طرح هاي كسب و كار

دغدغه اصلي کارآفرينان درباره ميزان سوددهي و تحقق اهداف‌شان است. سبک‌ها و مدل‌هاي تجاري در توسعه کسب و کار و افزايش بهره‌وري بسيار موثر هستند. در واقع گام نخست براي پرورش يک ايده و تبديل آن به طـــــرح کسب و کار، برنامه‌ريزي و توانمندي در به اجرا درآوردن مدل‌تجاري از مرحله تئوري به دنياي واقعيت است. رکود اقتصادي، وضعيت بازارهاي تجاري، نوع محصول، ميزان سرمايه‌گذاري و تبليغات از جمله عواملي هستند که مي‌توانند با برنامه‌اي هدفمند موجب توسعه توليد و صادرات محصولات شوند.
9 شهريور 1398 7:51
وقتی از قنادی سخن به میان میآید یاد شیرینیهای خوشمزه و رنگارنگ خشک و تر و سینیهای کیک تولد و جشنها میافــــتــــیم. گویی قنادی همان ویترینهای پــــرزرقوبــــرقــــی است که در کــــنار میــــدانها و خیابانهای پرتردد و اصلی شهر میبینیم. حرفه قنادی دارای مشاغل و رسته های متعددی است، که با وجود سختی ها و مشکلاتی که دارد با هنرمندی کسانی که در کنار شعلهها و فرهای پرحرارت مشغول به کار هستند به شغل شیرین تبدیل شده است. در حال حاضر 35 هزار واحد قنادی در سراسر کشور مشغول کار هستند و با توجه به اهمیت این شغل و میزان اشتغالزایی آن در سطح کشور با علی بهرهمند، رئیس اتحادیه قنادان کشور به گفتوگو نشستیم.
15 بهمن 1397 18:14
بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی، تعاون یکی از بخش‌های اقتصاد کشور به شمار می‌رود که از مزایای این بخش می‌توان به ایجاد فرصت شغلی با کمترین آورده ؛ توزیع عادلانه منابع و برخورداری از حمایت‌های دولتی؛ تجمیع منابع برای بهره‌گیری در تولید و اشتغال؛ سازماندهی گروه‌های جوان و فارغ‌التحصیلان و استفاده از توانمندی‌های آنان؛ برخورداری از معافیت‌های بیمه ، مالیات و ... اشاره کرد. با توجه به نقش مثبتی که تعاونی‌ها در اقتصاد برخی کشورها ایفا کرده بودند، بخش تعاون به عنوان راهکاری برای جمع‌آوری سرمایه‌های خرد و استفاده از آن در توسعه کشور به خصوص بخش کشاورزی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی موردتوجه قرار گرفت.
11 دی 1397 16:19
برای شروع یک کسب و کار، ممکن است پیش از هر چیز به فکر اجاره یک دفتر در بخش تجاری شهر باشید. اینترنت، فکس و تلفن ثابت، میز، صندلی، رایانه و حداقل یک کارمند به عنوان منشی و استخدام او نیازمند هزینه زیادی است؛ این درحالی است که سرویس‌هایی همچون منشی مجازی و تلفن گویا برای استارتاپ‌ها و کسب و کارهای کوچک و خانگی یا نوپا می‌توانند برای شروع به کار هزینه‌های بسیار کمتر داشته باشد.
8 امرداد 1396 8:33
طرح كسب و كار سندي مكتوب است كه جزييات كسب و كار پيشنهادي را مشخص مي كند. اين سند بايد ضمن تشريح موقعيت كنوني ، نيازها ، انتظارات و نتايج پيش بيني شده را شرح دهد و كليه جوانب آن را ارزيابي كند.
طرح هم براي صاحب آن و هم براي حمايت كنندگان مالي آن، به دلايل زير لازم است:....
7 امرداد 1396 2:0
وضعيت روحي هرفرد در زندگي کاري او نقشي مستقيم دارد . کارکنان يک ســـازمان در زندگي روزمره خود ممکن است با مشکلات مختلفي دست و پنجه نرم کنند و دچار تنش شوند اما آيا بردن اين تنش‌ها در محيط کار گره‌اي را خواهد گشود.
19 امرداد 1394 14:36
صرف نظر از جایگاه شغلی که استخدام برای آن صورت می گیرد، مهارت ها و قابلیت هایی وجود دارند که کارفرمایان انتظار دارند تمامی متقاضیان استخدام واجد آن باشند. این دسته مهارت های نرم نامیده می شوند و مهارت ها و نحوه عملکرد و رفتار بین افراد را شامل می شوند و برای موفقیت در محیط کار ضروری می باشد.
16 تير 1394 13:44
برقراری ارتباط موثر باعث موفقیت درجستجوی شغل می‌شود
17 خرداد 1394 9:50
شروع هر کسب و کاری درجاتی از ریسک و خطر را به همراه دارد، در واقع راه‌اندازی هیچ کسب و کاری خالی از خطر نیست.
11 خرداد 1394 13:57
ممکن است بارها زمزمه این صدا را در گوش خود شنیده باشید، مشغول به انجام کاری نیستم که برای آن آفریده شده‌ام. در چنین شرایطی چه اقدامی می‌توان انجام داد؟
4 خرداد 1394 12:39

سایت های مرتبط