مصاحبه

همیشه دریافت یک پیشنهاد شغلی هیجان‌انگیز است، ولی گاهی اوقات این هیجان می‌تواند منجر به تصمیم‌گیری عجولانه شود. شما نباید پیش از فکر کردن کامل درباره شغل پیشنهادی، با پذیرش آن موافقت کنید و سریعا جواب مثبت بدهید. بهتر است فورا به مدیر اجرایی شرکت پیشنهاددهنده کار جدیدتان پاسخ نداده و از آن‌ها بازه‌ای ۴۸ تا ۷۲ ساعت برای بررسی و ارزیابی این پیشنهاد شغلی زمان بگیرید.
5 آذر 1398 9:10
یک‌بار از من شاکی شد چون ساعت ۱۲ شب که کارم داشت، آنلاین نبودم. بعدا که با یکی از کارکنان که دیگر برای شرکت کار نمی‌کند صحبت کردم، فهمیدم که خیلی‌ها از سوزان شاکی هستند و از دست او استعفا می‌دهند. منابع انسانی هم از قضیه خبر دارد اما نمی‌تواند اقدامی کند چون کسی رسما و کتبا از او شکایت نکرده است. حالا سوالم اینجاست که از کجا بفهمم محیط یک سازمان چطوری است وقتی در مصاحبه، بخشی از حقیقت را از من پنهان می‌کنند؟ طی مصاحبه با این شرکت، کلی سوال در مورد فرهنگ سازمان پرسیدم اما سوزان از آن دسته آدم‌هایی است که در برخورد اول، خودش را خیلی خوب جلوه می‌دهد. آیا این‌جور رفتارها طبیعی است؟ آیا راهی هست که بفهمم چیزهایی که به من می‌گویند راست است تا بتوانم از این اتفاقات پیشگیری کنم؟
14 آبان 1398 9:17
صاحبه شامل مجموعه‌اي از پرسش‌ها و گفتماني دوطرفه است كه درنهايت با كنكاشي همه‌جانبه از سوي مصاحبه‌كننده و اطمينان از صحت مهارت‌هاي مصاحبه‌شونده موجب همكاري مي‌شود. پرسش‌هاي آماده شده مصاحبه‌كننده همانند طرحي كلي مرحله به مرحله جريان مصاحبه را هدايت مي‌کنند.
21 شهريور 1398 13:32
پیدا کردن یک شغل خوب و مناسب و استخدام شدن در محلی آرام و مطمئن دغدغه بسیاری از افراد و بویژه جوانان جویای کار است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ پیدا کردن یک شغل خوب و مناسب و استخدام شدن در محلی آرام و مطمئن دغدغه بسیاری از افراد و بویژه جوانان جویای کار است . جوانانی که هر کدام بنا به دلایلی به دنبال کار هستند و آن هم یک کار خوب که بتواند نیازهایشان را تامین کند. بسیاری از جوانان چندین بار در مصاحبه های مختلف استخدام حضور پیدا کردند اما متاسفانه نتوانسته اند در آن پذیرش شوند و یا از طرفی برخی به راحتی این مراحل را پشت سر گذاشته اند . پس روی صحبت امروز گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با افرادی است که قصد دارند به مصاحبه استخدامی بروند و موفق شوند. اگر فکر می کنید مستحق موفق شدن در یک مصاحبه استخدامی هستید پیشنهاد می کنیم مروری کوتاه بر روی این دستورالعمل های موفقیت آمیز داشته باشید.
9 شهريور 1398 16:34
بعضی از کارجویان طوری وارد اتاق مصاحبه می‌شوند، طوری می‌نشینند و صحبت می‌کنند که انگار شغل را به‌دست آورده‌‌اند. به گزارش گسترش‌نیوز، در مصاحبه شغلی چگونه باید رفتار کرد؟ امروز قصد داریم به چند مورد از مهم‌ترین اشتباهاتی که کارجویان در جلسه مصاحبه مرتکب می‌شوند نگاهی بیندازیم.
30 تير 1398 16:38
افراد درون‌گرا تفاوت‌های رفتاری متعددی با دیگر مردم‌دارند. آن‌ها برای ارتباط مستقیم مانند مصاحبه‌های شغلی، باید راهکارهای خاصی را به کار بگیرند. به گزارش پايگاه اينترنتي زوميت،مصاحبه‌های شغلی، برای همه‌ی افراد استرس‌زا و حساس هستند، اما اگر فردی درون‌گرا باشد، استرس و چالش‌های بیشتری را تجربه خواهد کرد. صحبت‌های کوتاه درباره‌ی خود و تبلیغ کردن توانایی‌ها و استعدادها، برای آن دسته از افراد دشواری‌های خاص خود را دارد. با‌این‌حال، درون‌گراها خصوصیات ذاتی قابل‌توجهی دارند که می‌تواند در موفقیت مصاحبه‌های شغلی، به آن‌ها کمک کند.
2 ارديبهشت 1398 14:30
ممکن است در طی یک مصاحبه استخدامی ، از شما سؤالات دشوار و صریحی پرسیده شود.بسته به هر عنوان شغلی یا صنعتی، پرسشهای دشوار متفاوتی مطرح میشود که افراد جویای کار باید بدانها پاسخ دهند. اما میتوان چندین سؤال دشوار عمومی و رایج را حدس زد و به دنبال یافتن پاسخ مناسبی برایشان پیش از شروع مصاحبه بود. در ادامه میخواهیم به دلایل پرسیدن سؤالات دشوار و سخت از نیروهای متقاضی استخدام اشارهای داشته باشیم و بعد ۱۰ پرسش دشوار رایج را بررسی کنیم:
26 اسفند 1397 10:38
اغلب اوقات مصاحبه شغلی یک جلسه‌ کاری پراسترس است. در این مقاله می‌کوشیم راهکارهایی برای کاهش استـــرس جـــلـــســـات مـــصـــاحـــبـــه کـــاری ارائه دهیم. کمتر ملاقاتی به‌انــــــدازه یــــــک مــــــصــــــاحــــــبــــــه‌ی شــــــغــــــلــــــی اســــــتــــــرس‌زا اســــــت. اگر به توانایی خود برای انجام شغل مورد نظر اطمینان دارید، تنها کافی است تاثیر خوبی ایجاد کنید و به مدیر استخدام و ســـایـــر افـــراد شـــرکـــت نـــشان دهـــیـــد واجد شرایط کار تیمی به‌عنوان یک عضو فعال هستید. پس باید ببینیم چه کاری باعث حفظ آرامش ذهنی ما و جلوگیری از تاثیر هیجان بر این فرصت بالقوه می‌شود؟ در این مقاله در زومیت به ۷ راهکار در پاسخ به این سوال می‌پردازیم.
11 دی 1397 18:2
مرحله مصاحبه در روند جست وجوی شغلی از اهمیت بسزایی برخوردار است. در مدت زمان کوتاه مصاحبه شغلی می توانید شانس استخدام خود را تقویت کرده یا از بین ببرید. بسیاری از اشتباهاتی که در روند مصاحبه شغلی رخ می دهند قابل پیش بینی و اصلاح هستند، لذا هر کس می تواند نحوه مصاحبه خوب را بیاموزد.
8 آذر 1397 10:17
چگونه باید خود را در مصاحبه شغلی معرفی کرده یا به اصطلاح ارائه دهیم که ضمن بیان استعدادها، حس تکبر و خودخواهی و یا حتی استحصال برای طرف مقابل به وجود نیاید. برای به دست آوردن شغل موردنظرتان بایستی با اعتمادبه‌نفس کامل در مورد خود صحبت نمایید. مفهوم «ارائه خود» شاید درواقع کمی عجیب به نظر برسد، اما معنای ساده‌ای دارد یعنی معرفی قابلیت‌ها و استعدادهایتان به نحوی که احساس ناخوشایند غرور و درمـانـدگی از جــانـــب شــــمــا بـــرای طـرف مــقــــابـل بـه وجـود نــیـــایــــد. نحوه انجام این کار در جلسه مصاحبه حائز اهمیت است. نکاتی که در ادامه بیان می‌شوند کمک می‌کنند تا هرچه بهتر و مؤثرتر به معرفی خودتان و بیان مهارت‌ها، دانش و دستاوردهای شغلی خود بپردازید.
11 مهر 1397 18:11

سایت های مرتبط